Skocz do zawartości

Wybór nadziewarki.


BonAir

Rekomendowane odpowiedzi

OK, Panowie i Panie. Coś trzeba zadecydować...
Jak nie dopadnę Mesli (a zastanawiałem się, czy nie chapnąć sztukę na wyprzedaży ...), to na placu boju zostają w zasadzie dwie - Yato no i wspominana przeze mnie Hendi.

Jakieś za/przecie ww?

Hendi ma jakąś przewagą nad Yato (poza marka)?

Edytowane przez soliera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, soliera napisał(a):

OK, Panowie i Panie. Coś trzeba zadecydować...
Jak nie dopadnę Mesli (a zastanawiałem się, czy nie chapnąć sztukę na wyprzedaży ...), to na placu boju zostają w zasadzie dwie - Yato no i wspominana przeze mnie Hendi.

Jakieś za/przecie ww?

Hendi ma jakąś przewagą nad Yato (poza marka)?

Hm...zanim kupiłem tą Yato obejrzałem Hendi a także Szron oraz Royal Catering z tego co zaobserwowałem to wszystkie są chyba od tego samego chińczyka albo takie odnoszę wrażenie, wszystkie mają tą samą konstrukcje i jakość wykonania no może jakość spawów trochę lepsza/gorsza,  natomiast różnica jest pomiędzy Hendi a pozostałymi w samej korbie, Hendi ma z pręta a pozostałe to odlewy bądź jak w Szronie płaskownik co w moim mniemaniu będzie bardziej sztywne niż pręt ale to tylko moja ocena i wcale się jej kurczowo nie trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzewlod napisał(a):

jakby Waldek tak powiesił się na chińczyku toby się mocno zdziwił, że sam się rozłożył na części do zmywania przed końcem nadziewania

I się uśmiałam.

Ja jestem o rozmiar mniejsza od Waldka ale szpadle czy siekierę już popsułam🙃więc wolę mocniejszy sprzęt.

 

1 godzinę temu, Grzewlod napisał(a):

warto poczekać i odłożyć parę zeta a następnie zainwestować w dobry sprzęt.

W 100% popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Hendi do nadziewarki która była dostępna  na Ebyu za śmieszne pieniądze.Dzisiejsze Hendi to chyba nie to samo co  było 10 lat temu.

 

Hendi vs nadziewarka z Ebay,obydwie 7l                   
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/712-wybór-nadziewarki/?do=findComment&comment=671351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 18:25, soliera napisał(a):

 

Zdecydowałem o zakupie nadziewarki.

Najprawdopodobniej będzie pionowa o masie wsadu około 3kg.

Chciałem kupić najtańsze "coś" z allegro za 150-170 PLN, ale po lekturze forum doszedłem do wniosku, że

"było tanio, będzie dwa razy"

Jestem zdecydowany na Hendi:

https://www.hendi.pl/nadziewarka-do-kielbas-profi-line-pionowa-3-litry-kod-282571

 

moje pytanie brzmi, czy można taniej, ale równie dobrze?

Lub jaki inny, bardzo dobry jakościowo model byście polecili?

(sprzęt hendi się przewija przez różne fora) 

 

Nie proponujcie proszę większych objętości, bo mogę nawet 3x napełnić cylinder i nadziać wędlinę.

W szczycie wędliniarskim przerabiałem 4-5kg surowca na tydzień.

 

 

 

W dniu 2.09.2020 o 19:40, soliera napisał(a):

Dobra, kupuję.

Taka ciekawostka, od rana ta nadziewarka podrożała o 40 PLN ...

 

@soliera a ta co ją kupiłeś w 2020 nie zdała egzaminu?

Lubię sobie wędzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.