Skocz do zawartości

Moje wyroby - dietykon


dietykon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Swoja kiełbaska z cebulką! Co więcej trzeba?

Jak to co trzeba Kaziu :rolleyes: trzeba popić coby się ładnie trawiło :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak dla mnie to to winko jest bardzo dobre????http://img.tapatalk.com/d/14/06/01/9emaga8u.jpg na prawdę polecam jeśli nie degustowałeś ????????????

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie bardzo znam się na winach ;)  ale wiem co mi smakuje! Znalazłem "reklamowy" filmik o "Biedronkowych" winach, kupuję po dwa z przedstawionych tam win i smakuję.

 

http://www.gazeta.tv/Wideo/10,137047,16038487,Bardzo_dobre_wina_i_jeden_absolutny_hit__Oto_7_najlepszych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kaziu :)

Podeślij jeśli możesz przepis na twój galant.

pozdrówka dla Basi :)

 

Siemanko Michał!

Dzięki w imieniu żonki.

 

Co do galertu, to nic wyszukanego:

 

2 nogi wieprzowe,

2 golonka wieprzowe (tu akurat były peklowane),

gotujesz z marchewką, pietruszką, kawałkiem selera, 2 listki laurowe, 4 ziarna ziela angielskiego, sóli i pieprzu nie daję zbyt dużo wolę gotowy produkt doprawić przed konsumpcją,

wszystko gotowane na małym ogniu do zupełnej miękkości kiedy skórki stają się maziate a mięso od kości odlatuje po dotknięciu, warzywa wyjęte wcześniej kiedy są miękkie ale nie rozlatują się.

Całość przecedzona, mięso oddzielone od kości, jeżeli dobrze ugotowane to udaje się to bez problemów, kosteczki i chrząstki czuć w palcach, kości dla domowej gawiedzi a reszta pokrojona na małe kawałki włożona do miseczek i zalana odcedzonym rosołem z gotowania. Ja dla pewności rozpuściłem w rosole paczkę żelatyny i dodałem pokrojoną w kostkę marchewkę ale to już jak kto woli.

Podawane z drobno pokrojoną cebulką, octem i doprawione pieprzem i solą do smaku.

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Przepraszam za błędy ale korekta mi nie działa tutaj.

Witam od dawna robie wina :) najlepiej smakuje domowe winko z rodzynek jak Chcesz moge podac przepis na 10 litrow wina :D

 Witaj! Poproszę podaj przepis, mam akurat wolny baniak a sezonu na owocowe jeszcze nie ma, no może poza truskawkami ale to już chyba po sezonie. Robiłem z ryżu ale wyszło mi tylko za pierwszym razem, później kolejne już nie smakowały tak jak pierwsze :(, gdzieś czytałem, że trzeba je dobrze napowietrzyć po fermentacji i przy zlewaniu żeby się zapachu stęchlizny pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to skladniki:

1,5 kg rodzynek

9 litrow wody

15 gr kwasu cytrynowego

4 gr pożywki do drożdży

2.5 kg cukru

drozdze winne suche dostepne w obi

przepis:

Rodzynki opłucz i namocz w około  2 litach wody jak będą  miękkie rozdrobnij je blenderem. Wlej do balonu (woda powinna być przegotowana),

przegotuj 4 litry wody z dodatkiem 1 kg cukru i 15 g kwasu cytrynowego. Po ostygnięciu wlej do balonu i dodaj drożdże oraz 3 g pożywki, odstaw balon w ciepłe miejsce na 4 do 6 dni.

Gdy zawartość będzie mocno fermentować dodaj 3 litry przegotowanej wody  z 1,5 kg cukru i  1 g pożywki. Po ustaniu  fermentacji zlej młode wino z nad osadu i

pozostaw do całkowitego sklarowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to skladniki: .....

 

Bardzo dziękuję! Zdam relację z wykonania i "efektów" ;)

Wracając jeszcze do win "Biedronkowych" to to poniższe wino, o dziwo białe wytrawne których nie lubiłem wcześniej bo zasmakowałem w czerwonych wytrawnych, podeszło mi bardzo. Na początku nie zajarzyłem nawet, że to wytrawne jest dopiero żonka zaczeła narzekać, że mało słodkie to spojrzałem na butelkę i zdziwienie. Dla mnie - pół wytrawne ale każdy pewnie inne ma wyczucie.

 

 

http://winicjatywa.pl/wp-content/uploads/2014/05/20140508_20140508_greyrock_sauvignon_blanc_2013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Miales wino z ryzu ( chodz to nie wino tylko napoj fermentowany wino sztuczne) co mialo zapach stechlizny to bylo wino chore zle przebiegala fermentacja lub bylo slabe i przechowywane w zbyt cieplym pomieszczeniu. Chodz wszystkie wina z ryzu nie sa zbyt smaczne za to zwalaja z nog :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dietykon  :) to część win z mojej piwniczki ,czekają na dobre okazje do otwarcia  :tongue: attachicon.gifg 304.JPGattachicon.gifg 305.JPGattachicon.gifg 306.JPGattachicon.gifg 307.JPGattachicon.gifg 308.JPGattachicon.gifg 309.JPGattachicon.gifg 310.JPGattachicon.gifg 311.JPGattachicon.gifg 312.JPGattachicon.gifg 313.JPGattachicon.gifg 314.JPGattachicon.gifg 315.JPG

Stare jakieś, chyba już niedobre.  ;)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dietykon  :) to część win z mojej piwniczki ,czekają na dobre okazje do otwarcia  :tongue: ....

 

Mam do Ciebie pytanko, widzę, że masz niektóre wina "leciwe", mam takie dwa z 2003 roku własnego wyrobu z ciemnych winogron, półwytrawne było, osobiście butelkowałem, leżą do dzisiaj w piwnicy i zastanawiam się jak długo mogą tam jeszcze pozostać? Wino klarowne bez nadmiernego osadu, zabezpieczone "piro", obracane, korek naturalny, leżą na płasko te 11 lat i do dziś nie mam pojęcia jak smakują :facepalm:

Edytowane przez dietykon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 dietykon  :) jak nie dostało się powietrze i było zabezpieczone pirosiarczynem potasu powinno być OK  :) ale 100 % pewności to będziesz miał jak otworzysz  :D  nie namawiam  :devil: wina które przetrzymuję ,są przeznaczone do starzenia mają oznaczenie CRIANZA dojrzewało minimum 2 lata w tym 1 rok w beczce i 1 rok w butelce, RESERVA dojrzewało 3 lata minimum 1 rok  w beczce i 2 lata w butelce i GRAN RESERVA dojrzewało. 5 lat minimum 2 lata w beczce i 3 lata w butelce  :) pozdrawiam

Edytowane przez wiesław gil

Najpierw spojrzyj, z kim jesz i pijesz, a dopiero potem, co jesz i pijesz. Epikur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.