Jump to content

Grill, opiekacz obrotowy.. Rożen..

Gregtom

Recommended Posts

• Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A może MariuszB nadal jesteś zainteresowany odkurzaczem w zamian za swego PREDOM-a...? ;))

Myślałem nad tym, lecz moja druga połówka stwierdziła że lepiej nie pozbywać się ponieważ ten Predom który jest w użytku już 33 lata jest już dość mocno wyeksploatowany.... trzymałeś 33 lata to trzymaj dalej, później nie będziesz latał i szukał jak stary nawali stwierdziła :) i chyba ma rację.

Szukaj na Allegro i OLX, trafiają się w sprzedaży nowe egzemplarze, trochę cierpliwości i będziesz cieszył się opiekaczem, a zwłaszcza smakiem pieczonego kuraka :)

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

• 4 weeks later...

Siemka Sibaski mam podpytanie . Macie jakieś wiadomości co i jak w takim Predomie, brak termoregulatora, jest tylko chyba? górna grzałka. Kręci i grzeje. Moc 1430 Watt. Opiekacz jak pisałem wcześniej dostałem. Prawie nówka z 1984 chyba nawet nie używany. Wyposażenie, Kompletne szpikulce, tacka jest właśnie jest w myciu.

Z góry dzięki za podpowiedzi. Na pierwszy ogień pójdą podudzia kurze.

post-45732-0-11577800-1587877817_thumb.jpg

Edited by Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Typowe rożno z czasów PRL.

Ustawiasz jedynie czas.

Zrobisz kurczaka lub o ile jest przystawka szaszłyki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe

Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

W moim są dwie grzałki u gór i jedna na dole,dlatego dodano termostat. Jako, że nie korzystam z mniejszej górnej (czasem, jak jest duży kurczak, to włączam ją na 10 minut na początku lub końcu pieczenia), ani dolnej, uzyskuję takie same parametry jak przy Twojej. Kurczak będzie się piekł ok. 2 godzin.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Dzieki za info. Niestety po podłączeniu "wywalało" bezpiecznik różnicowy. Pan w serwisie elektro mówi ze to grzałka a jest nie do dostania. Tak że nic z tego, tz po ptokach, chyba ze macie Sibaski jakiś patent na ta dolegliwość
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Dzieki za info. Niestety po podłączeniu "wywalało" bezpiecznik różnicowy. Pan w serwisie elektro mówi ze to grzałka a jest nie do dostania. Tak że nic z tego, tz po ptokach, chyba ze macie Sibaski jakiś patent na ta dolegliwość

https://www.olx.pl/oferta/stare-grzalki-do-opiekacza-predom-selfa-CID767-IDEkWkZ.html#bcd4b99a9a

Mam taki sam i ten sam problem. Trochę pokręci i różnicówka wywala.

Może dorobić grzałkę na zamówienie?

Z tego co mi powiedziano w serwisie nie .Są jakieś grzałki które sam formujesz a po pierwszym użyciu przybiera kształt na stałe . Ale są za długie  bo minimalna długość  to  1 metr. Z tym ze z elektryki jestem słabiutki i powtarzam co mi powiedziano . :)

Ato moj tegoroczny zakup. 55 Euro z przesyłką. Dodatkowo musiałem zaopatrzyć się w mechanizm obrotowy ( kupiłem taki na USB pod powerbank ). Jeszcze nie testowany, przymierzam się na majówkę...właśnie zastanawiałem się nad kurczakiem + szaszłyki :)

pozdrawiam

grll.jpg

Może dorobić grzałkę na zamówienie?

Grzałek do tych opiekaczy w internecie nie brakuje.

I to nowe.

Edited by krzysio59

Ja już nic nie muszę.

Piwo posiada wartości odżywcze,podczas gdy żywność nie ma żadnych wartości piwnych

Tak że nic z tego, tz po ptokach, chyba ze macie Sibaski jakiś patent na ta dolegliwość

A zrobisz dokładnie to co napisze? Bez kombinowania samemu?  :)

Nie gwarantuje ze sie uda, ale jest to jedyny sposób, aby definitywnie określić czy grzałka złom czy da sie jeszcze cos uratować

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Krzysio 59 podesłał mi na PW parę linków do grzałek w tym do nówek. Dzięki Krzyś Dzisiaj zadzwonię i sie dowiem co i jak. Informacją sie podzielę.

Opiekacz będę po Waszych wpisach o dobru jakie z niego "wychodzi" będę reaktywował.

https://egrzalki.pl/pl/p/Grzalka-do-opiekacza-PREDOM-SELFA/1062

To są grzałki dedykowane do opiekacza  nowe - jest na allegro oferta używanych ale trochę się  boje  :) . W moim  modelu wynika, że są potrzebne 500 W  i 630 W. Nic zamawiam, zobaczymy co wyjdzie :) .

Edited by Maciekzbrzegu

• 2 weeks later...
Moim skromnym zdaniem, to pomyłka.

OLX zmienił szatę graficzną i można niechcący zrobić błąd.

Mi też mimo że uważałem co piszę, wskoczyła idiotyczna cena.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe

Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK