Skocz do zawartości

Annam W kuchni robi....


ANNAM

Rekomendowane odpowiedzi

Aniu  :D  Dużo zdrowia, siły i spokoju :thumbsup:  

 RAdku ,dziekuje  :D

 

 

Aniu,

kilka dni temu dostałem odnowioną e-wizę australijską.

Jak będę przepływał w okolicy to wpadnę z całą załogą , 20 chłopa i try miga wykarczujemy co potrzeba w  ogrodzie. :D

Się pomoże.

 

Pozdrawiam

 Az sie boje, chyba juz teraz zaczne planowac co jest do zrobienia i co uszykowac na te 20 chlopa  :D  Krzysztof, ale czy z zaloga czy sam, mile widziany.

  PAPCIO,  ja wnukow nie mam, ale na prawde tu  jest cicho i spokojnie. Zycie plynie wolniej( bo jestesmy z dala od swiata), ludzie usmiechnieci i kazdy kazdemu mowi dzien dobry . Pomocni na kazdym kroku jak trzeba( przynajmniej jak na razie. Jestem zadowolona, a juztro mam kare, jade do Melbourne  :cry:

 Mariusz, te sa ropwniez z bateriami wymiennymi. Kupuje ten brand, bo ma wiele narzedzi nie tylko ogrodowych i baterie do wszystkiego pasuja. No moze do kosiarki nie, bo ta potrtzerbuje troche wieksze( sile musi miec). A;le mam na to gwarancje 5 lat, wioec uwazam ,ze warto je kupowac. U nas dosc popularne, chociaz nie najtansze. 

 Jest kilka takich firm, ala podworko gdzie to co ja kupilam, mozna do $50.00 kupic.

 No i moje rece na prawde spokojnie trzymaja te narzedzia.

Edytowane przez ANNAM

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

PAPCIO, ja wnukow nie mam,

Ja mogę się dać adoptować :D

 

 

Zycie plynie wolniej( bo jestesmy z dala od swiata)

Ta nasza cywilizacja jest tak wspaniała, że coraz częściej czujemy się szczęśliwsi gdy od niej uciekniemy.

 

 

ludzie usmiechnieci i kazdy kazdemu mowi dzien dobry

To co kiedyś było normą teraz jest "towarem deficytowym"

 

Zdrówka Aniu :hug:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie juz przygotowania do Swiat.

 Wczoraj nakisilam kapuste i nastawilam buraczki na zakwas. Mam nadziej,ze do barszcyku troche zostanie. 

 Teraz jeszcze, choc pozno, nastawie piernik no i zacznhe ciastka piec,aby do swiat bylo ich troche.

Mam odrobine [problem ze zdjeciami ( jak zwykle :hmm: , prosze sie nie smiac :mad: , to dziedzina w ktorej nigdy nie bede dobra), ale kiedy zaczne ciasta, to wstawie troche zdjec.

 No i trzeba myslec w liostopadzie,aby znalezc czas na wyjad na ryby. Aby co niecoi zlapac na swieta. Moze tym razem na jeziora rusze.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annam sadze ze na piernik wcale nie za pozno 6 tyd zupelnie starczy, fajnie ze przypomnialas to moze i ja zrobie dla urozmaicenia w zamian za kex ,bo mam domowe powidla sliwkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, święta bez piernika i makowca trochę inaczej smakują.  Na dojrzewający piernik jest jeszcze czas. I na pierniczki z pudełka też. Robimy w domu ogromny zapas tych pierniczków aby każdy dostał swoją porcję i wystarczało na pochrupanie w późniejszym terminie.

wszystkiego smacznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na swieta sa 4 osoby ,jest makowiec ,sernik ,kex na zmiane z piernikiem bo poprostu tyle nikt nie zje ,zamrazac jesc poznie to tez mija sie z celem ,bo sa jeszcze inne slodkosci .. kiedys jak bylismy wszyscy mlodsi mozna bylo zjesc wiecej .

[Dodano: 12 paź 2022 - 09:39]

Potwierdzam, święta bez piernika i makowca trochę inaczej smakują.  Na dojrzewający piernik jest jeszcze czas. I na pierniczki z pudełka też. Robimy w domu ogromny zapas tych pierniczków aby każdy dostał swoją porcję i wystarczało na pochrupanie w późniejszym terminie.

No wlasnie ja tez robie rozne ciasteczka swiateczne wiec wszystkiego nie przejemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electra, piernik nawet przelozony powidlami nie trzeba zamrazac. On bedzie smaczniejszy z czasem i bardziej miekki.

 

 Kiedys nawet pieklam pierniki juz w pazdzierniku na swieta. Przekladalam takiue twarde placki, a kiedy juz kroilismy to " nierbo w gebie" bylo.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej opini. Czy warto jest investowac w wood splitter?

 

 

https://www.totaltools.com.au/log-dog-7t-2200w-520mm-electric-log-splitter-lde7t

 

 Ale prosze o nie " gdybanie" tylko rzeczowe opinie. Mam slabe rece i rabanie drzewa nie wchodzi w rachube. mam osobe ,ktora czasem zatrudniam do niektorych prac. Jednak wolalabym sama ogarniac takie rzeczy i dlatego biore pod uwage ta maszyne.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załatwia tylko sprawę łupania więc pytanie w jakiej formie kupujesz drewno i jak dużo masz go w sezonie do porąbania.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie łupałem czymś takim. Praca bajka. Denerwował mnie tylko czas (wolno się posuwało).

Gdy są "normalne" pieńki (tak do 30cm przekroju) obsłuży to jedna osoba. Do większych przydaje się pomoc o podtrzymania.

Można kucać/ siadać na pieńku lub pomyśleć o jakimś stoliku (część modeli ma dodatkowo przedłużane nóżki).

Więc do wyboru masz przysiady lub podnoszenie ciężarów :D

Nie kupuj tylko tego typu https://allegro.pl/oferta/swidrowa-luparka-do-drewna-luparka-3-kw-380-v-12711683568czytałem że można szybko stracić paluszki jak się zablokuje.

Są jeszcze pionowe jak by co https://allegro.pl/oferta/luparka-pionowa-hydrauliczna-do-drewna-rebak-8-ton-12714811043

Przedstawione łuparki wybrane losowo z aledrogo.

 

Reasumując, normalne pieńki rozbijam siekierą (Fiskars) bo po prostu jest mi szybciej (i mam jeszcze siły :D ) ale gdyby musiała to robić moja żona, to kupił bym jej tą łuparkę (pionową czy poziomą nie wiem, bo nie wczytywałam się w tą drugą)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To załatwia tylko sprawę łupania więc pytanie w jakiej formie kupujesz drewno i jak dużo masz go w sezonie do porąbania.
 

 

 Olgo, teraz mam bardzo duzo moich drzew do porabania, pozniej bede kupowac pnie juz pociete,ale nie porabane( wynika to z ceny , lub takie ,ktore ludzie wystawiaja na droge, kiedy zetna.

 

 

 

Reasumując, normalne pieńki rozbijam siekierą (Fiskars) bo po prostu jest mi szybciej (i mam jeszcze siły ) ale gdyby musiała to robić moja żona, to kupił bym jej tą łuparkę (pionową czy poziomą nie wiem, bo nie wczytywałam się w tą drugą)
 

 

 Dziekuje za informacje. Pionowych nie widzialam, ale te poziome juz wiele przejzalam. Ta ktora pokazalam ma dobra opinie , jednak swoich wole pytac.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy warto jest investowac w wood splitter?
Tak warto -  używałem dość często , chyba że pieńki mają z 50 cm średnicy to wtedy musi być silniejszy. 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo one są jednoosobowe (skonstruowane tak aby obie ręce mieć z daleka od ostrza/drzewa=bezpieczeństwo). Jednak jak łupaliśmy o śr. ok 50-60cm to wygodniej było w dwójkę.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kochani moi. Pamietam jiedy bylam mloda ( to prawie tak dawno ,ze nie prawda :facepalm: ), byly takie male kwiatki, ktore zawsze intensywnie pachnialy prze zachodzie slonca. Chcialabym to kupic tylko nie mam zielonego pojecia jak sie one nazywaly. Jakby. mi ktos pomogl i podal nazwe tych kwiatow. PLEASE

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejka 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie maciejka uwielbiam jej zapach , inaczej nazywa sie ja lewkonia długopłatkowa (Matthiola longipetala),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.