Skocz do zawartości

Peklosól i inne materiały pomocnicze - gdzie kupić w świecie


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś kupiłem takie diabelstwo wyczytałem że używa się to do mięsa ale chyba powinno się zrobic mieszankę z tego do peklowania???prosił bym o porady...post-56687-0-85399800-1382727122_thumb.jpg jak kupiłem to na ebay to leży bo mom stracha tego użyc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Musisz skład nam podać.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz. Strona główna http://wedlinydomowe.pl/roboczy/nasze/dziadek/tabelamieszanekpeklujacych.htm  wystarczy zmieszać z solą warzonką i możesz peklować z użyciem saletry. 

Mam nadzieję, że nie jest to forma płynna KNO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Bagno za info...to jest takie sypkie jak sól...



Dodano: 26 październik 2013 - 15:26

miro,sorrki ale składu nie podano poszperam i podam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dorzucę swoje 2 grosze. jak już wcześniej wspomniał kolega rigmec, w UK są różnego rodzaju sole, peklosole, mieszanki. Dla początkujących zaleca się używanie tzw pre-mixed curing salt, czyli naszej peklosoli. dla bardziej doświadczonych są dwa rodzaje tzw prague powder #1 i prague powder #2 do mieszania z solą. skład chemiczny prague w zależności od rodzaju to:

- #1 sól(93.75%) nitryt (6.25%)

- #2 sól(89%), nitryt (6.25%)  saletra (4.75%)

Często są zabarwione na różowo, żeby nie pomylić ich ze zwykłą solą. Do prague #1 dodaje się sól w stosunku 1:9, żeby uzyskać skład zbliżony do peklosoli czyli 0,6%. Rozmawiałem z facetem przez telefon, doradzał żeby przy używaniu "koncentratu" posiadać wagę  wyskalowaną co 0.1g. Osobiście zamówiłem pierwszy raz gotową, ale taniej by wyszło kupić prague i sobie samemu wymieszać. Prague jest dostępny na ebayu z darmową przesyłką. Miałem mętlik co do terminu przydatności polskiej peklosoli, otóż kupiłem na wiosnę na urlopie w pl i przy robieniu pierwszej kiełbasy kilka tyg temu okazało się że jest 2 miesiące po terminie (kupiona w intermarche). zapytałem tegoż faceta, jego odpowiedź była taka, że "on by się nie martwił o termin ważności tylko o sposób przechowywania. dobrze przechowana może wytrzymać nawet do 5 lat, w końcu to konserwant" ;) .

pozdrawiam

Edytowane przez tomas_gosport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mozolnych poszukiwaniach udało mi się ustalić gdzie w Norwegii można kupić rzeczy potrzebne do własnej produkcji mam nadzieję, że komuś się to przyda.

Peklosól to Nitrittsalt specyfikację wklejam poniżej:

 

GC_RIEBER_Nitritt_salt_ver_01-07-_2007.pdf

 

Peklosól i inne produkty takie jak np. jelita można kupić w sklepie http://www.scanholm.no/

Jak na razie jest to jedyny sklep internetowy, jaki znalazłem.

 

Jeśli natomiast ktoś jest zainteresowany wyrobem serów podpuszczkę można nabyć w każdej większej aptece lub po prostu zamówić nazywa się ona Osteløpe.

Podaję link do jednej z aptek:

http://www.apotek1.no/produkter/ostelope-60ml-308502p

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@marysek wpadasz na forum , pierwszy raz  i jak Rumun  z bagażnika  samochodu na parkingu  próbujesz coś sprzedać :facepalm: . W tym ze chcesz coś sprzedać niema nic złego , ale w formie . Proponował bym najpierw  do działu witam , później  przeczytać regulamin a następnie do administratora z ofertą

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/9301-cze%C5%9B%C4%87-w%C4%99dzarnicza-braci-przywitanie/?hl=powit&do=findComment&comment=333

 

Masz link aby nie było że forum to ludzie nieżyczliwi

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.