Skocz do zawartości

Ściągawka dla początkujących ;)


roger

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzajmy, że głęboko. :D Tam są niecałe dwie strony tematów, które każdy początkujący MUSI poznać. To podstawy.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Haha dobre podsumowanie podoba mi się ... masz mądrą żonę ... ;)

 

PS

A co z tej niegrzecznej Cię interesuje ? Postaram się pomóc ... bo przyznam szczerze tej niegrzecznej wersji nie aktualizowałem :(

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Właśnie odkryłem tę stronkę i jestem zaskoczony ilością  wszystkiego. Ja w swoim życiu zrobiłem kilka razy (może 4) kiełbasę samodzielnie ale to co tu zobaczyłem to szok. Ale do rzeczy, próbowałem na PW napisać do roger-a z prośbą o ściągawkę dla nie grzecznych. Chyba jednak roger nie nadąża z czytaniem PW i ma zblokowaną skrzynkę, więc próbuje tą drogą poprosić o tą ściągawkę. Oczywiście wersję z pierwszego posta  już mam.  gdyby jeszcze ktoś pomógł odnaleźć na forum klasyfikacje mięsa. tzn kl I -schab, kl II- podgardle (tu chyba nie trafiłem)

Edytowane przez xywameg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w pierwszym poście w PDF . Nie wiem w czym problem ściągasz i po temacie.

A ponieważ póki co to forum będzie jak Wielka Orkiestra .... trwać do końca i jeden dzień po  to nawet nie trzeba ściągać na swój komp  tylko wchodzisz na stronę i otwierasz . Na początku  też miałem taką pokusę mieć wszystko na dysku . Tylko szybko by dysku zabrakło :)

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

klasyfikacje mięsa. tzn kl I -schab, kl II- podgardle (tu chyba nie trafiłem)

Taką klasyfikację to chyba sam napiszesz.

Ale zanim to zrobisz, poczytaj np. tutaj: https://wedlinydomowe.pl/mieso/wieprzowina

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 18:48 xywameg, dnia 25 List 2019 - 18:19, napisał: klasyfikacje mięsa. tzn kl I -schab, kl II- podgardle (tu chyba nie trafiłem) Taką klasyfikację to chyba sam napiszesz.

A to zależy jakie spotkasz w sklepie  (może być wygolone i tylko tłuszcz ) i jak będziesz rzeźbił w nim. Tylko wielu zrezygnowało z podgardla bo skórka  nie warta  wyprawki ?  ..... :)   . Ja się nie dotknę do niego jeżeli nie będzie napisane ze tylko i wyłącznie podgardle i to z dużej litery  :) bo trudno zrobić np wędzone podgardle z boczku :D a w innych przypadkach to dziękuje 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli że nie dzieli się I to schab, II to podgardle itd

Tylko klasyfikację (w uproszczeniu)  I chude, II z zawartością tłuszczu itd jak np. tu: https://wedlinydomowe.pl/mieso/wieprzowina/1081-klasyfikacja-miesa-na-podstawie-rozbioru-lopatki-wieprzowej

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

Bardzo się cieszę, że się spodobało i "wyjadacze" mnie nie zadziobali ... Niech Wam służy ... ;)

To wersja okrojona tzn podręczna mam tez taką dla "niegrzenych chłopców" ale to na PW

Cześć Roger

Czy jest szansa abyś mi wysłał ta wersję o której piszesz powyżej ?Byłbym wdzięczny .Moj e-mail : mati@pro.onet.pl

Z góry dziekuje i pozdrawiam Cię

Jacek

PS Twój wkład w to forum jest nieoceniony i zastanawiałem się dlaczego jeszcze nie pomyślałeś o napisaniu książki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

 

 

trzeba zacząć świętować dziesięcio lecie ściągawki Rogera   Dzięki Roger!
TAK to taka wiedza w pigułce  :yes: Też mam i uważam za bardzo dobry wzornik. Zawsze jak sięgam to ślę Robertowi serdeczne podziękowania  :thumbsup:  :clap:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też często korzystam z wiedzy Roberta. Nie tylko w sprawach wędliniarskich. :clap:

Robert pozdrawiam :D

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.