Skocz do zawartości

Wędzonki Halusi


@halusia@

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się kupić taki kawałek mięsa ze skórą i słoniną, nie wiem jak to nazwać... Polędwica?? chyba nie ... :wink:

Pięciodniowe peklowanie w/g tabeli DZIADKA .

Wędzenie z osuszaniem w sumie z trwało ok. 4 godz., w temp 45 -55 st.C.

Poddane obróbce termicznej... woda 80 stopni na 15 min..

Fotka robiona wieczorem i jakość nieciekawa :wink:

Po wędzeniu...

Po parzeniu ...

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mnie to przypomina schab dunski , ktory kupuje w tamtejszych sklepach przy okazji odwiedzin w tym kraju , przyrzadzam go na sposob podany przez dunczykow , czyli nacinam co 1-1,5 cm skore tak by dojsc do sloniny , w powstalych nacieciach umieszczam gruba sol morska i gdzie nie gdzie , kawalek listka laurowego , wstawiam do nagrzanego piekarnika ( 180 stopni ) na ruszt ,pod rusztem umieszczam brytgfanne ,pieke w czasie zaleznym od wagi - okolo 1 godzina i 10 minut na jeden kilogram miesa . miesa staje sie soczyste , a spieczona skora chrupiaca , z pozostalego na brytfannie tluszczu robie sos i po odpoczynku okolo 15 minut , kroje w plastry z sosem i ziemniakami + surowka , wspaniale regionalne danie zwane " flenskesai " Pozdrawiam
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dopisac ,z e wsklepach mozna kupic juz przygotowane poecje okolo 1,5 kg z naieta skora w pojemnikach ze stryropianu , tylko wylozyuc rozmrozic i posypac sola . Pozdrawiam ( paczkowane sa tansze od miesa swizego kupowanego w garmazerii lub sklepie rzezniczym tam ceny sa wysokie . w suprmarkecie prawie nie dobiegaja od polskich cen.
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@, powoli stajesz się mistrzuniem :wink: /mistrzunią :wink:? / masarstwa. :clap: :clap: :thumbsup:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@, powoli stajesz się mistrzuniem :wink: /mistrzunią :wink: ? / masarstwa. :clap: :brawo: :thumbsup:

Dziękuję Kazik :blush: wciąż się uczę :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@, nigdy nie widziałem takiego kawałka mięsiwa :shock: ale urzeka od pierwszego wejrzenia :grin: chętnie bym się dowiedział o co dokładnie pytać u Pani sprzedającej mieso aby dostać taki kawałek :)

Wygląda smakowicie :clap: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@, nigdy nie widziałem takiego kawałka mięsiwa :shock: ale urzeka od pierwszego wejrzenia :grin: chętnie bym się dowiedział o co dokładnie pytać u Pani sprzedającej mieso aby dostać taki kawałek :)

Robercie powiem jak pisze w miejscu w którym kupuję .. " Schab ze skórą " :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie , ja wielokrotnie probowalem kupi taki kawalek miesa w Polsce , ale raz tylko udalo mi sie namowic rzeznika w sieci REAL , by mi wycial z poltuszy taki elemnt , ale potem byla zabawa jak to sklasyfikowac do sprzedazy w koncu kupilem z a moja zgoda jako schab bez kosci , Bedzie trudno- zycze powdzenia Pozdrawiam
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie , ja wielokrotnie probowalem kupi taki kawalek miesa w Polsce , ale raz tylko udalo mi sie namowic rzeznika w sieci REAL

To szkoda że mieszkasz tak daleko... w dniu dzisiejszym bez problemu można było kupić takie kawałki mięsa.. :wink:

Już zapeklowałam taki kawałek 2 kg :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddane obróbce termicznej... woda 80 stopni na 15 min..

Bardzo fajna rąbanka b/k :wink: .Mam tylko pytanie czy to parzenie trochę nie za krótkie?.Jak z miękkością całości?.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rąbanka b/k.Mam tylko pytanie czy to parzenie trochę nie za krótkie?.Jak z miękkością całości?.

Arkadiuszu o dziwo nie... jest bardzo soczyste i miękkie :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko wędzonka wygląda rewelacyjnie :thumbsup: mniam. Szkoda, że jesteś tak daleko, bo już bym była na kolacji. Pozdrawiam :grin:

Helenko , jak się uda to ja przywiozę na któryś ze zlotów na kolacyjkę taką wędzonkę :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To ja podpytam bo na jutro zamówiłem sobie taki kawałek szynki ze skórą i słoninką będzie do 2 kg podsuniesz mi jakiś pomysł jak to za peklować i uwędzić

pozdrawiam

Proponuję skorzystać z Tabeli DZIADKA.. peklowanie na 7 dni.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie powiem jak pisze w miejscu w którym kupuję .. " Schab ze skórą " :wink:

Halusia ,

 

a ile trzeba stracić aby wejść w posiadanie takiego schabu ze skórą ,

czy jest on już obrobiony na gotowo , czy może wymaga jeszcze dodatkowej kosmetyki...?

Ja kupuję środki wieprzowe i wielokrotnie już myślałem aby wyciąć z nich krotoszyńską lub bekon ale brakuje wiedzy z zakresu rozbioru i kończy się jak zawsze , schabem bez kości czyli tzw. polędwicą.

Reszta do kiełbasy - oczywiście bez skórek , to na wszelki wypadek aby Dziadek nie skrytykował....

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@ napisał/a:

 

 

Robercie powiem jak pisze w miejscu w którym kupuję .. " Schab ze skórą " :wink:

 

 

Halusia ,

 

a ile trzeba stracić aby wejść w posiadanie takiego schabu ze skórą ,

Kolego jpionka.. taki kawałek mięsa dość często można kupić w Kauflandzie.... nie wiem kto jest dostawcą, ale kupuję tam dość często bo towar jest świeży i ceny przystępne. :wink:

 

czy jest on już obrobiony na gotowo , czy może wymaga jeszcze dodatkowej kosmetyki...?

Ten kawałek mięsa nie wymaga obróbki.. tak jak wyżej w całości pekluje i wędzę.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jpionka.. taki kawałek mięsa dość często można kupić w Kauflandzie.... nie wiem kto jest dostawcą, ale kupuję tam dość często bo towar jest świeży i ceny przystępne. :wink:

 

Halusia ,

 

o tą przystępność pytałem...

Wprawdzie K-landu u mnie mnie ma , najbliższy to ok 25km ale warto wiedzieć jak kształtują się ceny.

Ja za środki wp. płacę 10.50 /kg - chciałbym wiedzieć jak to się ma do schabu ze skórą który Ty kupujesz.

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile trzeba stracić aby wejść w posiadanie takiego schabu ze skórą ,

 

Przepraszam że się wcinam . Najlepiej kupić półtuszę w ubojni .

 

jipionka . W Selgrosie kupisz na bank .

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za środki wp. płacę 10.50 /kg - chciałbym wiedzieć jak to się ma do schabu ze skórą który Ty kupujesz.

O ile pamiętam to w granicy 13 zł za kg.

Przepraszam że się wcinam . Najlepiej kupić półtuszę w ubojni .

 

jipionka . W Selgrosie kupisz na bank .

Andrzejku nie wcinasz się.. może kolega będzie miał bliżej do tego miejsca. :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tą przystępność pytałem...

Wprawdzie K-landu u mnie mnie ma , najbliższy to ok 25km ale warto wiedzieć jak kształtują się ceny.

Ja za środki wp. płacę 10.50 /kg - chciałbym wiedzieć jak to się ma do schabu ze skórą który Ty kupujesz.

W Kauflandzie bywa po 12,.99zł. Bywa też szynka bez kości ze skórą po ok. 10 zł/kg Bardzo często takie mięsiwo tam bywa. Niestety w okolicach świąt tego "rarytasu" jescze nie spotkałem

 

[ Dodano: Wto 25 Wrz, 2012 20:41 ]

o tą przystępność pytałem...

Wprawdzie K-landu u mnie mnie ma , najbliższy to ok 25km ale warto wiedzieć jak kształtują się ceny.

Ja za środki wp. płacę 10.50 /kg - chciałbym wiedzieć jak to się ma do schabu ze skórą który Ty kupujesz.

W Kauflandzie bywa po 12,.99zł. Bywa też szynka bez kości ze skórą po ok. 10 zł/kg Bardzo często takie mięsiwo tam bywa. Niestety w okolicach świąt tego "rarytasu" jescze nie spotkałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.