Skocz do zawartości

Płyta indukcyjna - kto jej używa?


_Krzysztof_

Rekomendowane odpowiedzi

Co do garnków to ich wymiana nie jest konieczna.

Można kupić podkładki pod garnki które nie nadają się do indukcji, trochę to upierdliwe, ale jak ktoś ma piękny komplet garnków .... warto przemyśleć.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gaz z butli, gaz ziemny, piec elektryczny zwykły i płytę ceramiczną. Od dwóch lat używamy indukcji i nie wróciłbym juz do jakiegokolwiek z poprzednich pieców. Podstawowe zalety to - szybkość gotowania, brak smrodu z spalin i gazu, czyste garnki, wysoka sprawność, płyta po zdjęciu garnka jest w zasadzie letnia, innego pieca nie dotkniemy po gotowaniu, bezobsługowa w porównaniu z gazem, bezpieczna - pod warunkiem wykonania dobrej instalacji elektrycznej, łatwo sterowalna, zerowa bezwładność w porównaniu z innymi elektrycznymi, nawet lepiej się nią steruje niż gazem. Jedyne wady to cena samej płyty i konieczność stosowania naczyń przeznaczonych do tej płyty - ale stare emaliowane też się nadają. Uwaga Wiesiorka o rozmiarze płyty jest bardzo ważna mam kilka dużych garnków i zajmują sporo miejsca wtedy nie mogę korzystać równocześnie z wszystkich palników.
Jedzenie jest jedną z największych przyjemności w życiu każdego mężczyzny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Żeby nie zakładać nowego tematu, odkopałem ten. Mam problem z wyborem zestawu garnków na indukcję.

Panie i Panowie stąd moje pytanie.

Jakich garnków używacie na kuchni indukcyjnej?

I jakie polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obejrzeć przed zakupem dokładnie wykonanie garnków i patelni wraz z pokrywkami. Odesłałem już trzy patelnie ze względu na nie przyleganie pokrywki do patelni. Przy duszeniu potraw stanowi to problem. Położona do góry dnem patelnia na płaskim podłożu kołysze się a różnica dochodzi do 2mm.Często też patelnie ulegają uszkodzeniu przy transporcie lub pakowaniu, zazwyczaj jest to niewidoczne i dopiero po użyciu pokrywki widać,że patelnia jest uszkodzona. Z reguły uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź AGATE , tam kompletów Ci dosyć , osobiście używam zwykłych garnków , które  pozostały po poprzedniej  płycie ceramicznej , dokupiłem dwie patelnie na odwrocie - dnie  znajdziesz oznaczenia do jakich urządzeń się nadają .Zostaliśmy na gospodarstwie we dwoje to i garnki muszą się dostosować do potrzeb. Jestem przeciwnikiem kupowania płytek stalowych pod garnki nie przeznaczone do płyt indukcyjnych , uważam ,że są niebezpieczne  i uciążliwe w użyciu.

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

garnki muszą się dostosować do potrzeb.

Niestety, są garnki, które Cię nie posłuchają  :facepalm: 

Jeżeli pole magnetyczne nie wytworzy w dnie garnka prądów wirowych to najgroźniejsze nakazy pana domu nic nie wskórają  :devil: 

Część starych garnków posiada dna ferromagnetyczne i nadają sie do płyt indukcyjnych. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem te. :D

Zobaczymy jak się będą sprawować. :D

PS. Zasadę działania kuchni indukcyjnej znam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już 3 indukcję i wciąż garnki, patelnie, rondle z linii +365 zakupione w Ikea, polecam ponieważ są solidne i nie ma z nimi żadnego problemu, dobrą cenę pomijam.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trwałe o ile dobrze podłączysz :)  a dlatego miałem już trzy ponieważ moja Jola lubi często zmieniać meble w kuchni :D

Z żadną nie miałem problemów, wszystkie mam podłączone na 400V, jedynie pierwsza firmy Amica czasami potrafiła się "zawiesić" ale reset i śmigała dalej.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszB, ja tez mam takie garnki kupione ponad 30 lat temu , byly tanie a ze czloweik byl mlody to kasy nie wiele wiec kupilam , mam do dzisiaj sa jak nowe , jak sie nawet cos przypali to idzie uratowac .Jedynie jedna solidna rzecz z Ikea 

Sa dobre bo nie maja niz z plastkiku i  mozna wstawic do pieca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja tez mam takie garnki kupione ponad 30 lat temu

Nie znam tych garnków, ale chyba wszystko zakupione 30 lat temu a teraz to już "przepaść jakościowa". Niestety najczęściej na niekorzyść.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszB, ja tez mam takie garnki kupione ponad 30 lat temu , byly tanie a ze czloweik byl mlody to kasy nie wiele wiec kupilam , mam do dzisiaj sa jak nowe , jak sie nawet cos przypali to idzie uratowac .Jedynie jedna solidna rzecz z Ikea 

Sa dobre bo nie maja niz z plastkiku i  mozna wstawic do pieca 

Potwierdzam, zero plastyku i trwałość to ich domena, pierwsze garnki z tej serii kupiliśmy chyba również ze 30 lat temu, zakup jeszcze w Niemieckiej Ikei bo w Polsce nie było, służą nam po dzień dzisiejszy na działce :)

 

 

ja tez mam takie garnki kupione ponad 30 lat temu

Nie znam tych garnków, ale chyba wszystko zakupione 30 lat temu a teraz to już "przepaść jakościowa". Niestety najczęściej na niekorzyść.

 

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem ponieważ ostatni zakup tych garnków był jakieś 3/4 lata temu i ich trwałość i jakość nie odbiega od tych zakupionych 30 lat temu.

 

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na indukcję zalecam wszystkie garnki które mają w swojej konstrukcji stal nierdzewną lub stal węglową

mogą być to najprostsze stalowe emaliowane, trzeba tylko uważa by dno było proste

nie trzeba pozbywać się starych garnków, a resztę kupować w miarę potrzeby np w sklepie z 7 kropkami

pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zestawy ma też gerlach Ja kiedyś kupowałam ten zestaw Teraz maja spore promocje https://gerlach.pl/zestaw-garnkow-10-el-superior

 

 

Jeśli ktoś taki zestaw użytkuje - bardzo proszę o opinię. Żona jest BARDZO zainteresowana ............ .

Z wyrazami szacunku

 

Stanisław Leszczyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem ponieważ ostatni zakup tych garnków był jakieś 3/4 lata temu i ich trwałość i jakość nie odbiega od tych zakupionych 30 lat temu.

No to tylko się cieszyć :thumbsup:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o garnki to sa te nowszy chyba jakosciowo podobne, ogolnie to zauwazylam ze patelnie sa jakie bym nie kupila dokitu wiekszosc, kiedys dostalam patelnie tefal i mialam z 10 lat ,teraz to zadna nie wytrzymuje dluzej niz rok max ,nie ma znaczenia tania srozsza markowa czy nie.,najlepsza to zeliwna z tym ze podniesc jej juz jedna reka nie moge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na jeszcze jedno pytanie (w tym temacie):

 

- czy któraś forumowiczka (względnie forumowicz) używa garnków firmy Berretti np. https://berretti.pl/produkt/komplet-garnkow-mistral-10-elementow/

 

 Jeśli tak - prosiłbym o kilka zdań.

Edytowane przez leszcz

Z wyrazami szacunku

 

Stanisław Leszczyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.