Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wybór nadziewarki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3560 odpowiedzi w tym temacie

#3401 witek1965

witek1965

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 436 postów
  • MiejscowośćPrzemków

Napisano 01 cze 2020 - 09:28

Im dłuższy odcinek rurki przez którą przepychamy farsz, czy cokolwiek innego, tym wiekszy opór. Praw fizyki sie nie zmieni i to nie podlega dyskusji. natomiast dyskutować możemy, czy spadek tego oporu jest istotny przy skróceniu o 1/3 czy nie. Dla Muskiego jest, dla innych nie. Nawet woda płynąca w rurociągu stawia opór, zwany oporem liniowym i im dłuższy odcinek, tym musi byc wydajniejsza pompa. Tu pompa jest nadziewarka, a jej siął napędową reka, no chyba, ze ktoś ma napęd.

Dla bardzo chcącego nie ma problemu. Prosze zamiast korby zastosowac klucz dynamometryczny i zanotować moment jaki zadziałał na oś w którym farsz zaczął wypływac przy rurce o długości znamionowej i skróconej. Urządzenie prawdę powie, pod warunkiem, że nie jest kupione w markecie z owadem w kropki, w promocji.

#3402 Olek.P

Olek.P

Weteran

• Użytkownicy
  • 1225 postów
  • MiejscowośćLeverkusen

Napisano 01 cze 2020 - 12:49

Ja również mam odmienne zdanie jak Muski.

Nikt Ci tego nie zabrania.

Dobrym by było gdy zajmujemy stanowisko w jakiejś kwestii mieli o tym jakieś pojęcie.

Tu sie z toba zgadzam! 

#3403 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 2256 postów
  • Miejscowośćzachodniopomorskie

Napisano 01 cze 2020 - 13:52

A może skupmy się w tym temacie na nadziewarkach bo znowu będzie trzeba przerzucić 30 stron aby znaleźć jedną potrzebną informację :facepalm:

Użytkownik wróbel75 edytował ten post 01 cze 2020 - 13:52

#3404 tytan58

tytan58

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 77 postów
  • Miejscowośćgliwice

Napisano 01 cze 2020 - 13:56

Im dłuższy odcinek rurki przez którą przepychamy farsz, czy cokolwiek innego, tym wiekszy opór. Praw fizyki sie nie zmieni i to nie podlega dyskusji.

Święta prawda i wszyscy o tym wiedzą , no może niektórzy niewiedzą, bo spali na fizyce. :)

#3405 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2562 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 01 cze 2020 - 14:45

Maciekzbrzegu, dnia 01 Cze 2020 - 08:22, napisał: Dobrym by było gdy zajmujemy stanowisko w jakiejś kwestii mieli o tym jakieś pojęcie.   Tu sie z toba zgadzam! 

A co Wy chcecie znaleźć jakiegoś profesora doktora od lejków?

Za moich czasów był to program szkoły podstawowej = fizyka 8 klasa

Można zacząć i rozwinąć -  3 zasada Newtona

PS

Szkoła podstawowa nie nazywa się podstawowa bo stoi na jakieś podstawie, tylko uczy podstaw potrzebnych cale życie, ale trzeba je się nauczyć i zrozumieć, wtedy stawia się o wiele mniej znaków zapytania w sprawach które już dawno zostały zbadane i udowodnione  :)

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 01 cze 2020 - 14:57

#3406 jarekduch

jarekduch

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 939 postów
  • MiejscowośćMikołów

Napisano 01 cze 2020 - 15:41

Nadziewarka 5L dotarła dzisiaj do mnie - kupiona w niedzielę na e-bay'u, z linku wróbel75.
Dotarła cała i zdrowa. Mogę polecić niezdecydowanym lub chcącym ułatwić sobie robienie kiełbas.

Potwierdzam wcześniejsze opisy nadziewarki. Solidnie wykonana ze stali nierdzewnej. Jedyny, wg mnie, mankament to mała korba (wykonana z odlewu alu). Jednak za tę cenę to szkoda czasu na gadanie - trzeba kupować, póki jest w nieprawdopodobnie niskiej cenie.

Dziękuję wszystkim, za wpisy, zdjęcia i linki ułatwiające podjęcie decyzji i zakup.

#3407 bilu72

bilu72

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 874 postów
  • MiejscowośćMałopolska

Napisano 01 cze 2020 - 21:39

Bilu72 dzisiaj potwierdzenie dostawy przez DPD 7-o litrowej, zakupiona w Niedzielę 22 Maja. Jak nie masz informacji pisz do nich albo zadzwoń to duża
firma. nr śledzenia na fakturze , śledzenie najlepiej na stronie www.17track.net/pl , bo nasze DPD długo nie widzi przesyłki.

Moja 7l kupiona 18.05 ma ciągle status zapłacona nie wysłana.Natomiast 3l i 5l kupione 22.05 oraz 25.05 właśnie dzisiaj dotarły.Na chwilę obecną mogę powiedzieć że sprzęt ok.korba tej samej dł.co w Hendi tylko rączka trochę węższa oraz wieloklin inny.Jak dojdzie 7l to zrobię porównanie z moją Hendi.3l względem 7l to zabawka,ale na zrobienie kilku kiełbasek na grila lub białej do żurku będzie ok.

#3408 ZADYMA

ZADYMA

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 54 postów
  • MiejscowośćŚląsk

Napisano 02 cze 2020 - 08:18

Bilu72 napisz do nich, w informacjach mają, że jak kupisz do 14 godziny w dzień roboczy to wysyłka jeszcze tego samego dnia. Ja kupiłem następną 3 litrową dla kolegi - w sobotę i też status taki jak u Ciebie a powinna być wysłana. Jak nic się nie zmieni do 18 będę odpytywał o status.

#3409 wróbel75

wróbel75

Weteran

• Użytkownicy
  • 2256 postów
  • Miejscowośćzachodniopomorskie

Napisano 02 cze 2020 - 11:04

Może towar im się skończył i czekają na nową dostawę :hmm:

#3410 polijerry

polijerry

Początkujący

• Użytkownicy
  • 19 postów
  • MiejscowośćJaworzno

Napisano 02 cze 2020 - 11:52

Ja kupiłem 7L  12 maja (wtorek ) o 7 rano a wysłali dopiero 15 maja w piatek.Przyszła we wtorek 19 maja.

#3411 ziezielony

ziezielony

Weteran

• **VIP**
  • 2421 postów

Napisano 02 cze 2020 - 12:49

:) Te nadziewarynki z ebay to faktycznie Gratka... :thumbsup:

Tom se klikł...5l..

Miałem kupić uszczelkę do tłoka...tak na zapas.. cena 50zł/szt...dodać przesyłkę..

To teraz będę miał 3 "zapasowe" uszczelki...

.....I niestety 3 nadziewarki...Pocieszam się, że nadziewarki w różnych smakach.. 3l, 5l, 7l... :laugh: :laugh: :laugh:

...ale jazda... :facepalm:

:clap: Dzięki Wróbel, dzięki SiBaski.... :yes: :thumbsup: 

#3412 ZADYMA

ZADYMA

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 54 postów
  • MiejscowośćŚląsk

Napisano 02 cze 2020 - 19:15

Właśnie dostałem potwierdzenie wysyłki . Wynika z tego, że średnio 3 dni od zakupu realizują wysyłkę, pierwsza też tak wysłana była. Licznik sprzedawcy rośnie 91 sprzedanych, społeczeństwo wędzarnicze się zbroi oj będzie dym. :clap: :D :w00t:

#3413 MariuszB

MariuszB

Weteran

• Użytkownicy
  • 2527 postów
  • MiejscowośćZachodniopomorskie Zdroje

Napisano 02 cze 2020 - 20:02

Jak komuś nie podpasuje 3 litrowa nadziewarka to chętnie odkupię, nawet z akcesoriami :tongue: :)

#3414 jarekduch

jarekduch

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 939 postów
  • MiejscowośćMikołów

Napisano 04 cze 2020 - 12:37

https://www.ebay.pl/...2ifkQSwKFKnKReg

Podbijam link, gdyż zagubił się w gąszczu postów.

#3415 ZADYMA

ZADYMA

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 54 postów
  • MiejscowośćŚląsk

Napisano 04 cze 2020 - 12:47

Bardzo dobrze, forum działa jak widać, a licznik wskazuje już 125

#3416 ziezielony

ziezielony

Weteran

• **VIP**
  • 2421 postów

Napisano 04 cze 2020 - 19:14

:) jak to mawiają rynek się "nasyca"....
To dobre maszynki dla garażowych kiełbasofilów, optymalne i niwelujące periodyczne wkypby... :D

#3417 witek1965

witek1965

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 436 postów
  • MiejscowośćPrzemków

Napisano 04 cze 2020 - 21:22

Te nadziewarynki z ebay to faktycznie Gratka...
  kurcze, a jeszcze niedawno tak krytykowane, wręcz dyskwalifikowane za .............rysę. Nie do uzytku w spożywce. :). Temu kto link podał i podzielił się z  SiB nalezy się sporej wilkości szklane naczynie, wypełnione ulubiona substancją :)

#3418 sverige2

sverige2

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5785 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 05 cze 2020 - 07:37

kurcze, a jeszcze niedawno tak krytykowane, wręcz dyskwalifikowane za .............rysę. Nie do uzytku w spożywce. :). Temu kto link podał i podzielił się z  SiB nalezy się sporej wilkości szklane naczynie, wypełnione ulubiona substancją :)

:D :thumbsup: :clap: !!!

#3419 piksiak

piksiak

Weteran

• Użytkownicy
  • 1307 postów
  • MiejscowośćKielce

Napisano 05 cze 2020 - 11:56

Chciałem coś napisać ale za głupi jestem na takie dyskusje  :facepalm:  :facepalm:

#3420 ZADYMA

ZADYMA

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 54 postów
  • MiejscowośćŚląsk

Napisano 08 cze 2020 - 08:21

Witam już po pracach wędliniarskich nowym nabytkiem z ebay. Maszyna naprawdę dobra, solidna podstawa, łatwa w utrzymaniu w czystości. Mam 3 l, dla mnie wystarczająca. Potrzebuje sporo miejsca na składowanie. Nadziewanie wiejskiej w standardowy flak bez problemu. Kabanosy, lejek z zestawu hm tak jak koledzy wspominali powyżej  - trochę mała średnica , jak coś wpadnie grubszego trzeba przytrzymać nadziewarkę aby przekręcić. Będę szukał czegoś pod 12 mm. Przekładnia nie chrupie nie przeskakuje , praca gładka. Nie wiem z czego zmontowana nie zaglądałem do środka, odpowietrznik sprawnie odprowadza nadmiar powietrza.Tłok pracuje gładko , przylega ściśle- oczywiście trzeba przesmarować np olejem przed użyciem. Przy tej pojemności nie musiałem przykręcać do blatu. Przy większych pojemnościach pomimo wagi urządzenia, może to być konieczne. Korba dla mnie ok, przydała by się jakaś blokada, choć jej brak nie jest uciążliwy. Jeszcze raz zaznaczę cena bardzo atrakcyjna co do jakości brak zastrzeżeń. Licznik wskazuje 142 szt. Zapewne kupujący nie będą zawiedzeni. Ilość sprzedanych pozycji wskazuje jak ogromne było zapotrzebowanie. Statystycznie 5 litrowe cieszyły się największym zainteresowaniem, cieszyły bo chwilowy brak widzę. Pewnie oferent szybko uzupełni zapasy. Co ciekawe na swojej domowej stronie firma sprzedaje 3 litrowe po około 140 eur. Ku mojemu zdziwieniu, funkcjonuje też na naszym allegro (nadziewarek brak w ofercie). Konkludując: niezdecydowani czas na zakupy.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych