Skocz do zawartości

Annam W kuchni robi....


ANNAM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pogoda sie zrobila bardzo przyjazna do wedzenia . I zaczelam powoli pomalutku dzisiaj.

Przygotowalam sobie wszystko na Kiełbasa a'la żywiecka z koguta( wg Batiar'a), ale nie majac odpowiedniej oslonki, wymyslilam sobie ,ze zrobie ta kielbase w skorze kurzej. Dlaczego nie, robilam juz pieczone kielbaski w skorze z szyjek kaczych wie co mi zalezy sporbowac. Jedno co, dodalam jeszcze dla wzmocnienia siadke, aby przypadkiem przy peknieciu nie musiala zbierac wszystkiego w wedzarni. Tak wyglada przed wedzeniem

To po uwedzeniu,Jako ze mialam wiecejmiesa niz miejsca w skorze, dalam reszte w cienkie kolagenowe oslonki i oczywiscie juz wczesniej pokazywana moja szybka z kurczaka

 

Przekroj bedzie jutro.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, super. :thumbsup: :clap:

Gdybyś wkleiła jeszcze przepis, to wydziele do osobnego tematu pod nazwą: Kiełbasa drobiowa Anny, w skórce drobiowej.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, :clap: :clap: :clap: innowacyjne podejście do tematu :D

pewnie także pracochłonne.. opisz, jeżeli możesz krok po kroku jak zrobić takie cudo w skórze kurzej :D i oczywiście jak smakuje taki wyrób :P no super.. :clap: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mam oczywisicie, ale to nie moj tylko kolegi Batiar'a z jego blogu, bo sie kiedys tam zaplatalam. A to jego przepis:

Kiełbasa a'la żywiecka z koguta

 

 

Składniki:

- mięso z koguta kl. I 3kg (białe i ciemne),

- mięso tłuste wieprzowe, np. boczek 1kg,

- mięso z koguta kl. III 1kg (błony i ścięgna),

- pieprz naturalny 1g/kg,

- czosnek 2-3g/kg

- osłonki białkowe 65mm

- peklosól 17g/kg.

Po pokrojeniu w kostkę mięso peklujemy na sucho 3dni.

Mięso kl. I rozdrabniamy na szarpaku, wieprzowe na sitku 6mm, a kl. III na sitku 3mm i kutrujemy lub rozdrabniamy belenderem z dodatkiem przypraw. Dokładnie mieszamy i napełniamy osłonki białkowe wcześniej namoczone w zimnej wodzie (ok 20 min). Osłonki napełniamy ściśle, formujemy batony długości ok. 35cm. Osadzamy ok. 2h. Wędzimy dymem o temp ok. 70-80 stopni ok. 2, 2,5h.

Parzymy w wodzie o temp ok. 75 stopni do uzyskania wewnątrz temp. ok. 70 stopni.

Studzimy. Następnego dnia wędzimy dymem zimnym ok. 4h.

Podsuszamy 1-2 tygodnie w temp ok. 10 stopni.

 

Jesli juz ,to trzeba podac ze nie moj tylko jego przepis, ja tylko skore wymyslilam.

I ja nie bede podsuszac 1-2 tygodnie, bo obawiam sie ,ze skora moze nie wytrzymac, tylko jutro chce podwedzic jeszcze raz. A nastepnym razem zrobie miniejsza porcje i wtedy poczekam tydzien.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko skore wymyslilam.

kiełbasa na pewno pyszna, ale to właśnie ta skóra wg mnie najciekawsza :)

jak to zrobić, czy ściągać po całości skórę z kury, czy z jakichś partii i szyć.. no nie umiem sobie tego wyobrazić jakoś :D tym bardziej intrygujący pomysł!

u Ciebie wygląda to jakby jedna całość, bez pęknięć, zszyć.. sam proces pozyskania odpowiedniej do tego skóry i nadziewania by mnie interesował :) Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skore trzeba delikatnie zdjejmowac, aby nie robic niepotrzebnych dziur. Przynogach nadciac przy samych dolnych kostkach i sciagnac z calej nogi skore, pozniej ja trzeba zawiazac. Skrzydelka nacinalam po pierwszym czlonie ( za tym takim miesnym kawalkiem skrzydelka-drumettes)tak samo skora zostala zwiazana. Zaszylam dol, a do napelniania pozostawilam tylko otwor po szyi. kiedy juz napelnilam skore, lekko ja przemasowalam i zawiazala. To wszytko wsadzilam do siadki.

A pozniej jak z kielbasa, powiesilam dla odpoczynku i osuszenia ( pilnowalam tym razem, aby moj wspanialy i sprytny pies nie otwieral wedzarni). Udalo sie, nie zjadla a ja mam kielbase :grin:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie moj tylko kolegi Batiar'a z jego blogu, bo sie kiedys tam zaplatalam

Przepis pochodzi z blogu kol. Beiota

http://wyrobydomowe.blox.pl/html

 

:grin:

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAkDarino, , moja pomylka, pomylilam imiona. Przepraszam wlasciciela blogu za pomylke ( ciagle mam problemy z imionami :blush: )

Darino, dziekuje za wyprostowanie mojego bledu

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolszymczak dodam przekroj pozniej.

A tu juz moje sniadanie. Wczoraj rowniez, zrobilam boczek prasowany. Troszeczke za maly byl do "prasowalnicy"i lekko krzywo wyszedl. Ale co krzywiej to smieszniej( nastepnym razem, po prostu wymierzyc musze o 3 cm wiecej :grin: ), smak bardzo dobry , to wchodzi rowniez, do stalego repertuaru. :grin:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wyszlo mi dzisiajto wedzenie ta kielbasy, bo zaczelo tak straszne lac, ze szybko zbieralam manele i ucieklam do domu( u nas raz pada, raz slonce swieci, i teraz znowu leje; deszcz wyczekany deszcz). Teraz juz po wystudzeniu, bardzo ladnie wyglada kielbasa w skorze, oto przekroj. Smak bardzo dobry, polebam,jak ktos ma cierpliwosc:

A tu rozgrzwajaca zupa dyniowa i dyniowe scones, czyli buleczki z dynia, na szybko( typowy angielski wypek).

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNAM, kiełbasa w skórze rewelacja pewnie i smak jej jest inny niż tej zrobionej w jelicie Wędzę pierś z indyka w skórze i jest dużo lepsza niż bez skóry . Skorzystam z twojego pomysłu przy następnej produkcji myślę że będzie hitem Produkt ten trzeba umieścić w odrębnym temacie Może jakąś fajną nazwę wymyślimy dla tego wyrobu wielkie :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialam dodac ,ze mialam wegorza. Za rada przecielam go na pol i powiesilam przecieciem do gory w wedzarni. I tak ledwo sie zmiescil na dlugosci. Niestety do zdjecia pozniej tylko tyle zostalo. Teraz bede polowac na wegorze, bo te w sklepie nie te same co wlasny uwedzony

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bede polowac na wegorze

ANNAM jak jest u was z węgorzami bo u nas jest całkowity zakaz połowu i nie ma ich w handlu

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostek wegorze mozna lapac, musisz miec karte wedkarska, ktora kupujesz np. na stacji benzynowej. Nie spotkalam sie z problemem, rowniez mozna kupic w sklepie i swieze i wedzone.

Mam pytanie, bo ten wegorz mial dosc duzo osci, czy sa odmiany w tym gatunku, bo poprzedni jaki mialam nie byl tak oscisty.

Bazylwidzew tu to chociaz zostalo, jak pstragi wedze, to musze 6 nawet czasm 8 uwedzic, tak dziewczeta wmiataja.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, bo ten wegorz mial dosc duzo osci, czy sa odmiany w tym gatunku

Nie wiem jak w Australii ,praktycznie węgorz europejski nie ma żadnych ości poza kręgosłupem i po uwędzeniu mięsko ładnie odchodzi i nie ma problemu.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu byly takie drobne osci jak w karpiu, wlasnie bylam bardzo zaskoczona , bo pierwszy raz sie z tym spotkalam.

Ja też jestem zaskoczony. :shock: Te węgorze które miałem przyjemność do tej pory konsumować nie miały praktycznie żadnych ości, poza kregosłupem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.