Skocz do zawartości

zamrożona wędzonka i co dalej


Anetka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jak zwykle pytanie , :grin: mam zamrożoną uwędzoną mała szynkę czy do parzenia mam ją rozmrozić czy taką zamrożoną wrzucić na wrzątek , i czy jak już rozmrożę to potem nie będzie po parzeniu sucha jak wiór jak wszyskie soki wcześniej się z niej wydobędą :cry: uff !! to już wszystko (jeszcze nigdy nie zamrażałam wędzonej szynki, kiełbaskę tak ale ona jest w flaku i cała woda zostaje w środku)

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij z zamrażarki i zostaw na dolnej półce lodówki, az do całkowitego rozmrożenia.

Parz tak jak szynke dopiero uwędzoną, przestrzegając procedur temperaturowo - czasowych w tym zakresie.

Co do wody - na dnie naczynia będzie jedynie woda z lodu jaki powstał na powierzchni szynki podczas zamrażania.

Smacznego

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetka tez tak robię jak napisał Maxell. Powoli rozmrażam i do gara i jest dobra i soczysta. Oczywiscie jeśli jej nie przeparzę za długo :grin: Właśnie też w sobotę parzyłam szyneczkę z wędzenia przedświatecznego i po ugotowaniu nic jej nie brakuje :grin:

Ale jak szynka była już raz ugotowana to chyba juz bym jej drugi raz nie parzyła :question: , tylko powoli rozmrażała, zreszta sama nie wiem, nigdy tak jeszcze nie robiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, nie powinienes drugi raz parzyć, gdyz wyjdzie wiórek. :wink:

Rozmroź jak pisałem wczesniej i podgrzej (osusz) np. w piekarniku.

W przyszłości, zarówno wedzonki, jak i kiełbasy czy podrobowe, zamrażaj po uwędzeniu (wędzonki i kiełbasy) lub po zrobieniu (podrobowe, biała surowa).

Po powolnym rozmrożeniu i sparzeniu zgodnie z wymogami, wyroby sa jak świeże.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy powolnym rozmrażaniu szynki parzonej nic jej nie dolega i jest ok. Sam właśnie taka konsumuję. Co do parzenia rozmrożonej, to lepiej nie parzyc takiej bardzo zimnej, tylko odczekać aż tem nieco wzrosnie.

 

pozdrawiam

Nic mnie tak nie cieszy, nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.