Skocz do zawartości

Agregat prądotwórczy jaki kupić.


miro

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc osoby znające się na rzeczy.

Jaki kupić agregat prądotwórczy, aby móc awaryjnie zasilić piec CO z pompami, lodówkę, ewentualnie TV + Tuner satelitarny.

Moc poboru określiłbym na max 2kW, chyba że się mylę.

TV + Tuner jeśli to problem można pominąć.

Wiem tyle, że bardzo ważna jest jakość prądu na wyjściu agregatu, ale to tyle co wiem.

 

Agregat na olej napędowy czy benzynę ?

 

Myślę, że temat choć nie związany z masarstwem pośrednio o niego zahacza, chociażby podtrzymanie lodówki czy chłodziarki, dlatego nie wygaszam.

 

Z góry dzięki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Grzegorz jakieś 1200-1500 W

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż...zacznijmy od tego czy to ma być agregat przenośny , czy stacjonarny

jeżeli moc ok 2kW to wystarczy zwyczajny przenośny, ale on nie zapewnia automatyki startu w momencie zaniku napięcia zasilającego

oferta jest dość duża tego typu sprzętu i zawsze jest on benzynowy

następne pytanie to takie ....jak długo musiałby ten sprzęt pracować, jakie byłyby przerwy w jego działaniu

jeżeli chodzi o stabilność parametrów prądu elektrycznego z takiego sprzętu to dzisiaj nie ma problemów z ich utrzymaniem.... mikroprocesory załatwiają wszystko

 

[ Dodano: Czw 02 Lut, 2012 20:17 ]

http://generatory-pradotworcze.pl/Male_agregaty_pradotworcze_page2.php

tu masz stronę która Ci pomoże coś wybrać i dowiedzieć się o możliwościach tego sprzętu

no i się zaczęło
ciekawe jak się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomniałem o ważnych kwestiach.

Agregat dla domu jednorodzinnego na wypadek zaniku prądu nie podłączony pod instalację elektryczną.

Za dużo zachodu z dostawcą energii.

 

Czyli jak prąd pierdyknie odpalam i na przedłużaczach zasilam co trzeba.

Czas pracy ... trudno powiedzieć, ale góra parę godzin.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to załatwia Samoczynne Załączanie Rezerwy czyli SZR....nie ma nic wspólnego z głównym dostawcą energii

 

[ Dodano: Czw 02 Lut, 2012 20:20 ]

zabudowane w agregacie czujniki podnapięciowe stale monitorują sieć zasilającą i w razie zaniku napięcia generator sam startuje

 

[ Dodano: Czw 02 Lut, 2012 20:22 ]

nic nie trzeba po przedłużaczach.....agregat jest stale wpięty do instalacji domowej

no i się zaczęło
ciekawe jak się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że nie odpisywałem, ale dziś 4-te wyłącznie prądu. :devil:

Na szczęście mam zabezpieczone TV na UPS-ie bo inaczej nie wiadomo co by się stało.

Konrad zasilanie z aku odpada, chciałbym być nie zależny od czasu i jednak ropa albo benzyna.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miro, przez 3 lata używałem takiego agregatu na działce i uczciwie mogę polecić, co najważniejsze jest to agregat inwertorowy a tylko taki sprawdzi się przy zasilaniu urządzeń elektronicznych a nie tylko elektronarzędzi, mało pali, jest cichy, moc wystarczająca aby zasilić praktycznie cały domek, i silnik czterosuwowy jest nie do pogardzenia.

http://www.leroymerlin.pl/produkty/agregat-pradotworczy-inwertorowy-np2500inv-nutool,1174389320,1256648295.html

 

Z kolei szwagier od 5 lat używa taki agregat (również działka) i złego słowa nie można na niego powiedzieć, tyle że moc mniejsza.

http://www.handlownia.pl/839-agregat-pradotworczy-inwertorowy-walizkowy-kipor-ig1000.html

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze agregatu do urządzeń jest jeszcze jedna bardzo istotna sprawa...

Moc rozruchowa urządzenia - większość domowych urządzeń startuje bez problemu ale jeśli ktoś ma "solidniejszą lodówkę" może to oznaczać że do jej startu potrzebna jest moc o wiele wyższa niż wynika to z mocy znamionowej np sprężarki...

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiejas; rozwiń to: Samoczynne Załączanie Rezerwy czyli SZR.... podaj link, jak to wygląda, tego nie znam.

 

mariuszB; dobrze piszesz agregat inwertor owy,

 

tylko taki się nadaje dla sprzętu elektronicznego, w tym również pieca CO który jest na procesorze. mam ale o dużo mniejszej mocy 0.8KW, tylko na przedłużaczu piec CO zasilać. Z podajnikiem i pompami, bierze max 0,54KW. Trzeba też wziąć pod uwagę że im większa moc agregatu, tym więcej paliwa zużywa. Zdaje się że to jest na poziomie 0,8KW = 0,8L / 1godz pracy Pb95.

 

Abratek; dobrze pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiejas; rozwiń to: Samoczynne Załączanie Rezerwy czyli SZR.... podaj link, jak to wygląda, tego nie znam.

Podepnę się w tym miejscu do tematu bo też własnie interesuję się agreatami.

 

Co do samoczynnego załączania rezerwy , w przypadku gdy w danej chwili pracują w domu odbiorniki o mocy znacznie przewyższającej moc agregatu ( np. kuchnia elektryczna, pralka itp ) . Co się dzieje w przypadku zaniku prądu w sieci ? włącza się agregat i co ? wyrzuca bezpieczniki, po czym najpierw musimy powyłączać wszelkie włączone w danej chwili urządzenia, po czym próbujemy przełączyć na agregat ?

Poprawcie mnie jeśli źle rozumuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że najpierw należy odciąć budynek od sieci poprzez wyłączenie bezpieczników, podłączyć agregat do jakiegokolwiek gniazdka i dopiero "jechać".

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje w przypadku zaniku prądu w sieci ?

Nic tylko czytać

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic224865.html

:grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Honda jest najlepsza,

Boguś, strzał w DZIESIĄTKĘ!!! :clap:

 

Silniki Hondy, to są małe czterosuwowe arcydzieła,

gdzie inne dwusuwy to zwykłe "buble"! :cool:

 

Silnik to podstawa, zresztą "osła" do "karety",

również się zwykle nie "zaprzęga". :grin:

 

Ale jest "wolność" więc...... ? :tongue:

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus bednarski napisał/a:

Moim zdaniem Honda jest najlepsza,

 

 

Boguś, strzał w DZIESIĄTKĘ!!! :clap:

 

Silniki Hondy, to są małe czterosuwowe arcydzieła,

gdzie inne dwusuwy to zwykłe "buble"! :cool:

 

Silnik to podstawa, zresztą "osła" do "karety",

również się zwykle nie "zaprzęga". :grin:

 

Ale jest "wolność" więc...... ? :tongue:

.

Jeśli agregat ma mi służyć jedynie w sytuacjach awaryjnych gdy następuje brak prądu w sieci , a 2kW w zupełności wystarczy, miałby dylemat czy warto inwestować w agregat z silnikiem hondy, który kosztuje niestety wiele razy więcej od pospolitego "chińczyka" :)

2 lata temu kupiłem piłę spalinową "no name" w promocji w OBI za 199 zł z nastawieniem, że jeśli przetrwa pewną wycinkę , to już na siebie z nawiązką zarobi, a ta jak się okazało przeżyła i tą wycinkę i następną i budowę drewutni ....i myślę, że jeszcze długo pochodzi ;) Oczywiście wiadomo, że sprzęt markowy jest o niebo lepszy, ale wszystko zależy od celu i częstotliwości wykorzystywania , i oczywiście zasobności portfela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując agregat trzeba zadać sobie kilka bardzo ważnych pytań, i dopiero wybierać......... kupowanie Hondy za kilka tysięcy ma się nijak do pracy owego agregatu powiedzmy 200 godzin rocznie bo jest traktowany jako awaryjne źródło zasilania, chyba że ktoś ma za dużo pieniążków to proszę bardzo :wink: także Marek301 nie siej propagandy bo na dodatek wprowadzasz w błąd samymi porównaniami silnika czterosuwowego do silnika dwusuwowego :???:

Silniki Hondy, to są małe czterosuwowe arcydzieła,

gdzie inne dwusuwy to zwykłe "buble"!

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli potrzebujesz do awaryjnego zastosowania to wystarczy Ci agregat tańszy, do zasilania instalacji w domu -np.piec, pompka najczęściej sprzedawałem i sprzedaję agregaty np.Einhella najwięcej schodziło 850 W http://www.einhell.pl/upfiles/s1218706162.jpg i wiesz mi żaden klient nie narzekał i był zadowolony, na gospodarstwa biorą te większe 2,2 kw i 2,8kw http://www.einhell.pl/index.php?n=kat&k=82 mały cena była 429 te większe 999zł i 1199zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałby dylemat czy warto inwestować w agregat z silnikiem hondy,

Emil oczywista, oczywistość, ze jak brak kasy

i musisz wybierać miedzy np. TV LCD, abonamentem w "kablówce", papierosami,

a agregatem z silnikiem hondy, to kupujesz na "aledrogo"

coś za 200-300 pln i jest git. :wink:

 

Ale jeśli jesteś roztropny i myślisz zawczasu o możliwości

długiej bezawaryjnej pracy, dostępności części zamiennych,

czy KOSZTACH PALIWA to będziesz wiedział

"w którym kościele dzwoni"! :grin:

 

Koszty paliwa do Hondy, gdy zasilamy z LPG,

dwa razy mniejsze od dwusuwowych "bubli"! :tongue:

 

Ot i cała prawda o ekonomii! :wink:

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty paliwa do Hondy, gdy zasilamy z LPG,

są dwa razy mniejsze od dwusuwowych "bubli"! :tongue:

Marku , mam nadzieję że Twoja wiedza w zakresie spożywki jest zdecydowanie większa niż z zakresu mechaniki :wink: ....bo nie ukrywam, że wiele prawd jakie napisałeś na temat niezdrowego odżywiania przyjąłem do świadomości :wink:

 

Po pierwsze więc , z Twojej wypowiedzi można wywnioskować, że tylko honda produkuje silniki 4 suwowe co jest zupełną nieprawdą , by nie powiedzieć bzdurą.

Po drugie albo porównujemy silnik 4 suwowy do 4 suwowego albo analogicznie 2 suwowe.

Po trzecie pokaż mi agregat zasilany na LPG - tu aż zaszczypało w oczy :devil:

Po piąte , nawet gdybym miał na dużo kasy , a zamierzałbym kupić agregat używany awaryjnie kilka razy w roku, to wolałbym nie przepłacić x5 czy x8 a różnicę spożytkować w inny sposób :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze więc , z Twojej wypowiedzi można wywnioskować,

że tylko honda produkuje silniki 4 suwowe co jest zupełną nieprawdą ,

by nie powiedzieć bzdurą.

Emil przyznaje Tobie w 200% racje,

że niejeden taki wniosek wysnuje :wink: z mojego postu o silniku Hondy,

jako najlepszego napędu do agregatu i nie tylko! :cool:

 

Ale:

 

"It's the economy, stupid"

Znasz na pewno to słynne hasło z czasów

zabiegania o wyborców przez Billa Clintona! :tongue:

 

No niestety, jeśli paliwo już niedługo będzie po 10 pln za litr,

to nie jest bez znaczenia aspekt ekonomiczny decyzji o zakupie.

 

Jeszcze raz podkreślam:

"It's the economy, stupid" :grin:

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, koledzy, powoli.

Miro poprosił o wiadomości na temat czym zasilić awaryjnie swoje gospodarstwo.

Moje zdanie na ten temat to propozycja zakupu Hondy.Honda może i droga. Lecz nas nie stać na tanie rzeczy. Raz wydana gotówka zapewnia w tym przypadku długą i bez awaryjną prace.

Mam Hondę od co najmniej 15 lat. Hondę ma mój syn też sporo lat. Agregat jest nam przydatny w domu, na działce na wyjazdach turystycznych i w wielu innych podobnych sytuacjach.

Natomiast szwagier kupił za 300,- w markecie to po pierwszym podłączeniu do kosiarki agregat rozleciał się bez możliwości jego naprawy.

 

Myślę że udowadnianie nam wszystkim swoich racji jest tu nam zbędne.Miro chce fakty a sam zadecyduje czy stać go na bubel czy na droższy ale sprawdzony sprzęt.

 

Nikt tu nie mówi że poza Hondą to nie mamy innego dobrego sprzętu, tylko należy go wskazać.

Najlepiej to nic nie robić a potem odpocząć.

Pozdrawiam z Wrocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że niejeden teki wniosek wysnuje :wink: z mojego postu o silniku Hondy,

jako najlepszego napędu do agregatu i nie tylko! :cool:

Kupiłem wiosną nową super wypasioną kosiarkę z silnikiem hondy 5,5 KM i nie podzielę Twojego zdania ;) wcześniej użytkowałem przez 4 lata z silnikiem B&S 4,5 KM ( kupiona używana ) i radziła sobie wcale nie gorzej przy mniejszym apetycie na paliwo ;) gdyby nie została skradziona chodziłaby do dziś ;) koszenie raz w tyg ok 1800 m kw trawnika.

 

 

A pokaż mi jeszcze ten silnik na LPG :wink: niezwykle mnie zaintrygował ;)

 

[ Dodano: Pią 03 Lut, 2012 13:45 ]

Mam Hondę od co najmniej 15 lat.

Boguś, jedna bardzo ważna uwaga....

 

kilka lat temu sprzedałem hondę civic z 94 roku , stary poczciwy model ......była zupełnie bezawaryjna . Kiedyś inaczej produkowano, uwierz ....

Dziś mercedes to nie ten mercedes sprzed 10-15 lat , to samo mazda czy honda...

Teraz nie produkuje się rzeczy które posłużą wiele lat, bo to nie w interesie szeroko pojętego biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.