Skocz do zawartości

maszynki do mięsa


cedro

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne pytanie- najważniejszą rzeczą są naostrzone noże, siatki i temperatura mięsa. Czy będziesz mielił elektryczną czy ręczną ślimak i noże obracają się w tą samą stronę. Jest tylko jedna różnica kręcąc ręczną maszynką podnosisz swoją tężyznę fizyczną. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w "dymie zjednoczonych",jestem nowy i zielony ale odwiedzałem te stronke kilka razy i wyczytałem że powinienem sie zaopatrzyć w maszynke do mięsa nr.10 i tu pytanie wybrać do przykręcenia do stołu (taką od spodu przykręcaną)czy mocowaną za 4 nogi do podstawy?która jest stabilniejsza i lepiej sie nią robi?.2, na allegro są termometry z sądą do mięsa za 12zł i za 35zł ten za 12 czy to nie tandeta czy wystarczy?.3, Co zrobić na początek(bez wędzenia)coś prostego na odwage. :rolleyes:
HYNIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja posiadam maszynkę rozmiar 22 i jest przykręcana jak mówisz na cztery nogi i jestem bardzo z niej zadowolony ,jest bardzo stabilna . Mam taką specjalną deskę do której przykręcam maszynkę i całość przykręcam do szafki za pomocą śruby stolarskiej .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyniu, nie ma maszynek nr 10 posiadających 4 "nogi". Sa one małe i przykreca się je do blatu stółowego za pomoca jednej śruby z gumowymi zabezpieczeniami. "Nogi" posiadaja maszynki 22, 32.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem parę lat 32-ki ręcznej i nigdy nie było żadnych cudów, trzeba tylko pamiętać o ostrzeniu noży i sitek przed mieleniem [ ja ostrzę na cieniutkim papierze ściernym - chyba lakierniczy- rozłożonym na szybie - równa powierzchnia].

A od jesieni mam elektryczną 32-kę taką samoróbkę i też spoko a co najważniejsze szybciej mieli. Nigdy sie nic nie paliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup maszynkę co najmniej nr 10 lub nr 22 najlepsza do niedużych produkcji Widziałem maszynkę nr 12 przykręcaną do stołu tak jak nr 22 na tym forum chyba w ofercie dawnej Miro

Nie radzę takiej kupować bo mogą być problemy z zakupem noży i siatek.Kupujmy takie maszynki które mają standartowe rozmiary wtedy nie ma problemu z zakupem do nich części. Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja osobiście używam maszynki nr 22. Jest przerobiona na napęd elektryczny. nic się nie dzieje. oczywiście noże i sitka muszę ostrzyć , bo silniczek od pralki jest troszkę za słaby, ale do domowego zastosowania wystarcza, a nawet można coś zrobić znajomym.

 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam Wiesiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak silnik od pralki ma moc 0,180 kw i jest trochę za słaby przy mieleniu podgardla dlatego należy jego kroić na drobne kawałki i po trochu wrzucać , z resztą mięs nie ma problemu maszynka połyka je w szybkim tempie .Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.