Skocz do zawartości

Peklosól i inne materiały pomocnicze - gdzie kupić w świecie


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dluuugiej przerwie :)

Zadomawiam sie w Szkocji i zaczynam znow przygotowywac wlasne wyroby.

Na poczatek moge polecic srtykuly dla serowarow.

http://www.ascott-dairy.co.uk/

Sklep online z artykulami do wyrobow serow i nie tylko.

Kupowalem tam podpuszczke (ang: rennet), kultury Penicilium Candidum do Camemberta, oraz Chlorek Wapnia (calcium chloridum) (posiadam 1l butleke ktora wystarczy na 400tys litrow mleka, wiec jak ktos jest chetny z okolic Glasgow to moge troche odstapic:))

 

W poniedzialek zamawiam pierwsza poltusze w Szkocji i w nastepny weekend opisze co i jak z artykulami masarskimi.

 

Bardzo duzy wybor jest na ebayu, jednak czesto mozna znalezc sklepy online w ktorych ceny sa zblizone do aukcji a wybor czesto wiekszy.

 

Pozdrawiam

Sobol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miro chyba jesteś na dobrym tropie. Prawdopodobnie zawiera trójpolifosforan sodowy Na5P3O10, borąc pod uwagę, że PRIMA S.A. kupuje to w Chinach :-) http://panjiva.com/Prima-SA/1860267

Bardziej stawiam na to, że są to same fosforany + nitryt.

 

marzenabn możesz wstawić zdjęcie tej substancji ?

A to możesz przetłumaczyć:

 

http://www2.tiaflorita.tv/recetas_carne_ave/jamon-procesado-estilo-tia-florita/

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzy zdjęcia nadesłane przez Marzenę:

 

 

[ Dodano: Sob 17 Mar, 2012 19:34 ]

Marzeno, zaznacz na mapce (u góry strony) miejsce zamieszkania.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro chyba jesteś na dobrym tropie. Prawdopodobnie zawiera trójpolifosforan sodowy Na5P3O10, borąc pod uwagę, że PRIMA S.A. kupuje to w Chinach :-) http://panjiva.com/Prima-SA/1860267

Bardziej stawiam na to, że są to same fosforany + nitryt.

 

Że nie na w tym soli? To się da stwierdzić smakowo ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na nasze forum angielskojęzyczne i tam zapytaj (podaj link do zdjęć). Na pewno ktoś jest z Twojego regionu. U góry strony - flaga USA

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tam sól to już lepiej.

Dodatkowe składniki to być może białko sojowe (żółty kolor), fosforany i pewnie coś jeszcze.

Szukałem po internecie firmy, produktu, kodu produktu, ale nic konkretnego nie znalazłem.

Od biedy możesz używać, ale jeśli faktycznie są tam fosforany to bardziej byłbym za opcją poszukania saletry lub azotynu sodu i własnego wykonania peklosoli.

Jaki jest adres e-mail o którym wspominałaś ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej stawiam na to, że są to same fosforany + nitryt.

Miro , myślę ,że nie może to być sam nitryt , przeczy temu podana receptura na przygotowanie solanki bo jeśli by było jak podejrzewasz to solanka była by z samego azotynu . A to czy nie ma dodatku fosforanów to kto wie :rolleyes:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, adres jest taki primainterpri@sol.racsa.co.cr

ale mi przyszedl email zpowrotem niedoreczony

 

Ten link na przepis po hiszpansku mi tez duzo pomoze, bardzo dziekuje. Ale jestescie dobrzy w szukaniu informacji :grin:

Zanim to uzyje bede dzwonic w poniedzialek do tej firmy a jak nic to nie da to sie przejade do fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mało informacji na etykiecie a dawkowanie też niewiele mówi.

Po zdjęciach i opisie wiadomo, że to nie same fosforany ale coś więcej.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marzenabn,

Po dlugich poszukiwaniach znalazlam jedyny produkt do peklowania (chyba) i nie ma on dokladnej zawartosci na torebce, tylko pisze ze jest to "baza do szynki" i zawiera Nitrito de Sodio. ... nie mam pojecia jak uzyc ten moj proszek.

A czy nie można tam do Ciebie, na Kostarykę wysłać pocztą jakiejś paczki z peklosolą i skończą się Twoje kłopoty? Może na forum anglojęzycznym ktoś z US Ci pomoże (trochę bliżej niż PL).

 

Swoją drogą zazdraszczam Ci tych Karaibów :wink:

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marzenabn,

Po dlugich poszukiwaniach znalazlam jedyny produkt do peklowania (chyba) i nie ma on dokladnej zawartosci na torebce, tylko pisze ze jest to "baza do szynki" i zawiera Nitrito de Sodio. ... nie mam pojecia jak uzyc ten moj proszek.

A czy nie można tam do Ciebie, na Kostarykę wysłać pocztą jakiejś paczki z peklosolą i skończą się Twoje kłopoty? Może na forum anglojęzycznym ktoś z US Ci pomoże (trochę bliżej niż PL).

 

Swoją drogą zazdraszczam Ci tych Karaibów :wink:

Tak, mam opcje sprowadzenia z US ale te chemikalia sa tez uzywane do produkcji bomb wiec watpie czy przejda przez US granice .

To moze przylec na wakacje i przy okazji mi przywiez torebeczke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam opcje sprowadzenia z US ale te chemikalia sa tez uzywane do produkcji bomb wiec watpie czy przejda przez US granice .

To moze przylec na wakacje i przy okazji mi przywiez torebeczke :wink:

Marzena, do produkcji bomb to azotany, nie peklosól. Jeśli podasz adres na PW, to zaryzykuję i wyślę Ci kilogram peklosoli od Miro. Najwyżej spotkamy się w Guantanamo ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam na naszym Google nitrito de sodio, ale ciężko mi umiejscowić gdzie dana firma się znajduje.

Znalazłem coś takiego i jest tam również Prima:

 

http://www.sicex.com/importers-exporters-products/sisduan/EN/412-102-0-2834101000/Panama/Imports/NITRITOS./

 

Przeszukaj swojego Google pod tym kątem.

Czy w pobliżu masz coś na wzór naszego zakładu mięsnego ?

 

Wysyłka 5kg ok 200 zł czyli 50Euro !!

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marzena, do produkcji bomb to azotany, nie peklosól.

 

Zgadza sie, ale na amerykanskiej granicy pracuja ludzie z nie za wysokim IQ e czytaja po polsku, nie zastanawiaja sie dlugo i zabieraja wszystko co popadnie.

Dziekuje za oferte, poprosze wpierw mame i jak bedzie miala z tym problem to wtedy skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzena, na 100% w Kostaryce można kupić obydwa składniki do własnoręcznego sporządzenia peklosoli. Bo potrzebujesz sól warzoną, czyli normalną sól kuchenną NaCl i azotyn sodu NaNO2 w domieszce 0,5% do soli kuchennej.

 

Ja bym zrobił tak:

- zadzwoniłbym na Universytet http://www.ta.ucr.ac.cr/, albo nawet wybrałbym się tam, na Wydział Chemii, albo Wydział Żywności (widzę , że takie mają)

- i za flaszkę Wyborowej załatwiłbym kilogram azotynu sodu, który wystarczy Ci na kilka lat :-)

 

W najgorszym wypadku powiedzą Ci, gdzie to kupują, tam musi być jakiś sklep z odczynnikami chemicznymi ;-)

 

[ Dodano: Sob 17 Mar, 2012 20:57 ]

Szukam na naszym Google nitrito de sodio, ale ciężko mi umiejscowić gdzie dana firma się znajduje.

Znalazłem coś takiego i jest tam również Prima:

 

http://www.sicex.com/importers-exporters-products/sisduan/EN/412-102-0-2834101000/Panama/Imports/NITRITOS./

 

Wysyłka 5kg ok 200 zł czyli 50Euro !!

Maxell, jak ona zacznie sprowadzać NITRITOS z Panamy, to wiesz ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- i za flaszkę Wyborowej załatwiłbym kilogram azotynu sodu, który wystarczy Ci na kilka lat :-)

 

Skąd Ci weźmie flaszkę Wyborowej ! :grin: :wink:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tebe co ty proponujesz, azotyn sodu -nitryt to trucizna 5 gram wystarczy by pożegnać się z tym światem . czy ta pani chociaż wie jak to zmieszać by cieszyć się tym światem
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tebe co ty proponujesz, azotyn sodu -nitryt to trucizna 5 gram wystarczy by pożegnać się z tym światem . czy ta pani chociaż wie jak to zmieszać by cieszyć się tym światem

Jakos bym to pomieszala, musze sie przyznac ze z wyksztelcenia to ja bylam chemiczka ale to bylo dawno dawno temu :)

 

Ok, w poniedzialek zaczne dzialac i zdam sprawozdanie.

Dobrego weekendu wszystkim zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIADKU, ale co to za sztuka, wziąć 1 kg soli kuchennej i 5g azotynu sodu i odpowiednio wymieszać? Idealnym sposobem na mieszanie jest wsypanie obydwu składników do butelki 2l po cocacoli (oczywiście umytej i wysuszonej) i wrzucenie do pralki automatycznej nastawionej na jak najchłodniejszy cykl prania (30C). Po dwóch godzinach mieszania nie ma cudów, żeby obydwa składniki się nie zmieszały idealnie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tebe to dla Ciebie

Obrazek

Dziadku, dziękuję za pouczenie. Rzeczywiście domowe wykonanie peklosoli nie jest takie proste jak myslałem. Ale nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał "a właściwie dlaczego nie można inaczej"?

Bo na mój inźynierski nos, to można zmieszać roztwór wodny NaCl z roztworem wodnym NaNO2 (zachowując proporcje odpowiednie) i uzyskamy odpowiednią solankę peklującą. Czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak . Ale problem jest w tym że nitryt nigdy nie powinien trafić do domowej produkcji jako czysty składnik , to jest zabronione . Trafia jednak bo Polak potrafi łamać zakazy.
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.