Skocz do zawartości

Annam W kuchni robi....


ANNAM

Rekomendowane odpowiedzi

Salatka z ryzu

 

1 szklanka ryzu

¼ szklanki groszku zielonego( mialam tylko mrozonywiec trzeba bylo go ugotowac)

1 cala czerwona papryka

1 arkusz nori( seaweed)

½ szklanki krewetek

Omlet z 3 jaj( jaja rozbite z 2 lyzkami sosu sojowego , na patelni rozgrzana odrobina tluszczu i wlewa sie porcjami miksture jajeczna, zwija sie omlet do polowy przesuwa i dolewa nastepna porcje jajka .Dalej zwija i tak az do skonczenia wszystkiego jajka. Zwiniety omlet przewrocic na druga strone aby byc pewnym ze w srodku nie jest surowy. ) ostudzony i podrobiony

Ryz ugotowac dodac do niego ugotowany groszek, pokrojona w drobna kostke czerwona papryke , krewetki, podrobiony omlet i nori.

To wszystko jest doprawione sosem.

Sos: 1 lyzka cukru, 3 lyzki octu ryzowego, 1-2 lyzki sosu sojowego. Razem wymieszane.

Kiedy dolewamy sos to porcjami i mieszamy ryz podobnie jak do sushi. Salatka gotowa. Podawac ja mozna do BBQ( co oryginalnie byla u nas przygotowana) ale to co na zdjeciu jest na sniadanie, bo zostalo duzo od wczoraj. Dodatkowo dodane do porcji sniadaniowej sa prawns.

Uwagi:

Mozna podawac z sweet & sour souce lub z wasabi.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aniu z niecierpliwością czekałem na Twój temacik, dokonania i foteczki :grin:

Fajna sałateczka :thumbsup: zdrowa, syta i na pewno pyszna ;) ale już ja wiem, że masz tam w rękawie egzotykę i dzieła nie z tego świata :P a przynajmniej z drugiego jego końca ;)

Będę regularnie zaglądał :grin: Pozdrawiam

 

Edit: ahh przy okazji :P jakiego sosu sojowego używasz? konkretnie do tej sałatki a i poza tym chętnie się dowiem :P

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sos sojowy jakim tutaj dodalam to LEE KUM LEE

i OBENTO rice wine vinegar.

Polecam ta saladke dla osob na diecie. Pozywna a nie tuczaca.

 

[ Dodano: Nie 05 Sie, 2012 09:40 ]

Baranina

Tym razem mialam przednia noge barania, wiec wczoraj juz zosta;la zrobiona zalewa. I tutaj jest problem.Kazdy robi do swojego smaku. Podam mniej wiecej skladniki i ich ilosci, jednak proponuje kazdej osobie robiacej ten przepis aby sama marynate przed zalaniem miesa sprobowala .

4-5 zabki czosnku

5 lyzek sojowego sosu

3 lyzki miodu

2 lyzki brazowego cukru

4-5 lyzek octu

3-4 lyzki przecieru pomodorowego i 125 ml soku pomidorowego.

2-3 chilli ( tutaj kazdy daje jakie ostre lubi)

Pieprz

Wszystko razem zmiksowac i tym zalac mieso.Najlepiej dzien wczesniej.

 

 

Dzisiaj wstawilam dopiekarnika na 180 stopni.Nie lubie mis piec w bardzo goracym i szybo, powoli i dlugo lepiej smakuje.

Do piekarnika dolozylam dwa rodzaje ziemniakow skodkich . Jedenk pomaraczowy drugi bialy.

 

Pokrojone w kawalki pochlapane olejem i posypane sola. Nic wiecej tak do piekarnika obok baraniny.

Efekt koncowy. Te dwa ziemniaki to jednak za duzo dla nas. Nastepnym razem ronie po polowie.Z reszta porcja baraniny tez zostala na jutro. Bede miala wiecej czasu na pieczenie.

 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to fioletowe w przekroju ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNAM, Baranina to będę wiedział , ale smak tych ziemniaków mnie zaciekawił. Czyżby na słodko ?

Pozdrawiam Wujaszek Tom :clap:

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujtom tak jak pisalam sa to slodkie ziemniaki. Tem pomaranczowy jest odrobine zblizony dodyni, jednak bardziej smaczna. Ten bialo-fioletowy bije wszystkie ziemniaki slodkie na glowe, Jest slodki, jednak jego smak ciezko opisac.Duzo smaczniejszy od pomaranczowego.

U nas dzieci nie chca jesc zwyklych ziemniakow wiec zawsze musze cos wymyslac,a ze slodkie ziemniaki jedza to mam zamiennik.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "pierwsze" lub bardzo podobne widziałam u nas w Auchan jako ziemniaki słodkie - bataty, tych drugich nie widziałam.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli baranina, to tylko dodatki na słodko... powidła-u mnie na wysepce to "rabarbara sulta" , takie powidła z rabarbaru, pataty oczywiście, długie, pomarańczowe w przekroju, o wyraźnym dyniowatym posmaku, słodkie, pyszne, no i do tego kapusta modra, duszona, słodkawa również.... :)

 

Ps. dzisiaj na obiadek właśnie to było, więc tym bardziej temat bieżący :)

ANNAM, pozdrawiam serdecznie :)

 

Ps. Ty masz swojego kangura, a ja mam suszoną rybkę i rekina.... jak również inne lokalne specjały :)

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malgos to co znalazlas jest jeszcze inny rodzaj slodkiego ziemniaka. A ja wlasnie znalazlam w necie nazwe tego fioletowo-bialego. Jest to japonski slodki ziemniak o naziew OKINAWAN

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chilli Chutney

4 sztuk chilli

5sztuk slodkiej czerwonej papryki

3-4 cebule

¾ szklanki octu Balsamicznego

2-3 lyzki oleju z oliwek

5 lyzek ciemnego cukru

1 plaska lyzeczka soli

½ lyzeczki pieprzu

 

 

Cebule pokroic i na patelnie dac najpierw olej nastepnie cebule i spocic ja. Zajmuje to okolo 5 minut,bardzo trzeba uwazac aby nie przyrumienic. Ostudzic odrobine, w czasie studzenia tworzy sie na patelni jakby gesty sos z cebuli.

 

Papryke i chilli oczyscic ze skory i nasion, pokroic. Najpiero dolozyc chilli, nastepnie papryke, ocet cukier ,sol i pieprz.

Wlaczyc gaz i wymieszc, doprowadzic do mocnego zagotowania.

 

 

Nastepnie zmniejszyc gaz i tak na wolnym ogniu gotowac okolo 20 minut. W tym czasie kilkakrotnie mieszac.Aby sie nie przypalilo( jest tam cukier).

Jest to bardzo ostry chutney( jak widac na pierwszym zdjeciu) jadalam bardzo ostre chilli, jesli ktos woli slabszy, nie palacy efekt ,to mozna zmienic chilli na sredio-ostre i tak samo zmniejszyc ilosc chilli do papryki.

Gotowe chutney wsadzic do sloikow.

 

Ja wybieram najmniejsze jakie mam, bardzo nie lubie kiedy w lodowce mam miliony sloikow . Te malutkie sa po polskich chrzanach, odpowiednia ilosc na jedna porcje.

Mozna to jesc z grylowanym chlebem z serem,do kielbas,zimnych mies itp.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według jakiego przepisu zrobiłeś ?

tutaj masz wątek

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6737&postdays=0&postorder=asc&start=45

jesli dobrze pamiętam jabłka/śliwki w stosunku 2/3 jabłek : 1/3 śliwek, ale mozesz i pół na pół dac, pozdro

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POkemon, jestem fanem dobrych chutney.Wierze ze te owocowe sa bardzo dobre. Myth tez napisal ze baranine bardzo lubi ze slodkimi dodatkam( Myth wiesz co dobre).Chutney ma to do siebie ,jesli jest robione z owocow sa slodko-kwasne. Niedlugo bede robic z mango, bo juz widzialam, zaczynaja sie pokazywac te odmiany,z ktorych wlasnie sie robi takie ptrzetwory.

A tutaj dla Malgosi, w jaki sposob zrobione sa chips'y z warzyw:

warzywa, obojetnie jakie pokrojone w cienkie plasterki, posmarowane olejen, rozlozone na papierze do pieczenia na blaszce posypane sola.

W iem. okolo 180 stopni gdzies okolo 15 minut. Wychodza z piekarnika lekko miekkie, jednak po wystudzeniu trwardnieja. Na pewno lepsze od tych ze sklepu, chociaz zabawy przy robieniu jest troche. U mnie zjadaja zaraz po wyjsciu z piekarnika, . Na zdjeciu jest slodki ziemniak, dynia, cukinia i seler. Mozna robic z marchwi, fasoli kalafiora itd.itd.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zrobilam parzona z kurczaka

Pierwsze kroki, wiem ze jest wiele do poprawienia ,wiem ze duzo jeszcze musze sie nauczyc, ale zrobilam i smak jest bardzo dobry.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobilam parzona z kurczaka

Aniu... :clap: małymi kroczkami osiągniesz swój zamierzony cel.. :wink:

Ja zaczynałam również od wędliny drobiowej z szynkowaru.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.