Skocz do zawartości

Peklowanie na mokro, proste pytanie


krisk

Rekomendowane odpowiedzi

Mięso jest codziennie obracane i przekładane z dołu na górę i odwrotnie.

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi.

„Ciężka praca i brak rozrywek sprawiają, że będziesz cholernym nudziarzem, a twoja żona bogatą wdową.” Edward Evan Evans-Pritchard. Pamiętajcie o wypoczynku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 205
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Zapeklowałem golonkę tak jak mi podpowiedzieliście wyszła ok dziękuję. Teraz pekluję żeberka i ma pytanie według tego co napisał abartek przelicz solankę tak aby jej stężenie było ok60g soli na litr wody. Moje żeberka ważą 1 kg i żeby je zalać potrzebuję 1.5 l wody.Czyli wlewam 1.5 l wody i 90 gram peklosoli tak to mam zrobić .

Kto pyta, jest głupi tylko przez pięć minut. Kto nie pyta, pozostaje głupi przez całe życie”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje żeberka ważą 1 kg i żeby je zalać potrzebuję 1.5 l wody.Czyli wlewam 1.5 l wody i 90 gram peklosoli tak to mam zrobić .

nie wierzę że nie masz takiego pojemnika :cool: - idź np do rybnego czy spożywczaka, tam można dostać wiaderka prostokątne po rybach czy sałatkach - w przypadku takich "kształtów" elementów do peklowania będą idealne...

 

trzeba pamiętać że żeberka mogą oddać więcej wody podczas pieczenia niż np. golonka a tym samym mogą być bardziej słone,

druga sprawa to dość duży udział kości... a te jak wiadomo soli nie przyjmują więc należałoby w świetle powyższych faktów rozważyć obniżenie stężenia solanki.... tylko to już wymaga reżimu temperaturowego i jeśli czas nie będzie długi to przy tak małym stężeniu wspomożenie nastrzykiem

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abratek

idź np do rybnego czy spożywczaka, tam można dostać wiaderka prostokątne po rybach czy sałatkach - w przypadku takich "kształtów" elementów do peklowania będą idealne...

Te słowa powinny by napisane dużą literą i wytłuszczone :clap: ja kupowałem w IKEA pojemniki, kombinowałem, żonie podbierałem a tu takie proste rozwiązanie.

Najprostsze jest najtrudniejsze. Jutro rano pójdę do rybnego i powiem panią co by zostawiły mi z 5 różnych pojemników - lepiej mieć więcej niż za mało ;D

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę tutaj że nie mam garnków bo mam ich sporo ale kamienny jak na razie mam tylko jeden i w nim chce te żeberka peklować. Moje pytanie jest czy tak to mam zrobić czy nie.
Kto pyta, jest głupi tylko przez pięć minut. Kto nie pyta, pozostaje głupi przez całe życie”.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę tutaj że nie mam garnków bo mam ich sporo

ale jak widać jeszcze za mało aby zapewnić sobie odpowiednie warunki.... musisz zrozumieć że są pewne zależności - w tym przypadku ilości solanki w stosunku do masy mięsa.....

ja swoje spostrzeżenia "wyłożyłem" teraz pora na Ciebie.... - trzeba troszkę ruszyć głową i zacząć pewne sprawy samemu analizować....

Nigdy nie peklowałem żeberek do pieczenia..... więc teraz teoretyzuję znając tylko pewne zależności i właściwości osobiście w takim "zastanym" przypadku zmniejszyłbym jeszcze ilość soli z uwagi na dużą ilość wody, spory udział kości i nieco nastrzyknął grubsze miejsca ze względu na słąbszą siłę penetracji "osłąbionej" solanki ....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.