Skocz do zawartości

DUCH Production , prezentuje ...


DUCH

Rekomendowane odpowiedzi

,, a powiedzieli że nie ma chleba na kolację , to przecież do sklepu nie polecę ! :)

 

Bułka paryska :)

 

http://img253.imageshack.us/img253/9727/dsc0921tile.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

I taka refleksja na wieczór : robię w domu wędlin, sery , piekę chleby u bułki , nawet ciasta się zdarzają .... Kurcze ! jeszcze trochę i zacznę sprzątać i zmywać :)

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I taka refleksja na wieczór : robię w domu wędlin, sery , piekę chleby u bułki , nawet ciasta się zdarzają .... Kurcze ! jeszcze trochę i zacznę sprzątać i zmywać :)

No widzisz DUCH'u... po tym poznać prawdziwą gospodynię :grin: :wink:

Bułki paryskie... aż ślinka cieknie :thumbsup:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułka paryska

DUCH, piękna :) wgryzłbym się z nią... :thumbsup:

Kurcze ! jeszcze trochę i zacznę sprzątać i zmywać

trwaj dzielnie! przy mym boku :!: :lol: jakoś się na razie bronię, chociaż pokusa coraz większa :lol: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne bułeczki DUCH-u tylko pogratulować nie marnujesz wolnego czasu :clap: :clap:
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze trochę i zacznę sprzątać i zmywać

... a żonka będzie wychodzila na ploty, by nie patrzeć jak się męczysz. ;)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę przepis na te bułeczki, choć nie mam nie mam doświadczenia to czemu by nie spróbować upiec :thumbsup:
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułka paryska.

400g mąki pszennej 450-500

10g drożdże piekarskie

200ml gorącej wody

łyżeczka cukru

łyżeczka soli

 

drożdże z cukrem nastawić do wyrośnięcia , dodać do mąki , wlać gorącą wodę 90st oraz łyżeczkę soli. wymieszać i wyrobić ciasto . Ciasto trzeba dość dobrze wyrobić na sotlnicy , jeżeli się klei podsypywać mąką , uformować kulkę i włożyć do miski wysmarowanej oliwą do wyrośnięcia , czas około 1,5 h . Po podwojeniu objętości wyłożyć i jeszcze raz przegnieść. podzielić na dwie części , rozgnieść dłonią lub wałkiem uformowąć placek około 30 cm długości i 15cm szeroki ( mogą być dłuższe ,wszystko zależy od upodobania )po czym złożyć na 3 części lub zwinąć w rulon a miejsce złożenia zlepić palcami. odłożyć do wyrośnięcia sklejeniem do dołu na około 30minut , piec w zaparowanym piekarniku około 15-20 minut w tem.230 st. przed pieczeniem naciąć w 3-4 miejscach żyletką. Jeżeli bułki mają być chrupkie nie zwilżać góry bułki przed pieczeniem.. Ende :)

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przepis postaram się w sobotę go wypróbować :thumbsup:

Jeżeli bułki będą nieudane złożę reklamacje :lol:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za banalnie prosty przepis.

Na wszelki wypadek trzeba mieć w domu mąkę i drożdże i tylko tyle.

:thumbsup:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

miały być wczoraj kotlety wg.PanaBoczka ale jaoś tak wyszło że wkońcu zdecydowałem się na sok z owoców czarnego bzu na zimowe przeziębienia a z odcedzonych owoców bedzie nalewka ..:)

http://img841.imageshack.us/img841/5893/hfo1.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

owoce do nalewki

 

http://img827.imageshack.us/img827/8347/7e16.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

a sok robiony na tradycyjnej kuchni weglowej przy okazji z papryką i woda na kawę :)

http://img46.imageshack.us/img46/604/h6cg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miały być wczoraj kotlety wg.PanaBoczka ale jaoś tak wyszło że wkońcu zdecydowałem się na sok z owoców czarnego bzu na zimowe przeziębienia a z odcedzonych owoców bedzie nalewka ..:)

nie za wcześnie zerwany ten czarny bez? ... sok będzie zbyt ''cierpki''

powinieneś go przemrozić kilka godzin

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sok jest lekko kwaskowaty ale nie cierpki. owoce były mocno dojrzałe a te które podczas mycia pływały na wierzchu zostały wyrzucone a na dnie pozostały tylko mocno dojrzałe. Tak też trochę wydawało mi się ze wcześnie ale pod krzakiem jest czarno od spadających owoców.

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jessoo, jak ja kocham takie kuchnie (angielki).. :smile: :clap: :clap:

Jakbym widział kuchnie mojej babci :grin: oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu :clap: jako mały szkrab lubiłem siedzieć przy tej kuchni i wpatrywać się w ogień który prześwitywał pomiędzy fajerkami :grin: a jak ogień pięknie huczał...... byłem tą kuchnią zauroczony :grin:

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Już czas było dzisiaj wziąć się za smażenie sera , bo ponoć już u sąsiadów było go czuć :tongue::D

Oczywicie ser zrobiony z twarogu który sam robiłem i tylko mleko od krów kolegi ..post-46791-0-56011800-1380645733_thumb.jpg

 

a w miedzy czasie oberwałem kolejne wiadro ciemnych winogron i owoce powędrują do dębowej beczki gdzie przez tydzień będą oddawać to co najlepsze na wino post-46791-0-46952600-1380646002_thumb.jpg

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Twoja Cesia. A gdzie ją będziesz trzymał na zimę ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o gumiakach bo się koza dowie i spie.....  :D

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUCH , no dobra , ja wierze , ze Cesię kupiłeś do koszenia trawnika - nie do gotowania :clap: , ale  warunki mieszkaniowe ma ponadnormatywne , a to " daje do myslenia  "  :D  :D  :D , gumiaki wyslemy w prezencie. Juz na poważnie dzis na spotkaniu zkolegami przy kawie jeden z nich pochwalił sie ze wpuściłna dzialke  konia od sasiady by pasac sie wyrównał mu trawe , efekt to zniszczony trawni i wygniecione do dna kretowiska , plus to ucieczka kretów z dzialki- poradizłem mu by na wiosne kupił sobie owieczke trawa bedzie rowniejsza .Pozdrawiam

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.