Skocz do zawartości

Słoność wędzonek i ich smak


GuRu

Rekomendowane odpowiedzi

Wędzarnia murowana z klinkieru z kanałem ok. 2,5m (rura zakopana w ziemi)

Chyba jest możliwość skrócenia czasu wędzenia, bo, o ile nie nauczę się dopiekać tylko w wędzarni wędlin nie ma sensu tak długo wędzić.

Czas wędzenia możesz skracać, bo przy typie wędzarni o jakim wyżej piszesz, sceptycznie podchodzę do pieczenia w tejże. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zas wędzenia możesz skracać, bo przy typie wędzarni o jakim wyżej piszesz, sceptycznie podchodzę do pieczenia w tejże

No dobra - ale jeśli jestem w stanie dociągnąć do temperatury przynajmniej 100 stopni i ją przez godzinę czy dłużej utrzymać to dlaczego nie udało się dopiec ? Trochę to odbiega od słoności ale chciałbym wiedzieć i wyciągnąć wnioski.

Czujnik temp. jest kilka cm od murowanego klinkieru, więc taka temperaturka w całej komorze powinna być..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yatzeque napisał/a:

Wędzarnia murowana z klinkieru z kanałem ok. 2,5m (rura zakopana w ziemi)

No te 2,5 metra to do mnie w ogóle nie przemawiają... :shock:

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

mam taki dylemat ktory przedstawie na przykładzie

 

-przykład pierwszy: 1kg szynki wkładam do solanki w której jest 1 litr wody i 100g peklo i pekluje 12 dni

 

-przykład drugi: 1kg szynki wkładam do solanki w której jest 2 litr wody i 200g peklo i pekluje 12 dni

 

czy w obu przypadkach słoność szynki bedzie taka sama? proporcje zaczerpnąłem z tabeli Dziadka i na logike powinna być taka sama ponieważ stężenie solanki w obu przypadkach jest takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w obu przypadkach

Tak na chłopskie rozumowanie - wypijasz pół litra o "słoności" 40% , albo litr o tym samym stężeniu , to czy będziesz miał tyle samo % we krwi ? Trzymaj się twardo tabeli (jak pijany płotu :wink: ) a będzie dobrze .Dawaj ilość solanki do ilości mięsa a wtedy nie "przedobrzysz" .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak że mięso może przyjąć tylko okresloną część solanki i więcej nie wypije choćby pływało w całej wannie

Zawsze jest jakiś punkt nasycenia mięsa, że więcej nie przyjmie solanki.Niestety nie będzie to wtedy zjadliwe.Chyba, że jesteś bardzo słonolubny.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso ma w sobie wodę i zapewne trochę soli, ale w kontakcie z solanką układ "mięso/woda/sól"-----"woda/sól" będzie dążył do wyrównania stężeń.

 

Wyrówna się poziom wody.

A teraz sól.

W pierwszym przykładzie jest 100g soli, a w drugim 200 g, to pomimo tych samych stężeń ilość soli jest dwukrotnie większa .....czyli mięso będzie chciało wchłonąć jej więcej.

 

Ale pewnie % są bardziej łatwe do zrozumienia. :cool:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malina2010 napisał/a:

 

czy w obu przypadkach

 

Tak na chłopskie rozumowanie - wypijasz pół litra o "słoności" 40% , albo litr o tym samym stężeniu , to czy będziesz miał tyle samo % we krwi ? Trzymaj się twardo tabeli (jak pijany płotu :wink: ) a będzie dobrze .Dawaj ilość solanki do ilości mięsa a wtedy nie "przedobrzysz" .

Noo.. i wszystko staje się proste Henio Ty to powinieneś wykładać na uniwerku jakimś przednim :clap:

krótko , zwięźle i na temat , a przede wszystkim zrozumiale :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

 

...A co robią?

Możemy się tego od Ciebie dowiedzieć...

Wiadomo, że to "bardzo gorący" temat i można "siem" poparzyć! :tongue:

 

Ja posiadłem "pewną" wiedzę i co,

mam tak "lekką rączką" rozdawać na prawo i lewo? :wink:

 

Nie to nie chodzi "żem" ja chytry jest, to nie to! :tongue:

 

BTW

"Trza" swe miejsce w szyku znać i nie "kłapać" jadaczką

nawet PRAWDY. :grin:

.

 

ten post widze pierwszy raz, co robia azotyny w jelitkowie to bys mógł skrobnąc co by uswiadomic zagrozenie... jesli Ty tego nie zrobisz to ja bede musiała to zrobic... daje Ci tydzien na ułozenie wyczerpujacego referatu  :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

co robia azotyny w jelitkowie to bys mógł skrobnąc co by uswiadomic zagrozenie... jesli Ty tego nie zrobisz to ja bede musiała to zrobic... daje Ci tydzien na ułozenie wyczerpujacego referatu 

Słowo się rzekło  :yes:  :question:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co robia azotyny w jelitkowie to bys mógł skrobnąc co by uswiadomic zagrozenie... jesli Ty tego nie zrobisz to ja bede musiała to zrobic... daje Ci tydzien na ułozenie wyczerpujacego referatu 

Słowo się rzekło  :yes:  :question:

 

No bede musiala pomyslec o tym..  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.