Skocz do zawartości

Nadziewarka


Hektor

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tego chinola przerobiłem na fajny szynkowar. Wstawiam go w pionie do garnka do szparagów i działa bez zarzutów :grin:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja to właśnie kupiłem jako niby maszynę 2 w 1, czyli szynkowar + nadziewarka. Koleś sprzedający na alle.. widocznie dorabiał sam kilka części, aby mogło to działać jak szynkowar. Prawda jest taka, że jeszcze nie sprawdzałem tej "machiny" do tego rodzaju wyrobów. Jeśli jednak będę to robił, to pewnie w dużej gęsiarce. Do niczego innego mi na długość nie wejdzie, a garnka do gotowania szparagów niestety nie mam :(

 

Faktem jest, że jak kupię porządną nadziewarkę, to tę zostawię jako awaryjną no i właśnie jako szynkowar :) Więc nie jest tak, że jestem zawiedziony zakupem. Wiedziałem, że jako nadziewarka na pewno nie będzie to mistrzostwo świata, jednak nie byłem świadomy tego, że aż taki bubel można wypuścić na rynek ;) Wydaje mi się, że usprawnienia które poczyniłem nie byłyby dużym kosztem dla producenta, a jak inaczej produkt byłby od razu odbierany.

Jedź tak, aby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pulek

dzięki serdeczne za zdjęcia i opis, i chyba masz rację... najpierw spróbuję przerobić a dopiero potem coś nadzieję, żebym i ja nie zaczął łaciną śpiewać, bo młodziutki u mnie łapie w mig wszystko :) i nie żucił w kąt machiny jak zrobiła pewnie moja teściówka po wspomnianym "jednym" użyciu ;), zastanawiam sie tylko skąd taką gumkę wykombinować do uszczelnienia tłoka ?!

p.s. radio faktycznie oldschool-owe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Etiuda :) Jeszcze 3 lata temu działało...jako radio nie było przerobione na obecne częstotliwości, więc łapało kilka stacji naszych zagranicznych sąsiadów. Można było jednak podłączyć pod nie adapter na płyty vinylowe (bambino), co też czyniłem często :) Jednak 3 lata temu wysiadły lampy...i teraz jest to już wyłącznie zabytkowy mebel. Do słuchania starych vinyli kupiłem stary gramofon Sony'ego z dobrą igłą Shure'a i teraz mogę podłączać go pod moje estradowe nagłośnienie :) Co również często czynię :D

 

Jak dziwnym jest to, że stare sprzęty różnego rodzaju mają za sobą kupę pracy i dopiero po "dożyciu" naprawdę sędziwego wieku wysiadają, a te nowoczesne są często jednorazowe. Przykładem są choćby nadziewarki. Doszedłem ostatnio do wniosku, że teraz większość kupowanych rzeczy (nie tyczy się to tylko nadziewarek) trzeba przerabiać, modyfikować itp, żeby spełniało swoje podstawowe zadania. Mam nadzieję, że gdy kupię Hendi, choć raz nie będę musiał nic robić :D Chociaż już wiem, że dokupię do niej lejki z odpowietrzeniem, bo jest to duża wygoda i nie wiem dlaczego nie wprowadzą tego do seryjnej produkcji i sprzedaży w komplecie z nadziewarką.

Jedź tak, aby Twój Anioł Stróż nadążył za Tobą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulek, możesz zmodernizować to Twoje wzmacnienie szpilkami , tak aby do każdego napełnienia cylindra nie odkręcać motylków.

Zamiast 4 płaskowników połączonych w kwadrat i z przodu i z tyłu zrób 2 sztuki widełek z kątownika 25x25(trójkąt równoboczny o kątach 3 x 60* bez jednego boku), nawierć na szczytach otwory na szpilki( 3), skręć i nadziewaj.

Długość boków możesz obliczyć na podstawie przekształcenia wzoru na promień koła wpisanego w trójkąt :lol: :shock: :cool: lub experymentalnie.

Do ponownego załadunku nie musisz odkręcać motylków , tylko je luzujesz i zdejmujesz całą ramkę z cylindra w górę.

10 razy szybciej i brak nauki języka :grin:

 

osid, ty też skorzystaj zanim gwinty na deklach pójdą w...

 

lampy chyba u mnie są...EL84 czy jakoś tak... :shock: :shock: :cool:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że to szmelc

 

jagra zrobił z niego szynkowar

 

Pulek zrobił nadziewarkę

 

Małgoś nauczyła się łaciny

 

El Gregor jak dobrze pamietam zrobił praskę do serów

 

inny kolega dla żony ćwiczy muły

 

A sprobujcie to zrobić z Hendi :grin: :lol: :clap:

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dzisiaj testowałem nadziewarkę po przeróbce , motoreduktor okazał się trafionym pomysłem i przełożenie jakie teraz jest ( 1:18 ) ulżyło mi strasznie , nadziewanie odbywa się teraz dwukrotnie szybciej i jest po prostu przyjemnością .

Dziękuję Kol .jumbo, i wszystkim którzy zaangażowali się w mój komfort fizyczny i psychiczny :grin: podczas robienia kiełbas.

 

http://imageshack.us/a/img202/9752/kabanos039.jpg

Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dorobiłem do swojej nadziewarki jeszcze dwa dodatkowe lejki do kiełbas grubych , zestaw się prezentuje tak :

 

Od lewej :wink: fi 12 , fi 20 , fi 26 , fi 34 , fi 50 , fi 60 , wczoraj testowałem fi 60 na mielonce , sama przyjemność :grin: bez męczarni i o połowę krótszy czas nabijania .

 

http://img845.imageshack.us/img845/7866/wyrobyisprzet001.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.