Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Klasyfikacja mięsa wieprzowego drobnego -tabele

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 DonLeo007

DonLeo007

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 76 postów

Napisano 29 paź 2016 - 08:18

Witam znalazłem się w tym temacie z powodu niewiedzy, już trochę wędzę (dzięki Wam ;) ) ale klasyfikacji nie zrozumie, mianowicie - mięso bez tłuszczu to kl 1 (szynka i inne ) druga tez wiem ale nie ogarniam jakie części nadają się na klej?

- wczoraj kupiłem Łopatkę(6 kg) z golonka, cały płat boczku(4,7 kg)  i karkówka z/k (3,5 kg) po wstępnej kwalifikacji mam 10 kg - problem ze ta francuska świnia niema tłuszczu nawet boczek jest chudy, chce zrobić krakowska lub żywiecka, jak się przyłożę to mogę tak wyrżnąć tłuszcz z boczku ze zrobię 1 kl. Szukałem tabeli co objaśnia gdzie znajdują się poszczególne klasy mięsa np.- pierwsza to szynka lub schab, druga to karkówka lub coś tam,boczek to 3 kl itd..

Teraz trenuje na nie wielkich ilościach ale jak kupie półtuszy to się rozplącze :facepalm:

#62 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 29 paź 2016 - 08:37

boczek to 3 kl itd

Boczek to nie kl. lII .Boczek zaliczamy do kl. II.Jak bardzo chudy jak piszesz to kl. II a a jak tłusty to kl. II b.Klasa III to mięso z golonek , wszystkie błony , mizdra, warkocz.

Załączony plik  fe7e2ed6d0f2b2e6.jpg   89,25 KB   12 Ilość pobrań

#63 chudziak

chudziak

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5234 postów

Napisano 29 paź 2016 - 11:35

A tu masz przykład klasyfikacji mięsa z łopatki

http://wedlinydomowe...atki-wieprzowej

#64 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 6967 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 29 paź 2016 - 22:29

Klasa III to mięso z golonek ,

Jeszcze nigdy nie zmarnowałem tak szlachetnego mięska na klej.....   czyli na IIIkl.

wczoraj kupiłem Łopatkę(6 kg)

Idealna na kl.III....   :cool: 

#65 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14184 postów

Napisano 29 paź 2016 - 22:40

Jeśli do szynkowej, to raczej nie marnotrawstwo..... :thumbsup:

#66 DonLeo007

DonLeo007

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 76 postów

Napisano 30 paź 2016 - 06:44

dzięki za odpowiedzi dziś sobie czytam ten temat na: http://blog.szkolawn...yfikacja-miesa/ - powoli się dotrę na razie wyroby są dobre ale zawsze wolimy lepiej :)

Do tej pory dzieliłem mięso wg. zawartości tłuszczu, po peklowaniu odcinałem ładne mięso odkładałem na bok a mieliłem brzydsze ale to już nieaktualne.

Użytkownik DonLeo007 edytował ten post 30 paź 2016 - 07:00

#67 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 30 paź 2016 - 11:26

Jeszcze nigdy nie zmarnowałem tak szlachetnego mięska na klej.....   czyli na IIIkl.

Oj żebym nie poszukał bo może się to skończyć jak z podgardlem :tongue: . Nie pisałem czy dodanie do kiełbasy mięsa z golonek to marnotrawstwo tylko jakie mięsa zaliczamy do kl.III a tego chyba nie zanegujesz "miszczu". :cool:

A ja i tak dodaję bo nie jadłem lepszej parówkowej jak 50/50 mięsa z golonek i podgardla. Pozdrawiam. :)

wczoraj kupiłem Łopatkę(6 kg)   Idealna na kl.III....    

Cała ?. :w00t:  

#68 electra

electra

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5601 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 30 paź 2016 - 11:27

eeee tam szlachetne czy mniej .. zalezy jak sie patrzy ,moj tata opowiadal ze jak dziadek pracowal w rzezni to dostawal deputat miesa ,babcia z schabu srodkowego  robila mielone  :D

#69 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 30 paź 2016 - 11:35

babcia z schabu srodkowego  robila mielone 

A kto bogatemu zabroni. :D  

#70 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 6967 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 30 paź 2016 - 12:03

"miszczu". :cool: A ja i tak dodaję bo nie jadłem lepszej parówkowej jak 50/50 mięsa z golonek i podgardla.

Arkadiusz - miszczu jest tylko jeden - czyli Arkadiusz...., nie raz to udowodnił   i tego się trzymajmy, jak i tego, że ta parówkowa najlepsza - wyrób Twój zapewne - to się liczy.....  i tego się trzymajmy  ....  :cool:

Użytkownik pis67 edytował ten post 30 paź 2016 - 12:03

#71 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 30 paź 2016 - 12:18

Arkadiusz - miszczu jest tylko jeden - czyli Arkadiusz...

Pod okiem miszcza Pis'a miał być salceson, że klękajcie narody a wizualnie wyszło jak zwykle. :tongue:

wyrób Twój zapewne - to się liczy.....  i tego się trzymajmy  .... 

Nie mój z 16- stki i tego się trzymam. 

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 30 paź 2016 - 12:20

#72 pis67

pis67

Uzależniony od forum

• **VIP-Organizator**
  • 6967 postów
  • MiejscowośćNML

Napisano 30 paź 2016 - 17:42

Pod okiem miszcza Pis'a miał być salceson, że klękajcie narody a wizualnie wyszło jak zwykle.

Nie bardzo wiem o jakie salcesony chodzi i klękające narody, najważniejsze, że miszcz Arkadiusz wie...  Nie ja jestem salceson-owym miszczem.... , nie udzielam porad,  nie strofuje nieletnich, zagubionych i doświadczonych zadymiarzy, każdy ma swój rozum....  :cool:   

Jak to mówią zboczenia są różne....  też mam....   :cool:

I na tym kończę grzeczną i  niezwykle intrygującą wymianę racji z jedynym w swoim rodzaju forumowym miszczem , dotyczącą  klasyfikacji mięsa wieprzowego drobnego...  :cool:

Przepychanki miedzy zainteresowanymi proszę prowadzić na PW

Użytkownik Bee Gees edytował ten post 30 paź 2016 - 17:57

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#73 yogi

yogi

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 729 postów
  • MiejscowośćBergkamen BRD

Napisano 30 paź 2016 - 21:24

Klasa III to mięso z golonek , wszystkie błony , mizdra, warkocz.

O i znowu sie czegos nowego nauczylem, ja myslalem zawsze ze warkocz to kl. II a mizdre zaliczylem zawsze do kl IV :cool:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych