Skocz do zawartości

Patelnia teflonowa, żeliwna, ceramiczna i inne ...


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ArkoGdynia

 

 

Grzałka 900W, termoregulator (własnej konstrukcji, ale dowolny PID z termoparą i SSR się nada), pompa do mieszania wody (na bazie pompki akwariowej i grubej rurki - próbowałem silniczka i wirników ale pompka najwygodniejsza). Wrzucam wszystko do pojemnika kupionego w OBI (niestety z marnego plastiku, ale nie mogę znaleźć lepszego).

 

Chylę czoła nad konstrukcja jednak chodziło mi o coś bardziej poręcznego... bo jak na stole w kuchni zostawię taką "plątaninę kabli, grzałek i czujników" to moja LP wsadzi mi tą grzałkę wiesz gdzie...... :facepalm: i będzie kazała mi się z tym kolejnym ustrojstwem do podziemi ( piwnica) schować  ..... ale pomysł zacny!a co najważniejsze to działa!!

 

Jeżeli chodzi o wykład o "prawdziwym steku"....... to można wydrukować i w ramki oprawić  :clap:  będę musiał w końcu spróbować zrobić prawdziwego steka a nie te "schabowe klepanki" ( które oczywiście z wielką kostką i mięchem na pół talerza zawsze z chęcią wciągam - bez obrazy dla "tradycji" :tongue: ) 

 

Dzięki za tak obszerne wytłumaczenie!!

 

Z Dymnym pozdrowieniem..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Katastrofa.

 

http://www.lidl.de/de/silvercrest-gluehwein-/einkochautomat-digital-mit-lcd-sead-1800-b1/p176828

 

Wszystkie garnki wyprzedane !!!! 

 

Roger, Arko, musimy troche poczekać. Sorry mi bardzo very.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

odgrzewam temat, ponieważ wczoraj kupiłem w Lidlu patelnię Żelazną (nie mylić z żeliwną), i mam pytanie jak ją potraktować ?? wypalić posmarowaną olejem jak stal węglową (mam woka), czy pogotować w niej coś ??

bo później to raczej trzeba smarować olejem, ale to tak na chłopski rozum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawdę musi dostać temperatury i w trakcie przecieraj ściereczką zwilżoną w oleju

wiem, wiem, wypalalem już Woka od chińczyków, tylko ten zapach... LP nie będzie zadowolona :devil:, mam taki palniczek na płycie co się 4-ry korony zowie i ma moc z tego co pamiętam 3,8KW, chyba da radę ?!

a i zastanawiam się czy go palniczkiem małym na zewnątrz nie potraktować, żeby nie pachniało blachą przez resztę wieczoru ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ten zapach

To użyj smalcu. Po ostygnięciu powtórz jeszcze raz i będzi OK. Po użyciu myj tylko gorącą wodą, żadnych płynów do mycia naczyń. Zresztą masz woka to wiesz co i jak.

PS

Ja też nie cierpię zapachu przypieczonego oleju.

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie przesadzacie z tym wypalaniem Panowie?

Wg mnie wystarczy rozgrzanie małej ilosci smalcu do temp. dymienia i wytarcie grubą solą.

Żadnego mycia, tylko usunięcie tłuszczu i soli ręcznikami papierowymi.

Na tak przygotowanej patelni nie przywierają ani omlety, ani befsztyki.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwukrotnie wypaliłem patelnię, raz na zewnątrz, palniczkiem, żeby nie było czuć metalicznego zapachu w domu, drugi raz na wspomnianych wcześniej czterech koronach, wszystko pięknie, ładnie,
usmażyłem nawet na niej boczuś  :D po czym odstawiłem do zlewu żeby wystygła, i poszedłem wziąć prysznic. Lp w amoku latania na szmacie wzięła i patelnię umyła, czym ?! cyt:” noooo, normalnie, płynem do naczyń i zmywakiem” !!! :facepalm::facepalm:
patyna oczywiście zdarta :frantics:, i dzisiaj czeka mnie kolejny raz wypalania, a patelnia miejscami zrobiła się niebieska, tam gdzie dno łączy się ze ścianką, mam nadzieję że to nic takiego i po wypalaniu zniknie ??  ehhh, kochana żonka :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

 

ostanio kupiłem patelnie zeliwną skeppshult. W celu wysuszenia po umyciu zostawiłem ją na małym ogniu bez oleju i zapomniałem. Po 25-30min wróciłem i pośrodku pojawił sie szary odcien, który potem jakoś zmyłem. Teraz wygląda ona tak (taki ciemniejszy kolor na środku), czy jest ona przegrzana/zepsuta?. Jak na niej smażę olej scieka z środka na boki patelni. 

 

 

http://s2.ifotos.pl/mini/IMG201801_qxqxwaq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przypuszczalnie miejsce gdzie pozostał mimo mycia tłuszcz.

Nie przejmowałbym się tym i użytkował patelnię dalej.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.