Skocz do zawartości

Annam W kuchni robi....


ANNAM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Henio, u nas zawsze jak cos dotyczy krolewskiej rodziny to tluka monety, robia znaczki itp rzeczy.

karolszymczak, zrobie na pewno. Chociaz przyznam sie ,ze najbardziej na bbq lubie baranine.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche od rama bawilam sie w kuchni. Na pierwszy plan poszedl chleb, zwykly taki na kanapki ,pieczony w foremce.

Nastepnie gotowe byly cziasteczka nr 1 ,powiedzmy. robione z tego co wczesniej podalam przepisu tylko ta roznica, ze byly wyciskane w foremkach a pozniej pieczone:

NAstepne, to kruche ciasteczka 1,2,3. NAzwa taka ,dlatego ze stosuje sie jednakowe jednostki i jako 1-cukier, 2-maslo,3-maka. Czylinp. 100g cukru, 200g masla, 300g maki. To wszytko. Jest bardzo kruche, trzeba bardzo uwazac kiedy wychodzi z piekarnika. a to bedzie polaczony zaprzeg puzniej wstazkami, tylko jeszcze nie wiem, czy bawic sie cukrem czy nie.

NAstepne to australijskie cisteczka " Anzac Biscuits", nazwa pochodzi z czasow pierwszej Wojny Swiatowej, kiedy to byly wysylane dla zolnierzy. I teraz co roku na australijski dzien zolnierza sa pieczone. Bardzo tutaj popularne. Ja zrobilam 2 rozne rodzaje. Jeden skladnikjest zmieniony i jedne wychodza ciemniejsze. Sa bardzo sodkie( jak dla mnie) .

Przepis:

120g masla, 100g Golden Syrup (http://www.bogutynmlyn.pl/go/_info/?id=3335), to razem zagrzac w garnku ,az maslo sie rozpusci.Mieszac w czasie grzania.

Dodac do tego 1 lyzeczke sodu i wymieszac.

W misce wymieszac razem: 100g platkow owsianych,150g maki,75g cukru,75g brazowego cukru,50g kokosu ( ja osobiscie daje wiecej kokosu).

Dodac do suchych produktowpierwsza mieszanke i dobrze wymieszac. Robic kulki wielkosci orzecha wloskiego, rozplaszczac na blaszce i piec w piekarniku 170 stopni, gdzies okolo 8-10 minut. Bardzo trezba uwazac, aby nie przegapic czasu pomiedzy pieczeniem a przypaleniem.Kiedy sa gotowe, brzegi sie zloca, a srodek jest miekki i jakby napuchniety. Po zdjeciu z blaszki na kratke do wystudzenia sztywnieja.

Drugie te ciemniejsze, zamiast golden syrup jest dana ta sama ilosc melasy (http://www.e-commerce.pl/Biofuturo-Melasa-z-Trzciny-Cukrowej-BIO,36199.html). Przy obu produktach podalam wam linki ,bo nie wiem czy jest to w sklepach w Polsce.Ale sadze ,ze jesli jest na internecie to i w sklepach tez.A oto zdjecie:

Na koncu smazylam paczki

To jeszczenie wszytko, ale ciag dalszy pozniej,pozdrawiam. :grin:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sobie pospali , a Ty podwieczorek przygotowałaś :clap:

No to jeszcze troche Henio, tego podwieczorku :grin:

U nas nosza nazwe "Long Johns", sa to z ciasta jak na paczki zrobione rurki( w moim przypadku rozki, bo mam takie metalowe foremki) i wypelnione kremem budyniowym.

I z boku ,jak wygladaja

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,Twoje dni mają więcej godzin niż nasze??? :lol: :lol:

Zrobiłaś tyle, co niejeden przez 3 dni :lol:

Ale same pychotki :clap: :thumbsup:

Elu, zwykle ukladam sobie plan, kiedy cos takiego robie. Mieszam w mikserze wszytko co sie da, a to skraca czas pracy. No i kiedy chleb i drozdzowe rosnie, robie i pieke ciasteczka.A te ostatnie,to nawet musialam osobno wstawic, bo krem nie byl gotowy(Widzisz spoznilam sie). A z ciasteczkami to jest tak ,ze Zuzia tez mi pomaga. NA pewno dlatego tak szybko mi idzie. :grin:

nemo19788 warto zrobic i sprobowac. Tylko kiedy nawija sie ciasto na foremki, prosze pamietac, aby zalozyc ciasto na ciasto , bo inaczej sie nie polaczy.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj ANNAM, masz taką małą patelenkę czy kroisz większe naleśniki na te maleńkie cudeńka?

 

Ps.Widziałem tak małe patelenki zespolone po 3 szt, do smażenia blinów.

 

Pozdrawiam.

Obiecalam wstawic zdjecie patelni, PePe oto ona :

Przypomnialam sobie, bo robilam dzisiaj 150 szt. krokietow do wigilii, tu gotowe go zamrazalnika( wlasnie z takim rozmarze jak patelenka:

Mam nadzieje ,ze do barszczyku mi wystarczy

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , dziewczyno toś się narobiła.

Tak jak pisałem do blinów były patelenki (chyba trochę mniejsze) zespolone po trzy , i mając takie dwa zestawy i płytę kuchenną można było sprostać wyzwaniu biesiadników. Którzy siedzieli za stołem i układali bliny w stosiki przekładając je a to siekanym jajkiem, a to siekanym śledziem w śmietanie, lub kawiorem i.t.d.Bliny jada się na ciepło, Twoje krokieciki to wyzwanie nie lada, pełen szacun :clap: :thumbsup: :grin:

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu, to krokiety na wigilie szykowalam. U mnie zwykle jest bardzo duzo osob i kazdy zwykle chce wszytkiego sprobowac. Dlatego robie male porcje. Kto ma ochote weznie kilka wiecej, a osoby ktore malo jedza, maja szanse wszytkich dan sprobowac.

A swoja droga, bardzo lubie wlasnie malenkie porcje, nawet jak dziewczetom cos szykuje to wlasnie w takich rozmiarach.Torche wiecej pracy,ale cieszy mnie jak kazdy zajada.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nosza nazwe "Long Johns", sa to z ciasta jak na paczki zrobione rurki( w moim przypadku rozki, bo mam takie metalowe foremki) i wypelnione kremem budyniowym.

Aniu podaj dokładny przepis na ciasto i krem, i jak te rurki/rozki pieczesz ??? Tak wiesz... jak dokładnie po kolei...kawa na ławę... :)

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.