Skocz do zawartości

Ściągawka dla początkujących ;)


roger

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry nie często ostatnio czytam ale Jezu... 20.07.2022 dziesięciolecie ściągawki????

... Nie to mnie martwi kochani, martwi mnie to, że jesteśmy 10 lat mądrzejsi i niestety bardziej "aluminiowi"

 

PS

Fajnie, że ktoś korzysta to miłe że praca nie idzie w błoto

 

 

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

 

nie udaje mi się jej pobrać

Sprawdź w folderze "pobrane".

Bardzo ładnie sie pobiera. Jeżeli od razu się otwiera, to musisz zapisać: "Ctr S" w odpowiednim folderze na Twoim komputerze.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie udaje mi się jej pobrać

Sprawdź w folderze "pobrane".

Bardzo ładnie sie pobiera. Jeżeli od razu się otwiera, to musisz zapisać: "Ctr S" w odpowiednim folderze na Twoim komputerze.

Pobieram przez tapatalk na telefonie, mam komunikat z aplikacji - pobieranie nieudane. Pobrałem juz przez komputer. Wszystko ok :)

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez diavoli1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy wyjaśni ktoś tą magiczna proporcje 80g soli na 1 litr wody, natomiast 0,5 l solanki na 1 kg miesa. Jeśli mój kurczak waży 2,7 kg, to zrobiłem 1,4 l solanki. Tym się nawet nie da zalać kurczaka do połowy jak to w praktyce ma działać?

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są proporcje stosowane do peklowania mięśni. Do kurczaka zrób solankę 3,5-4% (kurczak ma być zatopiony) i wstaw na 12h do lodówki. Po tym czasie możesz prowadzić dalszą obróbkę kulinarną. Jeśli chcesz mieć bardziej soczyste mięso to proponuję nastrzyknąć kurczaka tą samą solanką (piersi i udka). Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są proporcje stosowane do peklowania mięśni. Do kurczaka zrób solankę 3,5-4% (kurczak ma być zatopiony) i wstaw na 12h do lodówki. Po tym czasie możesz prowadzić dalszą obróbkę kulinarną. Jeśli chcesz mieć bardziej soczyste mięso to proponuję nastrzyknąć kurczaka tą samą solanką (piersi i udka).

A z praktyki potwierdzisz że ilość solanki 0,5 na 1 kg mięsa (mięśnia np. szynka) jest wystarczająca do jego przykrycia np w wiaderku?

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To są proporcje stosowane do peklowania mięśni. Do kurczaka zrób solankę 3,5-4% (kurczak ma być zatopiony) i wstaw na 12h do lodówki. Po tym czasie możesz prowadzić dalszą obróbkę kulinarną. Jeśli chcesz mieć bardziej soczyste mięso to proponuję nastrzyknąć kurczaka tą samą solanką (piersi i udka).

A z praktyki potwierdzisz że ilość solanki 0,5 na 1 kg mięsa (mięśnia np. szynka) jest wystarczająca do jego przykrycia np w wiaderku?

 

 

Tak tylko wiaderko musi być wąskie i wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrać wielkość naczynia do wielkości mięsa . Gdy mięso nie będzie całe przykryte roztworem , podnieś poziom płynu np. butelką z wodą włożoną obok mięsa . 0,4 do 0,5 litra peklosolanki na 1 kg mięsa w zupełności wystarcza . Gdyby była taka konieczność , możesz docisnąć mięso talerzykiem obciążonym słoikiem wypełnionym wodą .

 

Wysłane z mojego SM-A307FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował peklować w solance złożonej z wody pół na pół z winem + 1:1 peklosól:sól warzona ?

Mam na myśli delikatne półwytrawne reńskie winko, a do zalewy dodałabym 1-2 goździki prócz innych przypraw.

Chcę tak upeklować szynkę myszkę, potem parzyć i potem jeszcze podpiec w piekarniku.

 

Btw, @Maxell - daaawno temu był taki wątek dla początkujących o peklowaniu itp. 'kilka uwag dla początkujących' i już go nie ma ? Pisałam tam w 2013, dokładnie co robiłam, a własne notatki mam o wiele bardziej skąpe :(

Edytowane przez Malagenia

Pięknie Wszystkich pozdrawiam, Iza

Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy to nie o ten temat Ci chodzi: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/15594-peklowanie-pytania-i-porady/page-36?do=findComment&comment=370172

Co do wpisu o winie, dzisiaj, z okazji 1 kwietnia, trochę sobie dowcipkujemy.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Maxell, tak, wątek zmienił tytuł, ale to ten ! :) i znalazłam swoje posty i Wasze dobre rady.

 

No sorki, zupełnie zapomniałam, że dziś Prima Aprilis ;)

 

No, a jak się zapatrujesz na tę zalewę z winkiem ?

Pięknie Wszystkich pozdrawiam, Iza

Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie dodaję wina do solanki, ale kilku moich znajomych robi to, szczególnie jeśli chodzi o dziczyznę.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No sorki, zupełnie zapomniałam, że dziś Prima Aprilis ;)

Obok Dnia Dziecka to najważniejszy dzień w życiu mężczyzny. :D

 

Może to nie typowe peklowanie, ale warte spróbowania: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18151-szynka-staropolska/?hl=szczepana&do=findComment&comment=697263

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymając się daty to jeśli peklujesz z winem to zasada prosta 1, 45/165446543 dawki peklosoli na 1,54765446 kg mięsa do tego wina 6,453321% ....

 

Ps

Jak nie wyjdzie to Twoje wina...

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.