Skocz do zawartości

Nowe zasady realizacji opłat za kursy, szkolenia i zloty:


Rekomendowane odpowiedzi

Nowe zasady realizacji opłat za kursy, szkolenia i zloty:

 

1. Od dnia .............. cena każdego kursu organizowanego przez WB za pośrednictwem naszych filii SDM wynosi ............. zł., co daje 100%, od osoby*.

2. Każdy uczestnik, który dokona wpłaty za kurs w przeciągu 3 dni (pieniądze na koncie SDM) od daty dokonania komputerowej rezerwacji miejsca na kursie (poprzez stronę SDM – www. szkoladomowegomasarstwa.pl ), otrzymuje ..... % bonifikatę.

3. Uczestnik, który nie dokona pełnej wpłaty w przeciągu 3 dni od daty rezerwacji miejsca na danym kursie, musi w ciągu jednego tygodnia od dnia rezerwacji dokonać wpłaty zaliczki wynoszącej równowartość 25% kosztów całego kursu. Zaliczka może zostać zwrócona jedynie w przypadku wycofania się kandydata do szkolenia dokonanego w ciągu 2 tygodni od daty rezerwacji.

4. Pozostała kwota za kurs, w wysokości 75% musi zostać wpłacona najpóźniej w przeciągu 30 dni od chwili dokonania wpłaty zaliczki. W przeciwnym razie zaliczka przepada, a osoba, która nie dokonała dopłaty, zostaje automatycznie wykreślona z listy kursantów.

5. Osoby, chcące dołączyć do uczestników szkolenia po zamknięciu rezerwacji (przy założeniu, że są jeszcze wolne miejsca na kursie), muszą to zrobić telefonicznie dopłacając dodatkowo 25% kwoty ustalonej za dane szkolenie.

 

• - Uwaga: Ceny kursów specjalistycznych będą uzależnione od ich tematyki i zakresu trudności, o czym wszyscy zainteresowani zostaną powiadomieni na stronie SDM oraz za pośrednictwem naszego forum.

 

Podobne zasady będą obowiązywały przy dokonywaniu wpłat na zloty i spotkania. Wdrażanie zmian rozpoczniemy już po 20 czerwca 2012 r. odnośnie naszego VII OZWB.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell pomysł mi sie bardzo podoba.Jestem na tak!!! Wtedy będzie jasność i nikt nie będzie blokował miejsc,po to by się 2 dni przed zlotem lub szkoleniem wycofać.Dla organizatorów też będzie jasność jak i na ile osób się nastawiać.Stanowczo jestem na tak!!!.Jeśli ktoś z jakiś przyczyn nie będzie mógł zapłacić wcześniej to zawsze może poprosić organizatora o przedłużenie płatności,ale tylko w poważnych uzasadnieniach!
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry nie będzie blokowania miejsc a i pieniądze szybciej będą do dyspozycji organizatorów.

Można by jeszcze pomyśleć o możliwości rezygnacji z kursu np. do miesiąca lub 2 tyg przed rozpoczęciem kursu( po wpłaceniu całości). Wiadomo zaliczka by przepadła ale część pieniędzy można by odzyskać. Czasami życie płata różne figle. A płacąc wiosną za wrześniowy kurs mimo szczerych chęci wszystkiego nie jesteśmy przewidzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zapisałem się na zlot w Białowieży nawet zapłaciłem i kilka dni przed zlotem dowiedziałem się że nie mogę jechać i żadnych roszczeń nie miałem.Takie życie
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował takie rozwiązanie: Kto pierwszy ten lepszy.!!!

 

Rozwiązało by to takie przywileje jak np. :

 

-- Proszę o przydzielenie mi pokoju nr.2.

-- Jestem stałym zadymiaczem i chcę mieć pokuj nr.3.

-- Od lat, przyjeżdzam na zlot i chce ten sam pokój co zawsze. (Czyli pokój nr.4).

-- Zawsze mieliśmy ten sam pokój i teraz chcemy ten sam.(pokój nr.5).

 

Jeśli ktoś zapłaci 100% opłat kursowych/zlotowych odrazu, powinien mieć prawo wyboru komfortu spania/noclegu. I takie rozwiązanie będzie lukratywne dla zarówno organizatora spotkania jak i zlotowiczów i poprawi to napewno moralność finansową przy zamierzonym uczystnictwie spotkania.

 

Na naszym zlocie w Zachełmiu, miałem też podobne obawy (bo to nowy, bo to zielony..), ale JacekC odpowiedział mi wprost:

-- Zapisałeś się jako pierwszy na listę.?.. odp. Tak.!

-- Zapłaciłeś koszt zlotu.?.. odp. Tak.!

-- odp. Jacka..No to się o nic nie martw..

 

No i miałem fajny pokój w którym się dobrze spało i balowało..

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miły Kolego, ja nie prosiłem o propozycje. Na to był czas wcześniej. Ja przedstawiam gotowy projekt, który będzie obowiązywał już w kwestii składek na tegoroczny VII OZWB.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moim zdaniem trzeba by ogłosić od kiedy nowe zasady obowiązują i w miejsce kropek wpisać odpowiednie procenty i złotówki.

Mam nadzieję, że uda się załapać na zniżkę na wrześniowy kurs mimo, że zapisałem się na niego więcej niż 3 dni temu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązało by to takie przywileje jak np. :

 

-- Proszę o przydzielenie mi pokoju nr.2.

-- Jestem stałym zadymiaczem i chcę mieć pokuj nr.3.

-- Od lat, przyjeżdzam na zlot i chce ten sam pokój co zawsze. (Czyli pokój nr.4).

-- Zawsze mieliśmy ten sam pokój i teraz chcemy ten sam.(pokój nr.5).

 

:clap: :clap: :clap:

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Od dnia .............. cena każdego kursu organizowanego przez WB za pośrednictwem naszych filii SDM wynosi ............. zł., co daje 100%, od osoby*.

2. Każdy uczestnik, który dokona wpłaty za kurs w przeciągu 3 dni (pieniądze na koncie SDM) od daty dokonania komputerowej rezerwacji miejsca na kursie (poprzez stronę SDM – www. szkoladomowegomasarstwa.pl ), otrzymuje ..... % bonifikatę.

Nie za bardzo rozumiem, po zapłaceniu X (100%) dostaje się Y % bonifikaty. Zostanie zwrócona na konto, wypłacona w gotówce na kursie czy oddana w naturze ? :)

Chleb nigdy się nie znudzi.

Dobra wędlinka również :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem, po zapłaceniu X (100%) dostaje się Y % bonifikaty. Zostanie zwrócona na konto, wypłacona w gotówce na kursie czy oddana w naturze ?

Nie przesadzaj. Przecież, jesli wpłacisz w okreslonym terminie, a ja sprawdzę wpływ kasy na konto, to od razu wpacisz sume pomniejszoną o bonifikatę. "Toć" to takie proste.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Przecież, jesli wpłacisz w okreslonym terminie, a ja sprawdzę wpływ kasy na konto, to od razu wpacisz sume pomniejszoną o bonifikatę. "Toć" to takie proste.

Sorki niczewo nie panimaju :rolleyes:

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell, ale przeczytaj, co napisałeś, coś pokręciłeś :wink:

piszesz, że jak sprawdzisz wpływ na konto i będzie ok, to wtedy można Ci wysłać sumę pomniejszoną o bonifikatę...

czyli muszę najpierw "normalnie" zapłacić, a potem płacić z rabatem?

wychodzi na to, że płaci się dwa razy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pokręciłęm. Jeśli wyślesz pieniądze zaraz po zarezerwowaniu miejsca, to na pewno dotrą na konto SDM w ciągu trzech dni. Tym sposobem możesz spokojnie wysyłac kasę pomniejszoną o bonifikatę.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest napisane prawidłowo. Określony termin, to termin z punktu 1.

Sam wpłacający wybiera sobie sposób zapłaty. Ja nie mogę nikogo zmusić, by wpłacił w momencie zapisu. Przedłużanie terminów wpłat, czy rozkładanie wpłat na dwie raty (zaliczka i wpłata uzupełniająca), o wpłacie przeterminowanej już nie piszę, zawsze będą wyższe od wpłaty jednorazowej, wykonanej w chwili zapisu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpłacasz kasę, ja sprawdzam konto, czy pieniądze na nim są i po krzyku. Mając datę zapisu delikwenta i datę wpływu środków na konto SDM, nie ma chyba problemu z okresleniem czasu wpłaty? Jeszcze raz podkreślam - termin wpłaty ustalasz Ty jako np. chętna na dany kurs.

Nie ma sensu tego rozwijać, gdyż wszystko jasno określone jest w pierwszym poście, w którym zawarłem zmiany sposobu wpłat.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.: "2. Każdy uczestnik, który dokona wpłaty za kurs w przeciągu 3 dni (pieniądze na koncie SDM) od daty dokonania komputerowej rezerwacji miejsca na kursie (poprzez stronę SDM – www. szkoladomowegomasarstwa.pl ), otrzymuje ..... % bonifikatę."

 

Jeśli podyskutujemy jeszcze trochę, to dojdę do wniosku, iż Twoja opcja Kolego jest najlepsza i należy ją wprowadzić, jako jedyną i obowiązującą. Wszyscy są zadowoleni: ja bo mam juz kasę i nie muszę się gimnastykować, a Ty, gdyż odpada Ci problem wahania - jechać, nie jechać?

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Wiesiu, najpierw wpłacasz

ja sprawdzam konto, czy pieniądze na nim są i po krzyku

a potem są

Nie ma sensu tego rozwijać

Pozdrawiam, bo też tego nie rozumię.

"Każda, nawet najdalsza podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku."...
http://supergify.pl/images/stories/Zawody/kucharze016.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, bo też tego nie rozumię.

A ja rozumiem..chyba ..

Jeśli uczestnik decyduje się na kurs i zapisze się komputerowo na liście w ciągu trzech dni od zapisu, wtedy już może dokonać wpłaty z bonifikatą... czyli o pomniejszoną kwotę o 25 %

Jeśli moje rozumowanie jest złe to przepraszam za zamieszanie :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo też tego nie rozumię

no ja chyba rozumuję podobnie jak @halusia@, zapisując się i płacąc odrazu płacisz z rabatem, płacąc powyżej 3 dni wpłacasz 100%.

wcześniej tylko żartowałem, to tak z radości, że już za pięć dni będzie kolejny weekend :grin:

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uczestnik decyduje się na kurs i zapisze się komputerowo na liście w ciągu trzech dni od zapisu, wtedy już może dokonać wpłaty z bonifikatą... czyli o pomniejszoną kwotę o 25 %

Jeśli byłem nieświadom takiego rozwiązania to tylko przepraszam i biję :clap: :clap: :clap:

"Każda, nawet najdalsza podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku."...
http://supergify.pl/images/stories/Zawody/kucharze016.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.