Skocz do zawartości

Sól peklująca


szczeciniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, wszystko wróciło do normy,  wędzonki dalej jak marzenie. Nie wiem czy chodziło o stężenie solanki (najprawdopodobniej tak) czy o przeterminowanie soli peklowej, ale grunt że wyszło jak należy. Nawiasem mówiąc proces peklowania zachodził przy użyciu świeżej soli peklowej. 

Mam teraz pytanie kolejne. Tym razem jestem zmuszony użyć soli peklowej z torebki prymat o wadze 50 g. Chciałbym zacząć peklowanie w niedzielę i wyjąć do osuszenia w piątek, czyli czas to 5 dni. Waga mięsa 10 kg. Pytam, iż według zaleceń producenta powinno wystarczyć 200g (torebka na 2,5 kg mięsa)   a według tabeli dziadka powinienem użyć 560 - 580g peklosoli. ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdecyduj się którą opcję peklowania chcesz wybrać i ją zastosuj ,oprócz tych które wymieniłeś masz jeszcze Szczepana ,Miro,Rogera i wiele innych,wybierz jedną i tak zrób i wtedy się dowiesz czy Ci odpowiada,jest jeszcze metoda na jajko,ale najlepsza metoda to czytanie forum :)

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powtarzam wszystkim znajomym co mówią o jajku że na jajko to se może cegłę zrzucić a nie robić solankę na 100% będzie źle i na 100% będzie bolało, weźmiesz  zbuka to wypłynie nawet bez soli ,waga, waga i jeszcze raz waga nie masz wagi to poproś w sklepie by poważono ci w woreczki po 0,5kg wlewasz po 5L wody i z tego bierzesz ile Ci potrzeba resztę wylewasz nie masz wagi to ponosisz straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skromnego doświadczenia wiem, że jajko to niezbyt dobry pomysł na stwierdzenie stężenia. Przekonałem się o tym właśnie podczas ostatniego przygotowywania solanki. Wsypałem soli według tabeli Kochanego Dziadka i z ciekawości wrzuciłem jajko które od razu poszło na dno, potem drugie, trzecie, czwarte. Piąte pływało. Także nie widzę tu pewnego sposobu wyznaczenia prawidłowego stężenia solanki. Potwierdzam jedynie użycie wagi i sprawdzonych tabel. Takie moje wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja powtarzam wszystkim znajomym

 

że jajko to niezbyt dobry
Panowie nie skumaliście o co mi chodziło w moim poście w życiu nie robiłem zalewy peklującej na jajko i nie bedę robił  :D  

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanka peklująca - najpopularniejsza o nazwie ,,Peklosól.,,

 

O nie Dziadku, ta nazwa nie jest najbardziej popularna.  :D

 

Spotkałem się z takimi nazwami klientów:

 

- peklowit

- sól peklowa

- sól peklowana .....  :cool:

- peklomont  ..... tu zdębiałem  :D

- sól zapeklowana

- peklosolanka

- peklosolwit

- sól saletrowa

 

I mnóstwo innych określeń, których nie pamiętam.  :tongue:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokłady nazewnictwa handlowego są niezbadane nawet jezeli są wewnętrznie sprzeczne i trudno nazwać to oksymoronem  http://smaker.pl/polecane/schab-po-%C5%BCydowsku 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Własnie o to chodzi, obecni producenci  mają gdzieś technologię przetwórstwa mięsa. Wydziwiają w nazewnictwie, by sprzedać jak najwięcej. Sól jest solą i nią nie peklujesz mięsa, tylko solisz. Co to jest sól peklowa?

Nasza strona powinna kultywować prawidłowe nazewnictwo - i tak peklowanie odbywa sie przy pomocy Mieszanki Peklującej  - nie soli peklującej

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej.

Mam z peklosolą pewien problem, wiem że powinna być lekko wilgotna ale kupiłem niedawno na alledrogo, peklosól jak widzę rozważana u sprzedawcy i jest cholernie mokra. Zdecydowanie za dużo w niej wody, pewnie duża wilgotność w magazynie i stąd taki efekt. Ale do rzeczy, chcę ją podsuszyć, wiadomo że sól to sobie mogę wysuszyć na patelni, w piekarniku etc. O ile się jednak orientuję, to peklosoli tak suszyć się nie powinno, azotanów wszak podgrzewać za mocno nie można... jak to cholerstwo wysuszyć, czy lepiej zutylizować?

Pozdrawiam, Sławomir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak biała, to jest dobra.

I nie wiem skąd opinia/teza że peklosól ma być wilgotna ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wilgotna, ale to nie znaczy że jest zła.

Należy ją przesypać do słoika, szczelnie zakręcić i może tak sobie leżeć nawet parę lat.

Jedynie co, to po dłuższym przechowywaniu należy ją wymieszać, ponieważ zawarty w niej azotyn, ma tendencję do "opadania" na dno soli.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotna jest dlatego że nitryt nigdy nie może być dosypany w stanie suchym do soli żeby zrobić mieszankę peklującą,tylko najpierw jest rozpuszczany w wodzie i w takin stanie mieszany z solą.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgotna jest dlatego że nitryt nigdy nie może być dosypany w stanie suchym do soli żeby zrobić mieszankę peklującą,tylko najpierw jest rozpuszczany w wodzie i w takin stanie mieszany z solą.

Ale to nie powoduje wilgotności peklosoli.

Za mała ilość roztworu.

Dlaczego ma być wilgotna... jest wyjaśnione w tym temacie ;-)

Piszę jeszcze raz ..... nie ma być, nie musi być wilgotna.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w procesie produkcji dodawana jest woda, to znaczy, że wilgotna z "taśmy" schodzi, ale faktycznie nie musi być wilgotna, jedynie może ;-) 

Ja mam natomiast taką, że śnieżki mogę z niej lepić, łyżeczką nie daje się równomiernie rozsypać i cholernie ciężko wymieszać ją z solą. 

Położyłem ją w otwartym pojemniku na grzejnik, taki lekko ciepły... co będzie to będzie.

Pozdrawiam, Sławomir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że zawartość czystego azotynu to 0,5-0,6 %.  ;) więc jaki to może mieć wpływ na wilgotność soli.

Azotyn podawany jest w postaci roztworu i przykładowo na 150 litrową mieszałkę jest go około 1 litr.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że zawartość czystego azotynu to 0,5-0,6 %.  ;) więc jaki to może mieć wpływ na wilgotność soli.

Azotyn podawany jest w postaci roztworu i przykładowo na 150 litrową mieszałkę jest go około 1 litr.

 

W stanie suchym miro.... :cool:

Natomiast , jak podaje kostek , nitryt jest przy dodawaniu do soli rozpuszczany w wodzie -

  ten kilogram nitrytu rozpuszcza się w np 10litrach wody i miesza z solą - i wilgotność już jest zauważalna....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.