Skocz do zawartości

Regulator temperatury


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,powoli zbliżam się do ukończenia wędzarni balkonowej zasilanej dymogeneratorem i grzałką,dlatego też rozglądam się za sterowaniem do niej.Zastanawiam się nad regulatorami temperatury tego typu:

http://allegro.pl/regulator-temperatury-termostat-sterownik-czujnik-i2777197201.html

http://allegro.pl/regulator-temperatury-czujnik-termostat-sterownik-i2771357925.html

lub regulatorem mocy i temperatury firmy Pamel:

http://www.pamel.biz/sklep4/product_info.php?cPath=33&products_id=51

Który według Was będzie najlepszy do zastosowania w wędzarni balkonowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam taki jak ten z allegro i obsługuje mi dwie grzałki 1600 W + 2000W

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,powoli zbliżam się do ukończenia wędzarni balkonowej zasilanej dymogeneratorem i grzałką,dlatego też rozglądam się za sterowaniem do niej.Zastanawiam się nad regulatorami temperatury tego typu:

http://allegro.pl/regulator-temperatury-termostat-sterownik-czujnik-i2777197201.html

http://allegro.pl/regulator-temperatury-czujnik-termostat-sterownik-i2771357925.html

lub regulatorem mocy i temperatury firmy Pamel:

http://www.pamel.biz/sklep4/product_info.php?cPath=33&products_id=51

Który według Was będzie najlepszy do zastosowania w wędzarni balkonowej?

Cześć, mam nadzieję że po skończeniu pochwalisz się efektami swojej pracy.

Będę zobowiązany;

Grzegorz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam, że podepnę się pod temat, ale właśnie miałem zakładać identyczny.

Prace nad moja nową wędzarnią dobiegają końca i rozglądam się powoli za regulatorem temperatury i regulatorem mocy grzałek.

Prawie jestem zdecydowany na sprzeęt z firmy "PAMEL" który zawiera można powiedzieć 2 w 1 (regulator temperatury razem z regulatorem mocy grzałek )

Na stronie sklepu w opisie niema napisane, że ten model ma automatyczny dobór mocy grzałek w zależności od zadanej temperatury, ale w instrukcji obsługi jest, że ma opcję nastawienia mocy grzałek manualną i automatyczną.

Link: http://www.pamel.biz/sklep4/product_info.php?cPath=21&products_id=53

Z powodu, że moc grzałek będzie 3200W biorę taki do 5000W.

 

Czy ktoś miał doczynienia z tymi regulatorami, jak one sie sprawują. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zastosowałem takie coś

http://allegro.pl/regulator-temperatury-pid-autotuning-jakosc-fv-i2805686238.html

plus przekaźnik półprzewodnikowy SSR

http://allegro.pl/przekaznik-ssr-24-380v-ac-25a-2-32vdc-i2808589907.html

Zasila on grzałkę o mocy 2000W z termoobiegu piekarnika. Regulator utzymuje temperaturę zadaną z dokładnością do 0,5 stopnia bez względu na temperaturę zewnętrzną. Komora wędzarni ma około 200 litrów, wewnatrz jest blacha KO. Całość ocieplona wełną 4cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy..... niestety ale muszę tu wypowiedzieć swoją negatywną opinię zarówno o sterowniku firmy Pamel jak i jego przedstawicielu....

 

do tej pory w "ciemno" reklamowałem ten produkt i jak się okazało to był mój błąd....

dałem szansę na "rehabilitację" producentowi niestety ten mnie delikatnie mówiąc "olał".....pytałem również użytkowników o opinię - niestety praktycznie bez odpowiedzi :rolleyes:

 

rzecz moi drodzy w tym że sterownik PRD2 z dołączoną sondą temperatury nie reguluje jej w sposób stały tylko robi "cykle" - producent twierdzi że jest to czas na pomiar i trwa jedną dziesiąta sekundy a ja twierdzę że pół sekundy w ciągu każdych trzech....

w efekcie grzałki nigdy nie osiągną 100% mocy! a jedynie około 83%...

przyznacie że to już jest spora strata ....

 

drugą u mnie zauważoną "niedoróbą" jest praktyczny brak regulacji mocy w zakresie od 0 do 14% - sterownik działa wtedy bardzo nierówno i z pewnością z większym wysterowaniem niż założona nastawa....

 

niestety ja zostałem zamieciony pod dywan więc nie mogę rekomendować tego produktu.... - a zanosiło się na parę zakupów z mojego polecenia... teraz trzeba szukać coś poważniejszego..... :cool:

 

przy okazji gratuluję producentowi traktowania klienta....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy..... niestety ale muszę tu wypowiedzieć swoją negatywną opinię zarówno o sterowniku firmy Pamel jak i jego przedstawicielu....

 

do tej pory w "ciemno" reklamowałem ten produkt i jak się okazało to był mój błąd....

dałem szansę na "rehabilitację" producentowi niestety ten mnie delikatnie mówiąc "olał".....pytałem również użytkowników o opinię - niestety praktycznie bez odpowiedzi :rolleyes:

 

rzecz moi drodzy w tym że sterownik PRD2 z dołączoną sondą temperatury nie reguluje jej w sposób stały tylko robi "cykle" - producent twierdzi że jest to czas na pomiar i trwa jedną dziesiąta sekundy a ja twierdzę że pół sekundy w ciągu każdych trzech....

w efekcie grzałki nigdy nie osiągną 100% mocy! a jedynie około 83%...

przyznacie że to już jest spora strata ....

 

drugą u mnie zauważoną "niedoróbą" jest praktyczny brak regulacji mocy w zakresie od 0 do 14% - sterownik działa wtedy bardzo nierówno i z pewnością z większym wysterowaniem niż założona nastawa....

 

niestety ja zostałem zamieciony pod dywan więc nie mogę rekomendować tego produktu.... - a zanosiło się na parę zakupów z mojego polecenia... teraz trzeba szukać coś poważniejszego..... :cool:

 

przy okazji gratuluję producentowi traktowania klienta....

A czy ten regulstor ma na wyjściu przekaźnik stykowy czy półprzewodnikowy? Nigdzie w instrukcji nie jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten regulstor ma na wyjściu przekaźnik stykowy czy półprzewodnikowy?

wyobrażasz sobie regulację mocy na stykach??? :rolleyes: - elementem regulującym jest triak
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widzę trzeba coś kombinować z THERMOPLUSA ( np sc 20 ) mam taki, ale został 2000 km odemnie i mogę go mieć za 2 miesiące, a potrzebny już i do tego jakiś oddzielny regulator mocy.

Może ktoś poleci jakiś regulator mocy który pociągnie 3200W bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może regulator temperatury z THERMOPLUSA (skoro ten od "PAMEL" robi "cykle" ), a regulator mocy od "PAMEL" np. ten:

http://www.pamel.biz/sklep4/product_info.php?cPath=21&products_id=29

THERMOPLUS bedzie pilnował temperatury, a PAMEL tylko do obniżenia prądu (mocy), bo chyba tak to działa co, czy może inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi chyba przeszły takie kombajny wielofunkcyjne. Od 1.5 roku używam regulatora o którym wyżej pisałem z firmy THERMOPLUS i sprawował sie super. Do tego regulatora używam też regulator mocy z firmy AVT, ale to do grzałki 2000W i wszystko super chodzi.

Teraz potrzebuje coś do grzałek 3200W . Najlepiej sam regulator mocy, ale niema coś wysypu w necie jakiś konkretnych.

Może ten od firmy "PAMEL" sie nada bo jego zadaniem bedzie zmniejszyć moc, a od regulowania temperatury będzie coś z THERMOPLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam dobre zdanie o firmie Pamel. Kupiłem sterownik PRD2+ do 5kW. Temperaturę w wędzarni trzyma elegancko. Zdarzyła się sytuacja, że coś się "spsuło" i nie podawał w ogóle napięcia. Zadzwoniłem, na drugi dzień wysłałem i równie ekspresowo wróciło do mnie, naprawione i sprawuje się bez problemów. Już w chwili rozmowy, Pan sam mi przypomniał by włożyć do środka kartkę ile ma zwrócić za koszt przesyłki. Zadawałem dość duży pytań mailami i zawsze miałem odpowiedź. Dzwoniłem, dopytywałem o różne rzeczy, zawsze miło i elegancko. Mam zamiar w najbliższym czasie zakupić jeszcze regulator do garnka z grzałką służącego do produkcji piwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej_Zaleski, no widzisz kolego szkoda że kiedy prosiłem użytkowników tego sterownika o kontakt nie byłeś jakoś skłonny pomóc :rolleyes: ...

tak... początkowo było ok w kontakcie z Pamelem, jednak potem zostałem najnormalniej "olany" i pozostawiony z ręką w nocniku

 

z informacji które dostałem wynika że "cykle" to taki "urok" tego urządzenia, - sorry ale jak mocuję grzałkę 5000W a realnie grzeje ona "w czasie" tylko na ok 4200 to już jest małe przegięcie....

a przypominam o praktycznym braku regulacji mocy w zakresie 0-14%

tak więc moi drodzy w specyfikacji i instrukcji sterownika mamy regulację mocy od 0-100% a co dostajemy??? :rolleyes:

i kto przepraszam jest tutaj po złej stronie???

 

kokosależ nikt Ci nie broni kupić Pamela - tylko ostrzegam że jeśli liczysz na to co obiecuje producent to się przeliczysz....

owszem, jak sobie dokupisz mocniejsze grzałki to będzie to pracować w wędzarni - tylko pytanie ile potrzebujesz mocy.....

u mnie sterownik miał służyć nie tylko do wędzarni i kupując go oraz dobierając grzałki miałem wszystko "wyliczone" a teraz doopa

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed nabywaniem sterownika "PAMEL" . Jest badziewie tej klasy, że trudno o coś bardziej prymitywnie i prostacko wykonać. Mówiąc jasno i zrozumiale, elektroniczne g...no. Posiadam od dawna PRD 2 . Jest on jednym z wielu posiadanych przeze mnie termoregulatorów, które to używam do celów rektyfikacji spirytualiów, przy kolumnach rektyfikacyjnych mojej konstrukcji, typu VM/LM "Dual". Został on zakupiony celem przeprowadzenia testów. Po otwarciu go i zajrzeniu do środka, ponieważ po otrzymaniu przesyłki coś tam pukało i telepało się wewnątrz, nastąpiła pełna załamka. Większego g...na nie widziałem na oczy już od dawna. Wszystko posklejane na tzw. ślinę, radiator to kawałek niechlujnie wygiętego płaskownika aluminiowego. Sposób lutowania i tzw. ogólna techniczna kultura wykonania, to po prostu dno totalne, jakiego nawet w najodleglejszych rubieżach Chin, chyba by trudno było znaleźć. To tyle na temat sterowników PRD2 i pochodnych. Radzę trzymać się raczej z daleka od wyrobów tego producenta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa Pamele od półtora roku i bardzo je chwalę. Kontakt z klientem i serwis również. Nie zliczę już ile razy wysyłałem je do prosucenta celem dokonania zmian tylko i wyłącznie pod moje potrzeby i widzimisię. Nigdy nie zostałem olany, zbyty czy co tam. A jak zdarzyło mi się że w czasie "tuningu" miałem pilną potrzebę rektyfikacji to producent na ten czas przysłał mi sterownik zastępczy na własny koszt. A że sverige nie podoba się jak to określił "kultura techniczna" urządzenia to już tylko i wyłącznie jego własne odczucia, Dlaa mnie ma działać tak ja ja tego potrzebuję a gdzieś mam czy elementy sa lutowane lutownicą czy na fali.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiaczku.

To nie są tylko moje własne odczucia. PRD to złom najwyższego lotu, i żadne pobożne życzenia tego nie zmienią. Wyroby tego producenta, to tzw. chłam najwyższej światowej klasy, gorszego g...na zrobić się chyba nie da. Nie będę tu wyliczał kolegów którzy również mieli szczęście nabyć ten bubel, ale PRZESTRZEGAM uczciwie innych przed wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

 

PS. To odsyłanie do ciągłych napraw i poprawek, na tyle innych znudziło że wyrzucili g...no po prostu do śmieci i są szczęśliwi że nareszcie mogli o nim zapomnieć. Bo jak mówi stare przysłowie. " Nie pomogą szczere chęci, z g...na bata nie ukręcisz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. To odsyłanie do ciągłych napraw i poprawek, na tyle innych znudziło że wyrzucili g...no po prostu do śmieci i są szczęśliwi że nareszcie mogli o nim zapomnieć. Bo jak mówi stare przysłowie. " Nie pomogą szczere chęci, z g...na bata nie ukręcisz"

Jarek

Czytaj prosze ze zrozumieniem. Ja odsyłałem bo miałem takie kaprycho a nie coś mi się popsuło. Pamel poprawiał mi oprogramowanie i funkcjonalność na moje własne życzenie i zrobił to całkowicie za darmo !!!! Pokaż mi producenta który zrobi dla ciebie cokolwiek poza sprzedaniem swojego produktu?? Osobiście uważam i zdania nie zmienię że wasze opinie są krzywdzące względem tych urządzeń i ich producenta. Kto robiąc jak to nazwałeś bubla i g...no wielkie dawałby na to 3 lata gwarancji ???

Nie wiem co Ty miałeś w ręku bo moje sterowniki działają jak złoto (nawet właśnie w tej chwili) i spokojnie mogę zostawić kolumnę w domu i wyjść na miasto wiedząc że wszystko idzie jak po maśle i po zakończonym procesie sterownik mi wszystko ładnie wyłączy a nie spali chałupę.

A spróbuj tak zostawić inny sterownik

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiaczku.

Czytam ze zrozumieniem i wiem doskonale o czym i dla czego piszę. Ty oczywiście odsyłałeś regulator bo chciałeś dokonywać w nim zmian wg. Twoich zastrzeżeń i propozycji, inni odsyłali bo musieli, gdyż otrzymali takie samo g...no jak ja. Ja nigdzie bubla nie odsyłałem, tylko wylądował on w lamusie, na honorowym "zaszczytnym" należnym mu miejscu. Używam paru innych regulatorów, ale najbardziej odpowiada mi Transmit G 7. i go najczęściej używam.

http://www.termoregulatory.pl/termoregulatory.php

Pracuje absolutnie samodzielnie i bezawaryjnie, to rzecz na której na prawdę można polegać.

Myślę Tusiaczku, ze nie bierzesz mnie za dyletanta, i za nierozgarniętego amatora, który nie ma pojęcia co wypisuje, i ma w reku mercedesa, tylko nie wie gdzie jest w nim kierownica ???.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRD to złom najwyższego lotu, i żadne pobożne życzenia tego nie zmienią. Wyroby tego producenta, to tzw. chłam najwyższej światowej klasy, gorszego g...na zrobić się chyba nie da. Nie będę tu wyliczał kolegów którzy również mieli szczęście nabyć ten bubel, ale PRZESTRZEGAM uczciwie innych przed wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

 

PS. To odsyłanie do ciągłych napraw i poprawek, na tyle innych znudziło że wyrzucili g...no po prostu do śmieci i są szczęśliwi że nareszcie mogli o nim zapomnieć. Bo jak mówi stare przysłowie. " Nie pomogą szczere chęci, z g...na bata nie ukręcisz"

Witam ,

 

wobec powyższego co w zamian proponujesz....

aby kokos nie był w rozterce , a i inni mogli skorzystać nie pakując się na minę.

Mam na myśli zastosowanie w wędzarni .

 

pozdrawiam

Źle czyni , Kto nic nie czyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam termometru Pamela, do środka nie zaglądam bo po co ale: długość sond jakie chcesz, długość przewodów - jakie chcesz, podłączasz do 4 sond jednocześnie, dzwonisz, piszesz odpowiada, może poruszyłeś temat który był w przypadku tego sterownika za drogi lub poprostu nie wiedział jak to poprawić.

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.