Skocz do zawartości

Wybór nadziewarki.


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

lepiej się kręci gdy korba jest za nadziewarką
:thumbsup: Zdecydowanie 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nad nadziewarka
Masz poziomą ? - pokaż fotke  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje skojarzenie to S-60 na której służyłem :facepalm:  Tam naciągało się tak spust :laugh:

Ale ciekawe rozwiązanie :thumbsup::clap:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

samorobka moja
Jak działa skutecznie - i jesteś zadowolony = to najważniejsze  :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście może tłoki silikonowe do tej nadziewarki?

https://allegro.pl/oferta/nadziewarka-do-kielbas-maszynka-2-5kg-x3-szpryce-10147323627

 

Mam teraz taką i tłok oczywiście przepuszcza - to jej największa wada.

Drugą jest idiotyczna przyssawka, ale to akurat można za grosze ogarnąć...

 

J.

Ta nadziewarka ma same wady, nie tylko przyzssawka, jak i tłok. Jeszcze idiotyczny lejek, który wychodzi wraz z cofającym się tłokiem. Moja pierwsza nadziewarka. Koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejek jest mocowany na wcisk od środka i faktycznie można go siłą wcisnąć do środka. Ale po co? :) Tą nadziewarkę kupuje się w cenie kompletu lejków do innych, coś za coś. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu kolega pisze, że lejek cofa się wraz z tłokiem (zasysany jak rozumiem) co wydaje mi się nierealne po prostu...

 

J.


[Dodano: 14 mar 2021 - 13:37]

Wracając do maszynki o którą pytałem, to jeden z forumowiczów podarował mi taką używaną. Za free.

Dziękuję, przyda się!

 

Zrobiłem dzisiaj pierwsze nadziewanie - baton z kuraka do szerokich rękawów osłonowych.

Łatwa robota, problemów nie było. Tak jak pisaliście - maszynka ma swoje wady, można część

wyeliminować po taniości. Myślę, że u mnie się sprawdzi. Wiele kiełbas robił nie będę raczej :)

 

Jakub

 



46be0ee44195a3780f296bd25a3a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-106721-0-00404500-1615726134_thumb.jpgpost-106721-0-67803200-1615726146_thumb.jpg

 

Niezbyt wyraźne, ale widać o co chodzi. Lejek wchodzi na wcisk w plastikową przejściówkę w ten sposób, że się klinuje w niej włożony od strony farszu, i dopóki się kręci korbą ciśnienie farszu utrzymuje go tam dostatecznie mocno. Tłok cofamy, gdy farsz się skończy, i raczej nie wytwarza się tam aż takie podciśnienie, by wyrwać lejek z gniazda w przejściówce. Ja takiego efektu nie stwierdziłem. 

Edytowane przez MlKl

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast praktycznie każdorazowo. Bardzo dobrze MIKI to opisałeś. Biorąc pod uwagę, że opowietrzenie zapychało się, więc efekt był jaki był. Ponadto, trzeba wziąć pod uwagę, że to plastik, wykonanie tandetne, w typowym chińskim wydaniu (nie mylic z prawdziwym przemsyłem) więc Tobie się udało, że wciskało się mocno i trzymało, au mnie już była to porażka. I teraz sobie wyobraź, że wciąga ci lejek, a na nim masz jelito. Jedną reka trzymasz lejek, druga kręcisz, potem wciskasz łapę do środka, żeby wcisnąc lejek w ta redukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie zakupu nadziewarki, proszę o pomoc w doborze modelu. Pozostał mi wybór z tych 3 rodzajów, 2 pionowe lub ew. pozioma. Jena z nich ma plastikowe lejki, ale chyba można dokupić metalowe od "majfrendow" w odpowiednim rozmiarze. Wszystkie modele w podobnej cenie. 

 

Reber 3l , można przestawiać tak aby rączka była z tyłu. 

  • Opatentowany system wentylacji: wydmuch powietrza z przodu bez użycia zaworu na tłoku ???

2) model 3 litry Louis Tellier

3) pozioma 5l firma Tre Spade, lejki tez plastikowe, ale porządne wykonanie

 Z góry dziękuje za pomoc

post-98902-0-11246200-1616154823_thumb.jpg

post-98902-0-66948300-1616155118_thumb.jpg

post-98902-0-02050600-1616155968_thumb.jpg

post-98902-0-58417400-1616156839_thumb.jpg

post-98902-0-40856700-1616156869_thumb.jpg

Edytowane przez garage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele w podobnej cenie.

  czyli jakiej. Kolano z tworzywa, lejki z tworzywa. O tyle o ile faktycznie lejki można kupic u majfrendów, o tyle jak kolano się uszkodzi, to juz będzie big problem. Skąd wiadomo, czy nie mozna kupic "kompletnej" w przyzwoitej cenie, skoro nie ma się do czego odnieść. W tej czarnej mi osobiście nie podoba się sposób przeniesienia napędu, ale to jest moje zdanie i nie trzeba się z nim zgadzac. Pozioma mi nie odpowiada, więc jest to opinia subiektywna. Cena tych nadziewarek chyba musi byc bardzo atrakcyjna.

Edytowane przez witek1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Mam pytanko co sądzicie o nadziewarce pionowej browin 5 kg 

 

https://browin.pl/sklep/produkt/311006/nadziewarka-pionowa-5-kg

 

Czy jest warto kupić czy posłuży jakieś 2 latka ?

 

mam teraz poziomą 2,5 kg ale nie jest za specjalna tłok przepuszcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stoję przed kupnem nadziewarka, zastanawiam się, czy firmy cookpro, hendi, Royal, to to samo? Wyglądem się specjalnie nie różnią. Myślę kupić pionowa 3L

 

https://allegro.pl/oferta/cookpro-nadziewarka-pionowa-o-pojemnosci-3l-10476073657

 

https://allegro.pl/oferta/pionowa-nadziewarka-do-kielbas-o-pojemnosci-3l-10476107049

 

https://allegro.pl/oferta/pionowa-nadziewarka-do-kielbas-3l-hendi-282571-7333551766

 

 

Która byłaby lepsza, trwalsza,lub sprawdzona? Może, użytkownik, któregoś modelu, by się wypowiedzial. Bo na moje oko, to tylko cena się różnią

 

Wysłane z mojego DRA-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 nadziewarki z powyższych linków jadą z Chin - czas dostawy 90 dni.

Poszukaj w PL ew. w EU. Przy takich kwotach na 99% zostanie doliczony VAT + opłaty za obsługę.

Cena będzie jak w PL.

Dodatkowo ta z drugiego linku to na 100% nie jest nadziewarka 3L - zdjęcie jest nie wiadomo czego.

Mimo że to Allegro trzeba ostrożnie.

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy od dawna handlują na Allegro. Wystawiają z czasem dostawy 90 dni, ale najczęściej przychodzi w ok 2 tygodnie. Kupuję na Allegro i Aliexpress dużo, i jeszcze cła i VAT nie zapłaciłem ani razu. Od lipca to się zmieni, po poczta ma z automatu naliczać do każdej przesyłki. 

 

Zamówiona na takiej aukcji z czasem dostawy 90 dni pakowarka próżniowa dotarła szybciej (tydzień) niż nadziewarka, która miała przyjść w dwa dni. Taki urok handlu zdalnego. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cena ok 150 euro
  przecież w tej cenie mam szeroki wybór w Polsce, wszystkie nierdzewne, od wyboru do koloru. Hendi, T4All  itd.

 

 

 

Od lipca to się zmieni, po poczta ma z automatu naliczać do każdej przesyłki.

naliczać może tak, aczkolwiek jest to wątpliwe, bo nie ma uprawnień UC, i nie z automatu, bo chyba nie ma czegoś takiego jak VAT i CŁO z automatu, tylko od wartości. Przepis nie jest nowy i miałem okazję raz się załapać i jeden z moich kupli też. Ja za lunetę, on za tarcze hamulcowe. Towar był otwarty i Urząd Celny, o ile pamiętam z Bytomia, zażądał wysłania scanu  ze strony zakupu lub z dokonanego przelewu. Korzystniej było ze strony zakupu, ponieważ nie uwzględniała wartości przesyłki, a cło się płaci od wartości towaru i kosztów transportu, natomiast Vat Przy VAT, podstawą jest wartość celna, należności celne obliczone wcześniej oraz transport, zarówno poza UE jak i po UE. Wartości te się dodaje i przemnaża przez wysokość VAT, np. 23%. Uzyskana wartość to tzw. należności skarbowe. Jest również kwota wolna od cła natomiast trzeba zapłacić Vat, ale Vat sie również nalicza od wartości zakupu, a nie z powietrza. Rozumiem, że z "automatu" należny rozumieć, że każdą przesyłka z Chin będzie kontrolowana i obciążana Vat lub cłem i Vat. Znając realia i wydolność Poczty Polskiej, jeżeli otrzyma takowe uprawnienia, paczka z Chin dotrze do odbiorcy za jakieś pół roku, ale nic na to nie poradzimy. Z tego co napisano w sieci, to jednak UC będzie pełnił obowiązki swoje, a my dodatkowo zapłacimy koszt przesyłki do UC i z powrotem do PP. Nowy Ład. na szczęscie, lub nie już coraz mnie produktów na alliexpres jest w korzystnych cenach w porównaniu do rynku rodzimego. Najprawdopodobniej przyczyna twki w zakupach na wielka skalę. Cena leci kilkakrotnie w dół i importer może handlować w cenie równie korzystnej lub lepszej niz detal na alieexpress

A tak na marginesie, to tylko w Polsce i Francji jest jak dotąd takie eldorado. Reszta krajów UE płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy już to przewidzieli, mają coraz więcej magazynów na terenie UE. Klienta nie bardzo interesuje, jak oni płacą te cła czy VAT-y, towar w obrocie unijnym jest z tych opłat zwolniony. Towar z tych magazynów jest ciut droższy, za to dochodzi szybciej. 

Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie

 

601-167-051 czynne całą dobę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.