Skocz do zawartości

Szynkowar, praska - porady.


świadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Arku - bądź miły

Staram się jak mogę jak nie mogę to też się staram :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Arku - bądź miły

Przecież jest :grin: Bardzo miły.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy prostokąt potrzebuje odpowiedniego garnka do parzenia.

Mirek Ty mi ciśnienia przed spaniem nie podnoś :devil: .Jutro zobaczysz jak można sobie zrobić mały prostokątny, poręczny, pasujący do przeciętnego garnka szynkowar.A teraz idę lulu :grin: .Dobranoc.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zanim ci ciśnienie skoczy pomyśl czy każdy przeciętny kowalski jest w stanie samemu zrobić szynkowar ?

 

Ty potrafisz, ale inni nie i dlatego proszą o poradę jeśli chodzi o gotowy sprzęt.

 

Ps.

Miłej nocki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan'ie b, co prawda chciałeś zdjęcia "mandoliny" ,która według mnie ma jednak inny kształt niż prostokątny :cool: więc zanim arkadiusz dotrze do swojej masarenki ja wkleję zdjęcia swoich .

 

Mniejsza aluminiowa

 

http://imageshack.us/a/img203/4321/dzik076.jpg

 

Większa z nierdzewki - kupiona z wyprzedaży jakiejś likwidowanej małej masarni za 90zł

 

http://imageshack.us/a/img820/4660/dzik077.jpg

 

A tu obydwie dla porównania wielkości

 

http://imageshack.us/a/img687/7889/dzik080.jpg

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudziak a jakiego garnka do parzenia używasz ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pią 01 Mar, 2013 21:56 ]

A ja sobie narobiłem i służą mi do dziś . Bez spawania w piwnicy . Rozmiary na 1kg 1,5 kg i 2 kg . A mam również orginalną mandolinkę.

http://wedlinydomowe.pl/zrob-to-sam/zrob-to-sam/1265-sam-robie-szynkowar . Pasują do osłonek sztucznych poliamidowych

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim arkadiusz dotrze do swojej masarenki

Dotarłem :grin:

 

Konstrukcja własna z foremki na ciasto czy na pasztet.Dwa rodzaje sprężyn tapicerskich.Mocniejsze i słabsze.Wchodzi do przeciętnego garnka.Wsad ok 1,5-1,8 kg

 

 

Ciekawa okrągła konstrukcja.Można parzyć w rondlu do pieczenia kaczek czy gęsi.

 

 

I na koniec dwie mandoliny.Jedna wypożyczona druga jaśniejsza własna.Wchodzą do rondla j/w, ale ja parzę w elektrycznym 27l garnku.

 

 

I nie przekonasz mnie Mireczku ,że : białe jest białe a czarne jest czarne :grin: :tongue:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandolina to bardzo dobry szynknowar i temu nie zaprzeczam.

Jednak w moim przypadku jest po prostu za duża.

Jednorazowe robienie 1,5 kg wsadu, to dla mnie stanowczo za dużo.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się podziały mandolinki o wadze wyrobu ok. 1/2 kg.

Przecież to bardzo powszechna i popularna forma 445g. Może Miro mógłby pokusić się o zlecenie producentowi swoich foremek, wykonanie mandolinek z blachy, takich właśnie gabarytów? Zbyt byłby gwarantowany.

http://nokautimg3.pl/p-65-4f-654fb86a4eed710b7e7412ffdbc39820500x500/krakus-455g-szynka-konserwowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednorazowe robienie 1,5 kg wsadu, to dla mnie stanowczo za dużo

To jest pewnego rodzaju argument ,ale z powodzeniem można w takim wypadku zastosować osłonkę termokurczliwą. :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodzeniem można w takim wypadku zastosować osłonkę termokurczliwą

Albo część zamrozić :grin:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dla czego nie można wykonać mandolinek o małej pojemności

A kto powiedział ,że nie można?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dla czego nie można wykonać mandolinek o małej pojemności

Tylko po co? Szkoda naszej pracy, gdyż wsad 0,5 kg wciąga się nosem i co dalej?... A praca taka sama jak przy 1 i 2 kg. ;)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Szkoda naszej pracy, gdyż wsad 0,5 kg wciąga się nosem i co dalej?

Maxell chyba nie czytał poprzednich postów i tego o czym piszą i czego chcą koledzy. To po pierwsze.

Po drugie to wielkość opakowania typu mandolinka o wadze 455g. jest obecnie z racjii wygody najbardziej popularna w dziedzinie mielonek i szynek konserwowych, na pólkach sklepów i marketów w Europie. Europejscy handlowcy nie wiedzą chyba jednak czego chcą konsumenci i powinni czytać WD, i uczyć się że tylko duże jest OK. To po co nam małe słoiki na golonki i inne mielonki, mięska itp.na ten przykład???

https://encrypted.google.com/search?q=szynka+konserwwowa+455g.&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t

https://encrypted.google.com/search?q=szynka+konserwwowa+455g.+w+super+markecie.&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t#hl=pl&q=szynka+konserwowa+455g.+w+supermarkecie.&spell=1&sa=X&ei=giAyUYuvOsbV4QSqyoG4AQ&ved=0CCoQvwUoAA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.43148975,d.bGE&fp=b468f516cfb45d95&biw=1015&bih=603

No ale Maxell o tym chyba nie wie? Nie każdy przecież ma taki nos jak Ty Maxellu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Mirka robienie 1/2kg wyrobu w prasce to czasowo ekonomiczna paranoja niezależnie od tego co "chodzi marketach" bo ta produkcja i jej ekonomia to inna bajka :(

Biorąc pod uwagę czas przygotowania wsadu, czas i energię potrzebną do wykonania wyrobu 1 1/2- 2kg jest optymalna. Robimy, porcjujemy i czego nie zjemy mrozimy ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo olewać rynek, jego potrzeby i wymagania, bo tak działa demokracja po prostu. Czy jednak dany produkt jest potrzebny, czy też nie, zawsze tylko i wyłącznie decyduje konsument, czyli rynek. To żelazne podstawy i reguły ekonomii.

Ps. Miro jak też wielu innych ma na przykład inne zdanie niż Roger.

Miro napisał:

Mandolina to bardzo dobry szynknowar i temu nie zaprzeczam.

Jednak w moim przypadku jest po prostu za duża.

Jednorazowe robienie 1,5 kg wsadu, to dla mnie stanowczo za dużo.

Trzeba się więc liczyć również ze zdaniem i potrzebami innych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wspólnego szynkowarzenie domowe z przemysłówką? W marketach kupujesz takie małe konserwy, by klienci nie przestraszyli się tego, co z nich popłnie po przekrojeniu.

Miro tez się czasem zapędza w te reklamy. :D Czyżby zapomniał już, jak handluje się litrowymi (lub 1,5 l) szynkowarami? :D

Mandolinki powinny być duże, a do małej produkcji używamy szynkowarków walcowych, a najlepiej barierówek.

Kiedyś szynkę konserwową (kilkukilogramową) wyciągało się w sklepie z puszek lub bloków szynkowarowych, :thumbsup: odwijało folię, :thumbsup: odsuwało galaretkę :thumbsup: i kroiło na wagę. Spróbuj teraz tak zrobić. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do małej produkcji używamy szynkowarków walcowych

Maxellu.

Posiadam małą walcową w której robię wyroby o wadze ok. 750-800g. Ostatnio nabyłem też tą dużą mandolinkę od naszego forumowego kolegi. Pojechała do Ciechocinka. Mam też małą prostokątna praskę aluminiową własnoręcznie wykonaną z małej aluminiowej keksówki, coś a,la praska Arkadiusza dająca wyroby o wadze ok. 1kg.

Jednak ani wyroby okrągłe, ani też bloki z keksówki zupełnie się nie podobają, a co za tym idzie ma to też ogromny wpływ na odbiór walorów smakowych, które się z tym nierozerwalnie wiążą, przynajmniej u mnie. Tak jestem trochę walnięty dziwak esteta starej daty. Znam też i pamiętam doskonale wyroby blokowe, krojone i sprzedawane w mniejszych kawałkach w sklepach mięsnych, za czasów PRLu i pięknej młodości.

Jednak najbardziej podobają mi się mandolinki, ten ich zniewalający specyficzny wywołujący ślinotok, apetyczny mandolinkowy wygląd, jak też swą i swoją wielkością ok. 1/2kg. najbardziej mi odpowiadającą, i nikt nie jest w stanie mi wmówić że to jest niewłaściwa wielkość do konsumpcji jednorazowej. Sprawdza się ona w europejskim i światowym handlu, odpowiada swym kształtem i wymiarem milionom konsumentów i odpowiada również mnie, a z tego co wiem odpowiada też wielu innym ludziom.

Dla tego też uważam że mandolinka o takich właśnie małych gabarytach byłaby przez wielu kolegów i koleżanek bardzo pożądanym wyrobem. Wobec takiego oporu materii,

w trakcie letniego pobytu w kraju, (mam tam możliwości warsztatowo spawalnicze) sam wykonam taką 1/2 kg. praskę ze stali KO i przedstawię jej fotki, oraz wyroby przy jej pomocy wykonane, kolegom na forum, wraz opisem jej przydatności lub nie przydatności w gospodarstwie domowym 2 osobowym.

Jak już wcześniej pisałem, krojone na mniejsze blokowe czy też walcowe wyroby osobiście nie zupełnie mi odpowiadają. Taki po prostu zło konieczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.