Skocz do zawartości

Wybór nadziewarki.


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

Starałam się zdjęcia zrobić dobre.

I tak

1) pokrywa z zamontowanym odpowietrznikiem

2) zdemontowałam odpowietrznik. Na tym koreczku plastikowym, na trzonku jest wgłębienie na drucik

3) pokrywa od spodu, tu widać że plastikowy korek ma luz na długości

4) oring i odpowietrznik dociśnięty od spodu, z wierzchu pokrywy a drucikiem jest tak ok, 0,5 cm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mamuśka napisał(a):

Starałam się zdjęcia zrobić dobre.

Jest okej. Myślałem, że to jakiś specjalnej konstrukcji odpowietrnik. A tu konstrukcja prosta i skuteczna a skoro działa to jest dobrze. Będę modzil coś na wzór. Dziękuję za podpowiedzi 🤓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie!
Kabanosy pokonały mojego "chińczyka od Browinu" - uszkodzone mocowanie tłoka.
W czwartek nabiłem ostatnie 5kg farszu i zauważyłem, że cała konstrukcja już trzeszczy i się skręca od luzów.
Kupiłem nawet akcesoryjny tłok, ale okazał się o 1mm za duży i po prostu nie wejdzie do cylindra.

Taka "złośliwość" producenta ...

Poszukuję więc nowego sprzętu.

Co teraz warto kupić, co jest w dobrej cenie?

Sprzęt na 3kg i w zupełności wystarcza; na dobrą sprawę i 1-1,5kg tez oblecę; najwyżej 30 minut dłużej "produkcja" potrwa.

Moje wymagania:

- nierdzewarka (bez kompromisów, bo one za dużo kosztują)

- dostępne akcesoria w perspektywie 5-10 lat, teraz piszę głównie o wymiennym tłoku

- lejki 14-15mm do kabanosów oraz coś pod 30mm do kiełbas grubo krojonych typu krakowska, lisiecka

- trwałość - kabanosy jak się okazuje są zabójcze dla sprzętu

 

Jak nie będzie propozycji, chyba wezmę Hendi, które w zasadzie chyba definiuje budżet - 1000-1200PLN.

Posta piszę oczywiście, żeby może mniej zapłacić, ale ...

 

I dręczy mnie jeszcze jedna sprawa - konstrukcja nadziewarki.

Czy są dostępne jakieś nadziewarki ~3kg ze średnicą tłoka na poziomie 80-100mm?

Urządzenie wtedy będzie oczywiście wyższe, mniej poręczne, ale obciążenia działające na tłok, jego mocowanie i przekładnie wydatnie spadają. Naturalnie więc rośnie trwałość takiej nadziewarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, soliera napisał(a):

lejki 14-15mm do kabanosów

Do kabanosów 12mm średnica zewnętrzna. Tak kabanosy to wyzwanie i sprawdzian sprzętu. Po taniości wszystkie podobne.........

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Twonk, nie ciesz się za bardzo, bo mocowanie tłoka mam dokładnie takie samo. Problemem okazał sie gwint (M8), który najzwyczajniej w świecie się wyrobił i to na stalowym tłoczysku! 

Więc co Ci po solidnej reszcie, skoro tłok eliminuje urządzenie z użycia (zakładam, że nie kupisz akcesoriów do tego Yato za 10 lat)?

Z drugiej strony na allegro 3kg Hendi kosztuje 880PLN, więc przepaści nie ma. Mam nadzieje, że producent przetrwa i będzie oferował akcesoria.

 

obraz_2024-03-30_102320538.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Twonk napisał(a):

Ja kupiłem taką Yato i na razie jestem bardzo zadowolony. Też chińczyk ale wykonanie bardzo solidne (przynajmniej moja sztuka).

Też posiadam Yato 5L od ponad roku i nie widzę żadnych śladów użytkowania, tłok  metalowy może to i żeliwo, póki co jestem mega zadowolony, producent dorzucił gratis drugą uszczelkę 

Edytowane przez szrekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Twonk, @szrekPL, a robicie kabanosy?

Bo "zwykłe" wędliny, tzn te z jelitem od ~28mm (i odpowiednio większym lejkiem) to nie jest jakieś specjalne wyzwanie nawet dla taniego chińczyka z browinu. Czuć to po oporze choćby na korbie.

Natomiast kabanos i lejek (chyba jest 16mm), to już nie w kij dmuchał!

5kg przepchnąć przez taką dziurkę to jak mały trening na siłowni. 

Tak samo elementy to odczuwają wyraźnie się przy tym odształcając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soliera napisał(a):

kabanos i lejek (chyba jest 16mm), to już nie w kij dmuchał!

Pamiętaj, lejek 12 mm!!! , jak kupisz na tubie to nie wejdzie. Ja mam Meslę M16 , kabanosy idą bez problemu. Oczywiście opór jest ale tylko😉

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja upolowałam Mesle z drugiej ręki (uparłam się na nią 😜, bo jest warta tego).

To jest przysłowiowo mercedes wśród nadziewarek. Tłok ma ok. 185mm. Pojemnik ładuję powyżej 1/2 zbiornika (ubitego farszu) i robota idzie. Ostatnio kabanosy z 20kg, baranie flaczki i pilot do nakładania flaczka. Były momenty że sama kręciłam korbką i odbierałam nadziane kabanoski. Robota sama przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soliera robię kabanosy ale max 2 do 3 razy do roku 15 do 20 kg jednorazowo. Lejek 12mm. Na poprzedniej nadziewarce po dziadku to była męczarnia. Tutaj jest łatwiej.

 

Mała uwaga: ja używam nadziewarki niezbyt często -  tak raz na miesiąc a czasami raz na dwa miesiące. 

  • Upvote 1

Lubię sobie wędzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mamuśka napisał(a):

To jest przysłowiowo mercedes wśród nadziewarek.

Kto ma gwiazdę ten ma jazdę 😉😃.  Tak na poważnie to pamiętam sytuację podczas kiedy nadziewaliśmy kabanosy. Była tak sytuację kiedy  mój przyjaciel wisiał oburącz na korbie Mesli (nadziewarka nawet nie jęknęła). Okazało się, że jak odkręciliśmy śrubunek od garnka to wejście do lejka zatkała malutka chrząstka z boczu. Myślę, że jakby Waldek tak powiesił się na chińczyku toby się mocno zdziwił, że sam się rozłożył na części do zmywania przed końcem nadziewania🙂. Dlatego uważam, że warto poczekać i odłożyć parę zeta a następnie zainwestować w dobry sprzęt.

Edytowane przez Grzewlod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soliera napisał(a):

@Twonk, @szrekPL, a robicie kabanosy?

Tak robię kabanosy dość często, robię też frankfurterki oraz czasami parówki w baranich jelitach, do tej nadziewarki dokupiłem na ali... 3 dodatkowe lejki najmniejszy którego używam ma 12mm

Aha nie robię dużych ilości , jednorazowo max 10kg

Edytowane przez szrekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szrekPL napisał(a):

Aha nie robię dużych ilości , jednorazowo max 10kg

Nie chodzi o ilości a komfort i bezpieczeństwo pracy. A robisz tyle ile chcesz to tylko cyfra :thumbsup:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Muski napisał(a):

Nie chodzi o ilości a komfort i bezpieczeństwo pracy. A robisz tyle ile chcesz to tylko cyfra :thumbsup:

No to w takim razie po wcześniejszej pionowej mocowanej do blatu bez przekładni przeszedłem na wyższy poziom bo praca tą nadziewarką jest bardzo wygodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.