Skocz do zawartości

Grill, opiekacz obrotowy.. Rożen..


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Na elektrodzie swego czasu było wiele dyskusji na temat reanimacji tego silniczka

np.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic531536.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2271121.html

to dwa przykładowe tematy - poprzez wyszukiwarkę coś może znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na elektrodzie swego czasu było wiele dyskusji na temat reanimacji tego silniczka

np.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic531536.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2271121.html

to dwa przykładowe tematy - poprzez wyszukiwarkę coś może znajdziesz.

 

Z tego co pisze to należy sklić magnesy z ośką,dysponuję tylko kropelką w żelu czy to sklei magnes z plastikiempost-63315-0-38345500-1594472937_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sklejeniu kropelką magnesy trzymają się ośki jednak silnik pracuje że tak powiem w prawo i lewo a nie ciągle w jednym kierunku,spróbuję jeszcze wymienić kondensator jak pisali na elekto... ale to w późniejszym czasie. Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego przeszczepa zrobiłem z dwóch modeli,jednym z nich był ten z jednym pokrętłem a w nim jest inny silnik.Ten z Alle... to zeczywiscie cena nie do przyjęciapost-63315-0-75340100-1594485785_thumb.jpg Edytowane przez bilu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Takie cuś mi się wyświetliło. Może ktoś szuka cena bardzo dobra.

https://www.olx.pl/oferta/opiekacz-predom-selfa-CID628-IDG2YVv.html

Dwa posty wyżej jest ten sam link.

Szkoda że odbiór osobisty.

 

 

Ups do skasowania :) Warto się odezwać czasami piszą odbiór osobisty ale jak się pare zł dołoży i pokryje przesyłkę to wyślą :) A tu moim zdaniem warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Witam szanownych forumowiczów. Niedawno stałem się posiadaczem opiekacza PREDOMu (rok 1986, wersja z termostatem). Postanowiłem sobie dzisiaj zrobić w nim szaszłyki. Ogółem fajny sprzęt, tylko jedynym minusem jest ta szpara pomiędzy drzwiczkami a opiekaczem. Nie wiem czemu jeszcze w opiekaczach z lat 70. była blacha dzięki której tej szpary nie było, a w latach 80. już tą blachę usunięto.

 

Ale kontynuując sprawę szaszłyków. Zrobiłem je z szynki (zapeklowałem wczoraj wieczorem), cebuli, papryki i słoniny. Takie najprostsze. Piekłem przez 40 parę minut w temperaturze 240 stopni (parametry z instrukcji obsługi). Wyszły takie sobie ponieważ papryka i cebula były jeszcze praktycznie surowe jedynie lekko podpieczone z zewnątrz, mięso było już mocno brązowe z zewnątrz, a w środku szare. I teraz mam do Was pytanie, jak zrobić to lepiej? Czy zmniejszyć temperaturę i piec dłużej?

 

W instrukcji obsługi są jeszcze przepisy na ciasta i ciastka które na dniach zamierzam wypróbować, ale przez jestem ciekaw czy przez tą szparę coś z tego będzie :P

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale kontynuując sprawę szaszłyków. Zrobiłem je z szynki (zapeklowałem wczoraj wieczorem)

Mięsa na szaszłyki nie pekluje się 

 

Piekłem przez 40 parę minut w temperaturze 240 stopni
Graniczną temperaturą obróbki cieplnej mięsa peklowanego jest 130 °C.
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić z tymi warzywami? Niższa temperatura i dłużej piec?

 

Osobiście dałbym na początek wysoką temperaturę, a potem obniżył i dopiekał do miękkości. Patent na cebulę to wystarczy pokrojoną wcześniej posolić aż puści soki i zmięknie. Można też parzyć lub podpiekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szaszłyków kroję cebulę w równe plastry. Układam na tacę i solę. Następnie układam następną warstwę i znowu sól. Cebula będzie bardziej miękka po upieczeniu.

Mięso marynuję dzień wcześniej przed pieczeniem. Co dodasz do marynaty to twój wybór. Osobiście miast szynki wolę mięso z łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.