Skocz do zawartości

Kuchenne Przygody wg Zbója


Zbój Madej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 833
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

paolodoro, karolszymczak, dzięki bracia, ale spoko, rozejrzę się jeszcze w mieścinie gdzie pracuję, tam sklepów więcej :D

pragnę podziękować za skład mieszanki.

Bardzo mnie cieszy, że mieszanka lubomiersko-częstochowska Wam smakuję jako dodatek :D :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kugiel z wędzonym kurczakiem.

http://www.kuchnia.tv/kuchnia_przepis_0-0-5577_kugiel-z-wedzonym-kurczakiem-i-salatka-z-pikli.html

 

 

Foremkę miałem 24 cm.

Sałatki nie robiłem.

Ilości składników nieco inne niż w oryginale:

ziemniaki obrane - 1.4kg

jajka - 3

 

Gałki mogłem dać więcej, soli w sam raz, a z ilością pieprzu świeżo kręconego to "poleciałem", ale żeby aż bardzo pieprzne to też nie było :grin:

Piekłem 47 min. w temp. 220st.C, jakbym piekł 50 min. też było by dobrze.

Kugiel jest bardzo dobry :thumbsup: polecam :grin:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam Zbójaszku że smaka mi tym narobiłeś co prawda nie kojarzę nazwy którą przywołałeś ale podobne ziemniaczane cuda robiła moja babcia a nazywała to różnie i pewnie nie zawsze poprawnie bo w zależności od składników była to baba ziemniaczana , cebularz lub kulebiak ale podstawa zawsze były ziemniaki cebula i jakieś skrawki wędzonek lub mięs ;) . To Twoje ziemniaczane ciacho wyglada bomba do tego zimne zsiadłe mleczko i full wypas ;) :clap: :clap: :clap:

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczynie posmarowałem smalcem

Nie posypałeś bułką tartą, czy dobrze ciasto odchodziło od brzegów przykrojeniu?

Znajomi i rodzina byli zachwyceni jedzonkiem :thumbsup:

I to jest najważniejsze i cieszy mnie, że smakowało :grin: :grin:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mielony EAnny"

 

50% wołowiny, zakupiłem gulaszowe - sitko 6mm

50% wieprzowiny, zakupiłem łopatkę - sitko 6mm

jajka, ilość zależna od ilości mięsa

sól i moja mieszanka przypraw i czosnek

 

do panierowania użyłem:

bułka tarta - 20dag oraz

estragon suszony - 10g

 

Jak się robi mielone to wiadomo,smażyłem na oleju kujawskim :grin:

 

 

Kolacja do pracy była :cool:

 

Mielone w tej panierce bardzo dobre, ALE następną razą mięsa zmielę przez sitko 4mm i wieprzowinkę zakupię bardziej tłustą, smażyłem zbyt ostrożnie, znaczy się na zbyt małym ogniu, trochę suche były, ale tylko trochę, ogień powinien być ciut większy i rozdrobnienie mięska mniejsze. Oprócz tego, że kotlety zbyt wysmażone były to i farsz był zbyt chudy :cool:

Na pewno będą następne "Mielone EAnny", polecam :thumbsup:

 

Po kilku mies. przerwy zrobiłem dziś "Gołąbki Poznańskie". Przepis jest w "Co macie dziś na obiad, ale wstawiam raz jeszcze, może łatwiej odszukać będzie :grin:

 

Gołąbki poznańskie

 

1 kg mięsa z łopatki lub z uda indyka

1 szklanka ryżu surowego

1 szklanka kaszy manny

3 średniej wielkości cebule

3 jajka

30 dag pieczarek

5 ząbków czosnku

5-6 średniej wielkości liści kapusty pekińskiej

do smaku: sól, pieprz czarny mielony, pieprz ziołowy i przyprawy jakie kto lubi.

 

Mięso mielę przez sitko 6mm, dodaję ryż, kaszę, drobno pokrojone pieczarki, cebule i kapustę i mieszam wsio razem, dodaję jajka, wyciśnięty czosnek, przyprawy i dobrze mieszam. Formuję kotlety(takie jak mielone) panieruję w bułce tartej i na patelnię, smażę dość szybko na brązowy kolor, następnie podsmażone gołąbki wkładam do gotującej wody, szybko doprowadzam do wrzenia i gotuję na małym ogniu przez 20-25min. Ja gotuję 25min. Dwa razy robiłem gołąbki z mięsa uda z indyka. Ilość mięsa jak i dodatków i przypraw to sprawa indywidualna. Konsystencja mięsa w raz z dodatkami powinna być ciut rzadsza niż na mielone. Raz zrobiłem z przepisu, a teraz jak robię to ilości są różne.

Są bardzo dobre do ziemniaczków, chleba i do pogryzienia bez dodatków.

 

http://images10.fotosik.pl/559/4c15fdf957c7cf81m.jpg http://images10.fotosik.pl/559/dfc232e228cf4966m.jpg http://images10.fotosik.pl/559/80fb6bd98a7afd72m.jpg

http://images10.fotosik.pl/559/c7d4b51ea7c756edm.jpg http://images10.fotosik.pl/559/d9f86195d6ec1ff4m.jpg http://images10.fotosik.pl/559/713dec147c25910cm.jpg http://images10.fotosik.pl/559/5477199bfab5a7c9m.jpg

:thumbsup: :thumbsup:

 

Gołąbki panierowałem w panierce wg EAnny, podczas gotowania smak estragonu chyba się wygotował, a może moja mieszanka przypraw zdominowała smak estragonu :rolleyes: :rolleyes: nieważne, gołąbki i tak smaczniaste wyszły :thumbsup: :thumbsup:

 

Co do samej panierki... Ania wie co dobre :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi mielone to wiadomo,smażyłem na oleju kujawskim :grin:

 

Zbójaszku , ja mielonego też ukręcę ............ jednak popróbuj następnym razem usmażyć na smalcu , najlepiej z wytopionej samemu słoninie . Ja na mielone natomiast mięska mielę na siatce 8 mm i oczywiście mięso musi być tłuste .

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estragon suszony - 10g

Zbójaszku wygląd przedni tych mielonych ale mnie ten estragon interesuje właśnie i Twoje wrażenia smakowe - powiem szczerze że po zapowiedziach wcześniejszych czekałem aż "je popełnisz"

 

PS

A co do smażenia to poprę Andrzeja i polecę Ci smalec na następny raz ;) i zdrowiej i smaczniej ....

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak popróbuj następnym razem usmażyć na smalcu , najlepiej z wytopionej samemu słoninie .

I tak zrobię, w Piątek zakupię trochę słoninki i przetopię :grin:

 

[ Dodano: Sro 11 Sty, 2012 16:59 ]

mnie ten estragon interesuje właśnie i Twoje wrażenia smakowe -

Zapach estragonu to takie połączenie mięty i herbaty "sypanej, tak bym to ujął. Dodatek estragonu do bułki tartej bardzo dobre połączenie. Jak będę robił "Kotlety Pożarskie" to tez w takiej panierce obtoczę, panierkę EAnny polecam :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mięska mielę na siatce 8 mm

Również mielę na sitku 8 mmm.

Moja mama, odkąd pamiętam zawsze mieliła na sitku 4mm na starej Alfie 5 i później na Zelmerku, ja dopiero zacząłem mielić na 6mm, tyle że jak robiłem "Mielone EAnny" to tak jakoś :rolleyes: mięso w konsystencji za grube było, a może to dlatego, że zbytnio je wysmażyłem :rolleyes: , ale nic to, jeszcze pokombinuję i coś z tego będzie na pewno :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kol. Zbója podano mieszanki przypraw.

Nie myślicie że skład takich zestawów powinien znaleść się w tym temacie ?! :

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=7662

 

Poto w końcu Maxell założył. :wink:

 

pozdrowieńka :wink:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach estragonu to takie połączenie mięty i herbaty "sypanej, tak bym to ujął.

Zbójaszku, moje mielone są w odcieniu zielonym (od estragonu).

Na pewno więcej go dodaję do tej bułki.

Przy najbliższych mielonych zważę tę ilość.

Smak musi być zdecydowany estragonowy.

Estragon pasuje najlepiej do wołowiny.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbójaszku, moje mielone są w odcieniu zielonym (od estragonu).

Na pewno więcej go dodaję do tej bułki.

Myślę, że estragonu 20g/20dag bułki to już powinno :rolleyes: być oki :grin:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zaakceptujesz ten tłuszcz do smażenia , ja nawet jajka na smalcu smażę , nie mówię o mięsach do obiadu . Jak będziesz miał sposobność to spróbuj jeszcze usmażyć frytki na smalcu na patelni , wcale nie muszą być smażone w głębokim tłuszczu .

Tak, AndrzejeK dobrze mówi.

Smalczyk do smażenia weź z pierwszego wytopu.To znaczy niskotemperaturowego.

Tę frakcję smalcu używa się w farmacji do produkcji maści.

Smalczyk można stosować na skórę zamiast maści lub kremów. W ogóle nie uczula. Tzw. europejską kartę produktu można znaleźć w intermnecie.

Takie pączki chociażby: bez smalcu ani rusz :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abratku a może taki tłuszcz:

 

Masło Klarowane to czysty tłuszcz mleczny, o doskonałych właściwościach i wszechstronnych kulinarnych zastosowaniach.

Podczas procesu klarowania świeże masło oczyszczane zostaje z wody, białka i innych substancji, efektem czego jest Prawdziwe Masło Klarowane o bursztynowo – złotej barwie, przyjemnym, lekko orzechowym aromacie oraz delikatnym smaku.

Tradycyjny smak wykwintnej polskiej kuchni to smak potraw smażonych na Maśle Klarowanym; stosuje się je między innymi do: ryb, mięsa, jaj, warzyw, grzybów, naleśników, placków, pączków, racuchów, krokietów oraz innych potraw na bazie mąki i kasz.

Prawdziwe Masło Klarowane znakomite jest także do pieczenia ciast, robienia sosów i zasmażek.

Niewątpliwą zaletą Masła Klarowanego jest bardzo długi termin przydatności do spożycia.

Potrawy na nim przygotowywane zachowują aromat i nie przypalają się w wysokich temperaturach – nawet do 210 °C

z ukłonami

 

Jondek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abratku a może taki tłuszcz:

Hmmm no z pewnością klarowane masełko jest ok... i muszę powiedzieć że chyba przestroję się na smażenie np jajecznicy na klarowane... :rolleyes: (ale sobie za klarowanie liczą o matko! :rolleyes: )

ale frytki które i tak bardzo rzadko jadam pozostaną na oleju :tongue: :cool: (bo z masłem to troszkę droga impreza)

a tak ogólnie to do smażenia lubię używać smalcu :wink:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnością klarowane masełko jest ok.

ale sobie za klarowanie liczą

No niestety..cena jest baaardzo wysoka..

Tutaj przepis na samodzielne wykonanie ghee.. ale też koszta... :rolleyes:

 

http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/1,87978,554546,Ghee___klarowane_maslo.html

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przepis na samodzielne wykonanie ghee.. ale też koszta... :rolleyes:

"straty" podczas klarowania w porównaniu z ceną podobnego produktu są jednak niższe... a klarowanie to żadna trudność :rolleyes:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.