Skocz do zawartości

Wybór nadziewarki.


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ pomysł mojej nadziewarki powstał na podstawie pomysłu STRAMPKA więc podsyłam jego informacje na temat tej nadziewarki.

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=701

W komentarzach do tej maszyny STRAMPEK podał swój nr. telefonu pod który można zadzwoniż i wszystkiego się dowiedzieć.

A powiem szczerze, że nie potrafię umiesczać zdjęć na stronie a prosić o to za każdym razem kogoś to juz mnie krępuje. Ja jestem ciężko pojętliwy jesli chodzi o komputery i jak sam nie zobaczę jak się to robi to żadne pisane tłumaczenie do mnie nie trafia. Taki już jestem.

**********

MirekB

sp5idk@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mirku myślę że ze zdjęciami dasz sobie radę jak tylko troszeczkę będziesz chciał . A jeżeli chodzi o nadziewarki tłokowe to naprawdę warto montować w tłoku zaworki i nie będzie problemu z powietrzem pchanym do jelit czy osłonek wraz z farszem I wtenczas lejek może być gładki i nie musi mieć rowka do odpowietrzenia .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadziewarka pozioma - walcowa kontra nadziewarka kolanowa. Który model wybrać jeśli ceny są porównywalne?

Walcowa pozioma.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trzeba zawsze pamiętać, że jeśli już się ma "chińszcyznę", to trzeba się z nią obchodzić nadzwyczaj ostrożnie!

 

 

 

"Fabrycznie" zniszczony gwint, a raczej jego brak przy końcu, uniemożliwia uzyskanie maksymalnej pojemności nadziewarki:

 

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czytajac wszystkie pytania i odpowiedzi w tym temacie wnioskuje, ze jest problem z kupnem solidnej a jednoczesnie rozsadnej cenowo nadziewarki.Napiszcie jakie parametry powinna miec taka nadziewarka{ile litrow pojemnosci},jakie lejki.Postaram sie wykonac taka .

Pozdrawiam

profilter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, to jest problem bo różne są potrzeby - myślę że wybór małej nadziewarki 2,5l to nie tylko sprawa ceny, dla wielu po prostu taka wielkość wystarcza a przy małych ilościach (np. parówki)jest wręcz poręczniejsza,

nie znaczy to jednak że nie byłoby zapotrzebowania na większą

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię co 2 - 3 tygodnie 5 - 10 kg kiełbasy szynkowej i krakowskiej w osłonkach 60-80mm. Nakładam łyżką i zajmuje to dużo czasu, a poza tym muszę walczyć z powietrzem wewnątrz osłonki. Przymierzam się do zakupu nadziewarki 2,5l(chińska) lub samemu zrobić. Mam pytania:

1.Jakim lejkiem napełniać(fi) aby nie było wewnątrz takiej kiełbasy powietrza?

2.Czy mając odpowiedni lejek mogę napełniać maszynką Zelmera nr 8?

Zaznaczam, że zwykle 2/3 mięsa jest pokrojone w kostkę 2x3 cm.

My tak jak Indianie mamy swoje zwyczaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim lejkiem napełniać(fi) aby nie było wewnątrz takiej kiełbasy powietrza?

To nie jest uzależnione od lejka, ale od umiejętnego nadziewania. Pokazywał nam to Bagno w SDM. Farsz sam wypychał powietrze z osłonek.

 

Czy mając odpowiedni lejek mogę napełniać maszynką Zelmera nr 8?

Można ale odradzam. Moje dotychczasowe doświadczenie wskazuje że kostka 2x3 podczas nadziewania maszynką8 jest dodatkowo domielana między ścianką maszynki a ślimakiem.

Trzeba żyć, aby jeść, a nie jeść, aby żyć !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jakim lejkiem napełniać(fi) aby nie było wewnątrz takiej kiełbasy powietrza?

Kolego,najlepiej jak lejek będzie grubszy,sprawi to że napełnianie pójdzie szybciej,

ale nie zapewni Ci tego iż nie będziesz miał dziur tzw.powietrznych,nadziewarką 2,5l

nadziejesz powiedzmy 3 batony i trzeba ją znów napełnić.

2.Czy mając odpowiedni lejek mogę napełniać maszynką Zelmera nr 8?

owszem możesz z tym że pamiętaj nadziewanie pójdzie wolno to raz,a dwa będzie

łapał ślimak raz farsz raz powietrze,mało tego popychacz farszu ten od maszynki

będzie równiż zasysał farsz spowrotem do tzw.komina i wtym momencie ślimak

podaje powietrze do farszu.problem ten zauważyłem nie wystepuje przy nadziewaniu

maszynkami alfa 22 czy też 32.

podam Ci stary sprawdzony przezemnie sposób mieszania farszu,aby w pewnym

stopniu wyeliminować tzw.luki powietrza,zrób poniższą czynność:

# wymieszaj sobie farsz,od góry do dna naczynia w którym jest farsz,zabierając

z boków do środka wcierając go rękoma do dołu,następnie czynność powtórz

tylko od dna wyciągasz do góry,jeszcze możesz znaleść nie wymieszany farsz!

 

# i ostatnią czynnością jest jaką ja stosuje to tzw.przebicie farszu z nadmiaru

powietrza,robie to tak iż robie kulki z farszu które mocno przebijam jedna w drugą,

powoduje to usunięcie powietrza,oraz przy okazji widzisz jak wymieszany jest farsz.

mieszaj sobie zawsze farsz w większym naczyniu abyś miał miejsce na to "przebicie"

 

# nakładanie farszu do szprycy robie tak :na krótko mocze ręce w zimnej wodzie,

robie kulki z farszu które wielkością odpowiadają wielkości nadziewarki,nadziewarke

w środku zwilżam leciutko wodą,aby miała lepszy poślizg,góre jak już załaduje

aż do pełna lekko ubijam zwilżonymi palcami,po tej czynności nadziewarka jest

gotowa.staraj się zawsze kulki farszu mocno wbijać do nadziewarki celem przebicia

strefy powietrznej.

 

# nigdy nie filuje do ostatniego wycisku farszu,zostawiam tzw.rezerwe,aby zrobić

ciągłość nadziewania bez luk powietrza.

 

zrób wg tej techniki i daj znać czy problem nadal masz?produkcja kiełbasy ma tyle

ukrytych "kruczków",iż zaniechanie jakiegoś ma znaczące znaczenie na gotowy

produkt.daj znać czy w jakimś stopniu pomogłem Ci rozwiązać problem

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam Ci stary sprawdzony przezemnie sposób mieszania farszu,aby w pewnym

stopniu wyeliminować tzw.luki powietrza,zrób poniższą czynność:

Marek

Marek, twój sposób trzeba zobaczyć w realu.Wtedy nadziewając i wyjaśniając co robisz, wszystko będzie jasne.Bo z tej opisówki to tylko wytrawny masarz może zakumać w 100%.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, twój sposób trzeba zobaczyć w realu.Wtedy nadziewając i wyjaśniając co robisz, wszystko będzie jasne.Bo z tej opisówki to tylko wytrawny masarz może zakumać w 100%.

starałem się opisać jak najbardziej szczegółowo i po koleji,nie ma problemu

myślę że będzie okazja na zlocie,czy też jak odwiedze SDM?

p.s.dodam tylko że "przebicie" zalecił bym nawet po mieszaniu farszu w mieszałce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kilka razy przeczytam i przetrawię - to coś z tego będzie. Po 17-ej zaczynam. Co wyszło dam znać jutro.

powodzenia dasz rade.

Te przebicie to rozumiem,że wrzucasz kulę mięsa do nadziewarki z dużą siłą.? Zdaje się, że takie coś widziałem na filmiku z II SDM.

dokładnie,ale kule wcześniej przygotowaną,a gdzie można zobaczyć ten film z II SDM?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie kulki z farszu które wielkością odpowiadają wielkości nadziewarki,

ten fragment mi nie pasuje :( jest trochę nieprecyzyjny

tak na logikę, kule powinny mieć średnicę wyraźnie mniejszą od średnicy nadziewarki, wtedy jest miejsce na wydmuchanie powietrza,

jeśli średnica będzie za duża, to kula zatrzyma się na poduszce powietrznej i nie doleci z impetem do dna

może trochę teoretyzuję, bo w mojej małej nadziewarce problem z powietrzem raczej nie występuje, ale w 9 litrowej trzeba na to zwrócić uwagę

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odpuściłem napełnianie zelmerkiem gdyż:

- batony napełniam dużymi kawałkami mięsa i nr 8 może się zadławić,

- możliwość przegrzania farszu,

- może nastąpić domielanie farszu(chcę mieć duże kawałki w gotowych batonach).

Napełniłem ręcznie i każdy baton masowałem wzdłuż przed zawiązaniem. Przypilnowałem temperatury wędzenia i parzenia.Pozostały tylko nieliczne ślady po bańkach powietrza wielkości łebka od szpilki(kilka na 1 kg).

Ponadto wszedłem w posiadanie maszynki Predom-Mesko nr 8 na licencji Bauknechta z 1979 roku. Ma większą gardziel niż zelmer, zmienne obroty i szybki ślimak. Wykorzystam ją do nadziewania grubych kiełbas.

My tak jak Indianie mamy swoje zwyczaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.