Skocz do zawartości

Ile parzyć szynkę?


wosiu

Rekomendowane odpowiedzi

Pedro,

Czy mógłbyś proszę rozwinąć ten wątek? Chodzi mi o te duże sztuki

Jasiu zapodał już linka, gdzie opisałem sposób parzenia "urodzinowego tortu". Dodam jeszcze, że byłem zdecydowany parzyć metodą 50 min./kg, lecz otrzymałem telefon od kolegi Maxell'a i wszystko mi wytłumaczył. Jeśli przy małych szyneczkach (do 2 kg) można pozwolić sobie na metode waga/czas tak przy dużych sztukach pomiar temperatury wewnątrz staje się niezbędny. A efekty mogłaś Eanno spróbować w Brennej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

B I N G O

Udało się, szyneczki mięciutkie, soczyste i smaczne że palce lizać,

:lol: :lol:

Wielkie dzięki za cenne podpowiedzi i porady.

Parzyłem tak jak radziliście, prosto z wędzarki do wrzątku na 10 minut następnie w temperaturze 80-85 stopni do uzyskania odpowiedniej temperatury wewnątrz batonu.

Dziękuję i pozdrawiam

zielono mi.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

68-70 C

Dlaczego parzymy,gotujemy do uzyskania w środku 68-70 stopni C co się w tej temperaturze dzieje i dlaczego tyle wystarcza

Przepraszam za przykrość, nie czytasz forum i tematów omawianych regularnie, gdyż na ten temat było pisane parę razy.

Głównym powodem obróbki termicznej do wielkości 70-72 C jest zniszczenie bakterii z grupy Eschericha coli, które mogą być przyczyną zatruć pokarmowych.

Dawniej było 68-70 C lecz obecnie stwierdzono, że formy wegetatywne E. coli giną w temp. 70,4 C(wielkość z pamięci), dlatego wymaga się wyższej temperatury obróbki termicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki

naprawdę staram się czytać wpisy interesujące mnie, ale forum jest tak rozbudowane że przekopać się przez wszystkie informacje nie jestem w stanie. Nie jest dla mnie przykrością że skarciłeś mnie, a wręcz przeciwnie jest zaszczytem że taki tuz jak Ty udzielił mi porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pos, dzięki za dmuchanie w mój balon :grin: , prośba nie rób tego za często, bo potrafi pęknąć.

Napisałem tak, gdyż popatrzyłem na datę, która mówi o tym, kiedy do nas dołączyłeś.

Myślałem, że poczytujesz częściej naszą stronkę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.