Skocz do zawartości

Wyroby nestora


nestor

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje ostatnie poczynania:

- chleb a`la Litewski na zakwasie chlebowym z dodatkiem skiełkowanego ziarna (słód jęczmienny) wyrabiany w robocie kuchennym firmy Clatronic,

- kiełbasa Krakowska super smak, na zdjęciu ciemna w rzeczywistości wędzone wyroby mają jasny kolor (przekłamanie aparatu), farsz masowany też robotem Clatronic,

post-40604-0-63292400-1407753562_thumb.jpg

post-40604-0-37763800-1407753572_thumb.jpg

Edytowane przez nestor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panie Andrzeju,

uważam skromnie, że za liczne wyroby w wielkiej obfitości, którymi raczysz rodzinę, powinni Ci zasponsorować sensowny aparat fotograficzny.

Zdjęcia z kamery, której używasz, nie tylko nie oddają uroku Twoich wyrobów ale działają na ich niekorzyść.

Śmiem tak twierdzić obserwując kolorystykę i ostrość tła.

Bardzo żałuję, że nie mogę popróbować  krakowskiej, podobnej do szynkowej.

Wystarczającą dla mnie jest rekomendacja Twojej wymagającej LP.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ta krakowska przypomina raczej szynkową ale nie zawsze tak wychodzi, jak się planuje.

Muszę się przyznać, że moje wyroby(wędliny,chleb), to improwizacja. Ważę tylko mięso po klasyfikacji  aby wiedzieć ile dać peklosoli (reszta jest milczeniem). Jakoś mi się udaje, do tej pory nie sknociłem żadnego wyrobu.

Moje wędliny są lekko słonawe, trochę słodkawe i takie właśnie lubie, bo te sklepowe nie dość, że słone to jeszcze są gorzkie (chemia).      

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wyrób kiełków zbożowych:

 

Ziarna jęczmienia umieścić w sicie oraz zanurzyć na 12 godz. w wodzie.Po tym czasie dwa razy dziennie ziarna przemywać wodą .

post-40604-0-23350000-1421233663_thumb.jpg

Sito należy trzymać w ciemnym miejscu.Po 3 dniach pojawią się kiełki.

post-40604-0-89354900-1421233740_thumb.jpg

Kiełki z ziarnami wysypać na blachę i umieścić w piekarniku w temp.poniżej 150 stopni..W tym czasie ziarna należy przemieszać.

post-40604-0-76018800-1421233853_thumb.jpg

Gdy osiągną jasno brązowy kolor należy je zmielić(ja mam młynek przystawka do Zelmera)

post-40604-0-56616400-1421234006_thumb.jpg

Kiełki można dodawać do wyrobów sosów mięsnych.Ja dodałem do ciasta chlebowego (1 szklanka na 2 chleby pieczone w foremkach).Dodałem jeszcze ziarna słonecznika.Chleb wyszedł smakowity.Młynek kupiłem za 100 zł. w sklepie z częściami AGD.

post-40604-0-91696100-1421234026_thumb.jpg


 

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szwecji używamy do tego syropów ciemnych i jasnych.  Szczególnie do chlebów ciemnych razowych i z ziarnami.Te syropy to nic innego jak frakcje melasy powstałe przy produkcji cukru z buraków. Z powodzeniem używam też normalnej polskiej melasy, szczególnie wtedy kiedy piekę coś w rodzaju pumpernikla, gdyż uważam że ma nawet lepszy taki swój specyficzny smak.

http://www.dansukker.com/ee/retseptid/mork-sirap.aspx

http://allegro.pl/melasa-z-buraka-buraczana-sok-z-buraka-450g-i4955499650.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Salceson w osłonce tekstylnej z dodatkiem ostrej papryki :

Wyrób nie wyszedł mi dobrze,bo większość mięsa została rozgotowana,więc na przekroju mało jest kawałków mięśa .Oprócz mięsa nie dodawałem podrobów.Tłuszczu b. mało,bo moja L.P.nie lubi go.Paprykę dodałem dlatego,żę mięso było niepeklowane .Myślałem ,że papryka zabarwi mięso ,ale nic takiego się nie stało .Kolor jest szary.Tydzień t

 

post-40604-0-41113100-1425297970_thumb.jpg

 

Obok salcesonu są słoiki z pasztetem ,które zrobiłem tydzień temu.Oba wyroby są dobre w smaku.

Edytowane przez Maxell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

 

 

Zobacz datę.

Nestor się ucieszy.

Może zacznie znowu coś pisać, bo opuścił się w ostatnich latach  :laugh:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie leniuchowałem ,   ostatnio,tylko w ciągu  ostatnich dni  zrobiłem 3 wyroby ser twarożek,wykonany z synbiotyku Multilac.Serek  w smaku lekko kwaśnej Riccoty .Szynka  przy użyciu dymnego  preparatu ,bo zimą ciężko wędzić na  dworze.Chleb z kiełkami zbożowymi.Szynka i twarożek córka  zabrała dla wnuczek do Wrocławia Chleb z kiełkami dałem sąsiadom,bo robili  nam zakupy.Sąsiad wypytywał  mnie  co ja dodałem do ciasta,że wyszedł tak dobry   chleb  Zdjęcia nie zrobiłem,bo zostały mi tylko resztki wyrobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie zrobiłem,bo zostały mi tylko resztki wyrobów.

Bo do wyrobów podchodzi się najpierw z aparatem a potem z nożem  :laugh:  

Proszę się tutaj nie migać Panie Doktorze ... :)

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz datę.

 

 

Może zacznie znowu coś pisać
 

Datę widziałem, a o reszcie musisz się domyśleć.

Pozdrowienia 

Edytowane przez witt

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem 2 łopatki wp. Jedna pójdzie do peklosolanki na 10 dni.  Z drugiej chcę zrobić białą kiełbasę ale dopiero za tydzień.Mrożenie odpada. Myślę  że lepiej zrobić solankę z samej soli na kilka dni. Ciekaw jestem czy ktoś też to robił?

Edytowane przez nestor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem 2 łopatki wp. Jedna pójdzie do peklosolanki na 10 dni.  Z drugiej chcę zrobić białą kiełbasę ale dopiero za tydzień.Mrożenie odpada. Myślę  że lepiej zrobić solankę z samej soli na kilka dni. Ciekaw jestem czy ktoś też to robił?

Dopiero 20 lat robię swoje wyroby i jeszcze nie odważyłem się robić solanki z samej soli - za bardzo płochliwy w kwestii "bakteriologicznej" jestem  :D  :D  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesa na kielbasy nie solankujemy , ... pozatym biala to kielbsa nietrwala to ja bym jeszcze bardziej sie bala robic jej z miesa ktore lezalo w wodzie z sola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.