Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Nożyk dwustronny do Zelmera Diana 8.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_quartz_*

Gość_quartz_*
  • Goście

Napisano 12 lis 2012 - 15:28

Tak czy siak muszę kupić nowy. Jaka jest różnica między jednostronnym a dwustronnym? W sensie mielenia, funkcjonalności oczywiście, jak wygląda wiem. Chodzi mi o praktyczne aspekty przy przerobie mięs.
Pozdrawiam.

#2 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 12568 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 12 lis 2012 - 17:03

Jaka jest różnica między jednostronnym a dwustronnym?

Dwustronny nożyk jest potrzebny jak obsługuje dwa sitka jednocześnie .

Odnoszę wrażenie że do zelmera powinien być nożyk jednostronny .

Pozdrawiam

#3 waldero

waldero

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 196 postów
  • MiejscowośćPruszków

Napisano 12 lis 2012 - 17:17

Nożyk dwustronny jest cieńszy, przynajmniej ten co mam, i bez kombinacji z podkładkami nie pasuje. Tak jest przy Zelmerze 986, zakładam, że w przypadku Diany jest dokładnie tak samo.

#4 kofikan

kofikan

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 96 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 12 lis 2012 - 17:28

Potwierdzam twoje założenia. Do Diany nie pasuje.

#5 Gość_quartz_*

Gość_quartz_*
  • Goście

Napisano 12 lis 2012 - 17:50

No jak to, to do 8 sprzedają nożyki za "cienkie"?
andrzej k - to bym zrozumiał, jasne i proste. Tylko po co do takiej maszynki dwustronny? Drugiego sitka i tak się tam nie wciśnie. Myślałem tak, że to taniej po prostu, tak samo jak można odwracać sitka.

#6 waldero

waldero

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 196 postów
  • MiejscowośćPruszków

Napisano 12 lis 2012 - 17:59

Do Zelmerów (a przynajmniej do Diany) są dwa rodzaje ślimaków, jak masz na nożyk jednostronny to nie będzie pasował dwustronny...
Cytat z jednego ze sklepów internetowych: "Nożyk dwustronny nie będzie pasować do maszynki z oryginalnym nożykiem jednostronnym i odwrotnie. "

#7 Gość_quartz_*

Gość_quartz_*
  • Goście

Napisano 12 lis 2012 - 18:23

No spoko ale wiesz, gdybym chciał polegać na google to bym nie pytał. :grin: Ja myślałem tak, że ostrze odwrócone od sitka jakoś wstępnie sieka. Trochę bez sensu bo w tej 8 ciężko o mielenie, ślimak już tak zgniata, że prawie wystarczy na niektóre wyroby. :grin: Jednym słowem - nie ma sensu takiego kupować do 8, jeśli dobrze zrozumiałem.

#8 jpionka

jpionka

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 578 postów
  • MiejscowośćPruszcz Gdański

Napisano 12 lis 2012 - 19:31

No spoko ale wiesz, gdybym chciał polegać na google to bym nie pytał. :grin: Ja myślałem tak, że ostrze odwrócone od sitka jakoś wstępnie sieka. Trochę bez sensu bo w tej 8 ciężko o mielenie, ślimak już tak zgniata, że prawie wystarczy na niektóre wyroby. :grin: Jednym słowem - nie ma sensu takiego kupować do 8, jeśli dobrze zrozumiałem.

To czym piszesz to jest tzw. system unger.
są dwa sitka , wstępnie szarpak i rozdrobnienie , ale cena tego to ho,ho albo i większa.

#9 Gość_quartz_*

Gość_quartz_*
  • Goście

Napisano 12 lis 2012 - 20:07

No dobrze ale wciaż nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie. W jakim celu, do jakich maszynek 8 sprzedawane są noże dwustronne?

#10 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11048 postów

Napisano 12 lis 2012 - 20:16

W jakim celu

Żebyś nie musiał mieć dwóch.Jedna strona Ci się stępi to odwracasz i używasz drugą.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#11 Gość_quartz_*

Gość_quartz_*
  • Goście

Napisano 12 lis 2012 - 20:46

Tak też myślałem właśnie. :wink: Dzięki.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych