Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Parzenie kiełbasy przed wędzeniem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 paweljack

paweljack

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 6052 postów

Napisano 02 mar 2015 - 17:33

Prezentuję dwie parki kiełbasy - jedna parzona przed wędzeniem -druga parzenie po wędzeniu 

Prosze o wnioski.

To chyba czas zapeklować.  :D  :laugh:  :D  wg tego co tu nam jeden kolega napisał.

Użytkownik paweljack edytował ten post 02 mar 2015 - 17:40

#62 dyzio

dyzio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3061 postów

Napisano 02 mar 2015 - 17:38

Prezentuję dwie parki kiełbasy

Ja widzę cztery parki.

https://wedlinydomow...eniem/?p=408687

Ale jak przmknę jedno oko to... ? NIe, widzę cały czas cztery.

Obie parki po nadzianiu były tej samej wielkości ?

Gonzo, na prawdę widzisz dwie ?  Coś mam z monitorem nie tak.

Dziadek prosił o wnioski. Muszę do okulisty. ;)

#63 Andyandy

Andyandy

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 4304 postów
  • Miejscowość!

Napisano 02 mar 2015 - 18:44

Peklosól zawiera azotyn sodu, stosuje się przy tworzeniu organicznych pochodnych kwasu azotawego, barwników oraz jako dodatek do żywności służący do peklowania mięsa. Przeciwdziała on namnażaniu się bakterii oraz utrwala czerwono-różową barwę mięsa. Charakterystyczna barwa peklowanego mięsa spowodowana jest tworzeniem w konserwowanym produkcie rodnika 

24 marca 2009 roku Stefan J., górnik ze Szczercowa zatrudniony w bełchatowskiej kopalni zabrał do pracy kanapki z baleronem przygotowane przez żonę. Gdy zjadł je, poczuł się źle. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala. Mężczyzna zmarł, a za przyczynę zgonu uznano zawał serca. 1,5 roku po jego śmierci na policję zgłosiła się sąsiadka Grażyny J. Kobieta opowiedziała, jak Grażyna J. reklama poradziła jej, aby otruła konkubenta i utrzymywała się z pieniędzy uzyskanych z odszkodowania. Ona tak zrobiła i nic się nie wydało. Ciało Stefana J. ekshumowano, wykryto w nim duże ilości azotanów. W śledztwie ustalono, że tego dnia Grażyna J. dosypała do dwóch kanapek azotan sodu, tzw. nitryt. Nie była to pierwsza próba otrucia męża, przez kilka lat Grażyna J. wraz z synem wypróbowywali na Stefanie J. działanie trucizn za mszyce i szczury. Chcieli pozbyć się go dla pieniędzy. Po jego śmierci żyli z odszkodowania.

Czytaj więcej: http://www.expressilustrowany.pl/artykul/856533,matka-z-synem-otruli-ojca-kanapkami-sad-wydal-wyrok-zdjecia,id,t.html

#64 dyzio

dyzio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3061 postów

Napisano 02 mar 2015 - 18:56

Napoleon Bonaparte tez został otruty peklosolą  ?

#65 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 26301 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 02 mar 2015 - 19:10

Azotan sodu to saletra. Nitryt jest azotynem sodu.

#66 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 13773 postów

Napisano 02 mar 2015 - 19:35

Prezentuję dwie parki kiełbasy - jedna parzona przed wędzeniem -druga parzenie po wędzeniu .Produkcja dzisiejsza .,czas wędzenia i parzenia jednakowy .

Prosze o wnioski. 

post-39869-0-86506000-1425312884_thumb.j

Jak dla mnie wyrób po lewej stronie najpierw był wędzony, później parzony.

Widać ubytek podczas wędzenia i pomarszczoną skórkę.

Jednak dziadku to jedna strona medalu.

Druga jest taka, że kolega dzzd1 pekluje po wędzeniu, co jest teoretycznie i praktycznie niemożliwe.

Jeśli chodzi o azotyn sodu (nitryt) do do zabicia konia wystarczy 1/2 małej łyżeczki.

Użytkownik miro edytował ten post 02 mar 2015 - 19:37

#67 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5857 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 02 mar 2015 - 19:48

Miro jest odwrotnie .Kiełbasa parzona później wędzona w czasie wędzenia ładnie podeschła i wygląda jak podsuszana w związku z tym powinna być trwalsza.

#68 dyzio

dyzio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3061 postów

Napisano 02 mar 2015 - 20:05

Kiełbasa parzona później wędzona w czasie wędzenia ładnie podeschła i wygląda jak podsuszana w związku z tym powinna być trwalsza.

NIe mieszkam prawie trzydzieści lat w Polsce. Styczność z językiem pisanym w zasadzie tylko przez Forum i FB.

Ludzie, miejcie nad nami litość ! Z tego co Dziadek napisał nic nie kumam. Może gdzieś przecinek, może kropkę. Będzie jaśniej i zrozumialej. Proszę!!!

#69 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5857 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 02 mar 2015 - 20:25

Dyzio Ty nic mądrego w tym temacie jeszcze nie napisaleś.  Wybierasz się do okulisty, a brak przecinka lub kropki zauważasz. Piszę jak umiem,  jak źle to przepraszam . Najlepiej to nic nie pisać i będzie święty spokój , lub głupoty tak jak Ty. W tym temacie pisanie zakończyłem i na żadne zaczepki nie odpowiadam.

Użytkownik DZIADEK edytował ten post 02 mar 2015 - 20:30

#70 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 13773 postów

Napisano 02 mar 2015 - 20:41

Miro jest odwrotnie .Kiełbasa parzona później wędzona w czasie wędzenia ładnie podeschła i wygląda jak podsuszana w związku z tym powinna być trwalsza.

Szczerze napisze, że zaskoczyłeś mnie tą odpowiedzią.

Sądziłem, że surowe mięso będzie miało większy ubytek niż sparzone, a wyszło odwrotnie.

I to dla mnie jest zagadkowa sprawa.

Pytanie czy warunki temperatur były takie same ?

#71 dyzio

dyzio

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3061 postów

Napisano 02 mar 2015 - 20:43

Dyzio nic mądrego w tym temacie jeszcze nie napisaleś. Wybierasz się do okulisty, a brak przecinka lub kropki zauważasz. Piszę jak umiem, Lub głupoty tak jak Ty.

Szanowny Dziadku.

Nie chcę się za bardzo rozpisywać.

Chcę Twoją wiedzę chłonąć garściami. Po to tu jestem. I Ty tu jesteś. Bo chcesz swoją wiedze przekazać. Proszę, nie obrzucajmy sie inwektywami. Starajmy się, aby język, w którym się porozumiewamy, był zrozumiały dla obu stron.

#72 Gonzo

Gonzo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5602 postów
  • MiejscowośćI don't know

Napisano 02 mar 2015 - 22:50

ładnie podeschła i wygląda jak podsuszana

masz może Dziadku jak obie wyglądają w przekroju ? Czy też jest zauważalna różnica ?

Pozdrawiam  ;)

#73 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5857 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 03 mar 2015 - 11:20

Załączony plik  DSCN6579 cccc.jpg   38,18 KB   6 Ilość pobrań

#74 Gonzo

Gonzo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5602 postów
  • MiejscowośćI don't know

Napisano 03 mar 2015 - 19:31

Albo mi monitor przekłamuje ale ta parzona i później wędzona wygląda na ciemniejszą w środku. Wygląda  na bardziej zwięzłą i faktycznie jakby parę dni wcześniej była wędzona i się nieznacznie podsuszyła.Przynajmniej taki mi wygląda na moim monitorze.

Dzieki za zdjęcia i pozdrawiam ;)

#75 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 13773 postów

Napisano 03 mar 2015 - 21:28

A mi dalej nie daje spokoju fakt, że ścięte przez parzenie mięso podeschło bardziej niż świeże.

No bo niby czemu ?

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#76 beatag

beatag

Weteran

• Użytkownicy
  • 1775 postów
  • MiejscowośćSkarzysko-kamienna

Napisano 11 maj 2015 - 22:52

Hmm.-a mnie interesuje,jakie Ty Dziadku wysnułeś wnioski?,bo kiełbaski na zdjęciach w przekroju wyglądają równie ładnie...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych