Skocz do zawartości

Karolaszymczka wyroby świąteczne


Rekomendowane odpowiedzi

W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wyrobu chłopskiej zrobiłem taki eksperyment z 15 kilogramów farszu odłożyłem 5 kilogramów i dorzuciłem sporo kminku oraz gałki muszkatołowej .Trochę podpiekłem w wędzarni i podsuszyłem w przewiewnym pomieszczeniu.Eksperyment uważam za wielkie powodzenie .Kiełbasa wspaniała w smaku przypomina w smaku dobre kabanosy nio i ten charakterystyczny "trzask" przy łamaniu.Sorki za jakość zdjęć ale wykonane z telefonu ponieważ aparat pożyczyłem znajomym na imprezkę.

 

 

 

 

W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku trochę przesadziłem z ilością ale to się przyjaciołom rozda jutro wędzenie.

Witam krajana

Mam ten sam problem. Zawsze "jeszcze temu, tamtemu" i robi się nagle 30 kg.

W okresie świątecznym robię wędliny na 1,2,3.

1 to wędliny to zjedzenia/wydania na teraz w ciągu tygodnia np. polska wędzona, szynka surowa, noga z kurczaka, karp itp.

2 to wędliny które mogą powisieć - kiełbasa polska pieczona ( polska wędzona także wspaniale daje radę ), kiełbasa a'la węgierska, szynka i karkówka z przyprawami pieczona

3 to wędliny, które mogą leżeć/wiseć tygodniami ( na 2-3 minimum, ale dłużej nigdy nie dały rady :grin: ) np. szynka, karkówka peklowana na sucho, schab peklowany na sucho i obtoczony na grubo przyprawami, kiełbasa a'la kindziuk, boczek a'la parma.

 

Odchodząc od tematu już dawno nie było spotkania regionalnego, i myślę, że po Nowym Roku trzeba by się spotkać!!! Deamon, Andrzej i inni co wy na to?

Wino, kobiety i śpiew.
Wino robię sam, kobiety mam trzy w domu, a o śpiewie lepiej przemilczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to Karolu :thumbsup: :thumbsup: Moje chociaż nie samodzielne wędzeniu peklowanie itd owszem , wędzenie bacznie obserwowałem tak,ojcem w 20% jestem :grin: :grin:

To ogólnie pierwsze w życiu 34letnim doświadczenie z wędzeniem

Karol przepraszam bo to twój temat

 

A to moje

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część pojechała do przyjaciół taki już jestem!

 

 

 

[ Dodano: Czw 22 Gru, 2011 18:44 ]

I trochę zostawiłem dla siebie i gości,którzy mnie odwiedzą w święta :wink: gdyby co to zapraszam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://images37.fotosik.pl/1241/94f7f7915d0fa98cm.jpg

W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolku :clap: :thumbsup: ... aż by człowiek poczytał i po tej Twojej PUSZCZY pospacerował :)

 

Pozdrawiam ;)

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.