Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wybór nadziewarki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2987 odpowiedzi w tym temacie

#41 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 12684 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 10 maj 2007 - 23:00

Witam

Abratku , muszę swoje przysłowiowe trzy grosze dołożyć . Czytając powyższe posty nie zauważyłem żeby ktoś komuś narzucał kupno nadziewarki za ogromne pieniądze . Ja rozumiem to tak że zgodnie z tematem" Wybór nadziewarki " każdy wyciągał swoje wnioski i służył swoją radą . Ja osobiście posiadam bardzo dobrą nadziewarkę tłokową 9 litrową chociaż dzisiaj chyba bym kupił 6 litrową i mogę tylko polecić każdemu takiego cacko nie krytykując tych co mają np. . chińskie . Mogę tylko powiedzieć że warto zbierać kasę na dobre jakościowo urządzenie .

Serdecznie pozdrawiam

#42 Przemo

Przemo

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 173 postów
  • MiejscowośćKraina Koni

Napisano 11 maj 2007 - 07:52

Witam serdecznie
Moim zamiarem też nie było krytykowanie tej "chińszczyzny", tylko sam wiem że niektóre rzeczy kupowane np. na Alegro nie do końca są towarem którego zakup podoba nam się w 100%. A co do zdzierania przez fachowców za zrobienie konkretnej rzeczy, to może lepiej niech zrobią podzespoły i nie mówić im do czego, np. chodzi o rurę średnicy takiej i takiej, zakończonej gwintem. Sam przekonałem się, że cztery deski kosztują mniej niż deski zrobione na szafkę :shock: .
A forum jest po to by dyskutować i wiadomo, że jednemu podoba się teściowa a drugiemu synowa :grin: :grin:

#43 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5877 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 11 maj 2007 - 10:52

Ciekawa dyskusja Tak sobie myślę każdy ma rację ,ale jak rozpoznać kiełbasę na jakiej nadziewarce była nadziana lub na jakiej maszynce A może to wszystko mało ważne a najważniejsze to będzie jakość gotowego wyrobu. Pozdrawiam

#44 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 12684 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 11 maj 2007 - 17:12

Witam

DZIADKU . Wiadomo ze trudno rozpoznać . Moja pierwsza kaszaneczka którą robiłem ładnych parę lat temu była nadziewana przez lejek taki jak się wlewa płyny do butelek i to wszystko było popychane kwierlołkiem tak po Poznańsku , i jaka to była frajda jak smakowało jak cała rodzinka mlaskała . DZIADKU mam pełen szacunek do Twojej osoby Twojej wiedzy i fachowości ale jak ktoś chce nadziewać kiełbaski
i inne wyroby nadziewarką za np 1000zł to niech nadziewa .

Serdecznie pozdrawiam

#45 jurek52

jurek52

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 143 postów
  • MiejscowośćPoznań-Rosnówko

Napisano 15 maj 2007 - 10:38

Maad, podaję namiary na lejki plastikowe z rowkami odpowietrzającymi
www.wyrobydomowe.nazwa.pl
niestety musiałem je trochę okroic na średnicy i dorobić 2 pierścienie mocujące,
/to taka redukcja/
pozdrawiam
jurek

#46 Maad

Maad

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6891 postów

Napisano 15 maj 2007 - 11:05

niestety musiałem je trochę okroic na średnicy i dorobić 2 pierścienie mocujące

Ale które lejki przerabiałeś, bo Miro ma ich 5 rodzajów.
Nie rozumiem po co te pierścienie? Nie wystarczyło zmniejszenie średnicy stopki lejka do wymiarów nakrętki nadziewarki?

#47 MirekB

MirekB

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 553 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 15 maj 2007 - 11:17

Dorzucę swoje trzy grosze.
Podpatrzyłem na forum jak jeden z Naszych kolegow produkował nadziewarkę tłokową i oferował ją wszystkim chętnym za całkim rozsądne pieniądze. A ponieważ urodziłem sie z dwoma prawymi rękoma, to pojechałem do sklepu z nierdzewką, kupiłem rurę i inne potrzebnae materiały, zaopatrzyłem się w sklepie monoplowym w paliwo i pojechałem do znajomego warsztatu gdzie mogłem sam i pomocą fachowców zmajstrwać taką nadziewarkę. Dodam, że zrobiłem dwie (dla kolegi KIT`a z Olsztyna i dla siebie). Całe urzadzenie + poniklowanie konstrukcji wsporczej - stojaka, kosztowało mnie ok. 300PLN.
Do nadziewarki wchodzi ok 3 kg. wsadu. Dodatkowo mam trzy różne lejki z rowkami odpowietrzającymi. Rewelacja. To urządzenie podejrzał u mnie kol. Bagno i też sam chce coś takiego skonstruować. Nie jest to proste, ale jak ma się do pomocy warsztat + fachowców ślusarzy to można się w tej cenie zmieścić. Ale zanaczam, że to kupa roboty. Nie jest to chwalenie się, ale informacja że można coś takiego wydłubac samemu. Potrzeba matką wynalazków, a polak potrafi. :lol: :lol: :lol: :lol:

#48 Siara

Siara

Weteran

• Użytkownicy
  • 1281 postów
  • MiejscowośćBelgia/Płock

Napisano 15 maj 2007 - 11:40

MirekB - w takim razie dlaczego nie widzielismy jeszcze twojej nadziewaki :question: :grin:
Zdjecia prosimy.

#49 jurek52

jurek52

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 143 postów
  • MiejscowośćPoznań-Rosnówko

Napisano 15 maj 2007 - 12:27

Maad,
lejki są od maszynki nr.8,ale średnica wlotowa wewnetrzna lejka i tak jest wieksza
od średnicy wewnętrznej nakrętki Mesli,dlatego musiałem dorobic te pierścienie.pozdrawiam

#50 Przemo

Przemo

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 173 postów
  • MiejscowośćKraina Koni

Napisano 15 maj 2007 - 13:37

MirekB - w takim razie dlaczego nie widzielismy jeszcze twojej nadziewaki :question: :grin:
Zdjecia prosimy.

Tak, tak przyłączam się do prośby "Siary"
Może to będzie inspiracja dla innych, pochwał się, nie chowaj swojego wynalzaku.
Pozdrawiam

#51 MirekB

MirekB

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 553 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 18 maj 2007 - 12:20

Ponieważ pomysł mojej nadziewarki powstał na podstawie pomysłu STRAMPKA więc podsyłam jego informacje na temat tej nadziewarki.
http://www.wedlinydo...cles.php?id=701
W komentarzach do tej maszyny STRAMPEK podał swój nr. telefonu pod który można zadzwoniż i wszystkiego się dowiedzieć.
A powiem szczerze, że nie potrafię umiesczać zdjęć na stronie a prosić o to za każdym razem kogoś to juz mnie krępuje. Ja jestem ciężko pojętliwy jesli chodzi o komputery i jak sam nie zobaczę jak się to robi to żadne pisane tłumaczenie do mnie nie trafia. Taki już jestem.

#52 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 12684 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 18 maj 2007 - 19:58

Witam

Mirku myślę że ze zdjęciami dasz sobie radę jak tylko troszeczkę będziesz chciał . A jeżeli chodzi o nadziewarki tłokowe to naprawdę warto montować w tłoku zaworki i nie będzie problemu z powietrzem pchanym do jelit czy osłonek wraz z farszem I wtenczas lejek może być gładki i nie musi mieć rowka do odpowietrzenia .

Serdecznie pozdrawiam

#53 kojtek

kojtek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćPruszków

Napisano 22 maj 2007 - 16:04

Nadziewarka pozioma - walcowa kontra nadziewarka kolanowa. Który model wybrać jeśli ceny są porównywalne?

#54 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14109 postów

Napisano 22 maj 2007 - 19:05

Nadziewarka pozioma - walcowa kontra nadziewarka kolanowa. Który model wybrać jeśli ceny są porównywalne?

Walcowa pozioma.

#55 BonAir

BonAir

Weteran

• Użytkownicy
  • 2585 postów
  • MiejscowośćKąpino

Napisano 26 lut 2009 - 11:09

Trzeba zawsze pamiętać, że jeśli już się ma "chińszcyznę", to trzeba się z nią obchodzić nadzwyczaj ostrożnie!

Dołączona grafika

"Fabrycznie" zniszczony gwint, a raczej jego brak przy końcu, uniemożliwia uzyskanie maksymalnej pojemności nadziewarki:

Dołączona grafika

#56 kempes

kempes

Weteran

• Użytkownicy
  • 1792 postów
  • MiejscowośćSzadek

Napisano 26 lut 2009 - 12:23

BonAir, rozumiem, że wygrzebałeś gdzieś z sieci te zdjęcia ku przestrodze :grin:
pozdrawiam

#57 BonAir

BonAir

Weteran

• Użytkownicy
  • 2585 postów
  • MiejscowośćKąpino

Napisano 26 lut 2009 - 12:42

Kempes, oczywiście! :wink:

#58 profilter

profilter

Początkujący

• Użytkownicy
  • 12 postów
  • Miejscowośćsiedlce

Napisano 03 mar 2009 - 23:54

Witam wszystkich
Czytajac wszystkie pytania i odpowiedzi w tym temacie wnioskuje, ze jest problem z kupnem solidnej a jednoczesnie rozsadnej cenowo nadziewarki.Napiszcie jakie parametry powinna miec taka nadziewarka{ile litrow pojemnosci},jakie lejki.Postaram sie wykonac taka .
Pozdrawiam

#59 abratek

abratek

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 04 mar 2009 - 00:08

Widzisz, to jest problem bo różne są potrzeby - myślę że wybór małej nadziewarki 2,5l to nie tylko sprawa ceny, dla wielu po prostu taka wielkość wystarcza a przy małych ilościach (np. parówki)jest wręcz poręczniejsza,
nie znaczy to jednak że nie byłoby zapotrzebowania na większą

#60 SMORODINA

SMORODINA

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 974 postów
  • MiejscowośćŻyrardów

Napisano 04 mar 2009 - 07:15

MirekB, Witam
Strampek jest już w lepszym świecie.
Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1