Skocz do zawartości

Kupno dziczyzny


arkawroc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli uda mi się "zorgować" trochę czasu, to przed świętami mam zamiar wybrać się tutaj

Bardzo interesująco to wygląda :lol: :thumbsup:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed świętami mam zamiar wybrać się tutaj :

 

Witaj Wirusie . Masz prawo oczywiście się tam wybrać jednak zabierz trochę więcej kasy . To co słyszałem ceny jak na batorym . W swoim sklepie sprzedaje gotowe wyroby . Nigdy nie robiłem u niego zakupów . Zakład miał - może ma i teraz w Gruszczynie .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Cena dzika z dzisiaj z 6 na 3.

Jakbyś jeszcze napisał gdzie można go kupić w tej cenie....

wal-dus podał prawdopodobnie cenę z punktu skupu za kg tuszy dzika łacznie ze skórą tzn tylko wypatroszoną ( u nas to jest 5 zł no chyba ,że od dzisiaj płacą mniej ) . Należy pamietać ,że mięsa oczywiście jest z takiej tuszy mniej niż 50 % jej wagi . Niestety w punkcie skupu nikt nie sprzeda dziczyzny więc pozostaje albo płacić wysokie ceny np w Makro lub zaprzyjaźnić się z myśliwym .

 

Jeśli uda mi się "zorgować" trochę czasu, to przed świętami mam zamiar wybrać się tutaj : http://www.laspol.swarzedz.pl/index.html .

Ciekawe jakie mają tam ceny.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem założyć osobny temat, ale w sumie ten pasuje do mojego pytania. Mieszkam w mieście ok 0,5 mln mieszkańców i oprócz Marko nie znalazłem sklepu z dziczyzną, jagnięciną, baraniną itd. itp. Czy może szanowne grono podpowie lub ktoś prowadzi podobną działalność czy warto otworzyć sklep z takimi produktami, jak wyglądają sprawy pozwoleń i administracji oraz czy ktoś się orientuje jaki wkład własny jest potrzebny do otworzenia tego typu sklepu. Jestem fanem mięsa, ale nie mogę go kupić, dlatego zainteresowałem się tym tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.laspol.swarzedz.pl/index.html

 

Nie byłem, ale zadzwoniłem w celu ... :rolleyes: ... "zasięgnięcia języka" .

Podobno ceny często się zmieniają więc podaję cennik na dzisiaj :

DZIK :

- Łopatka z/k - 20 zł/kg

- Karkówka z/k - 20 zł/kg

- Szynka z/k - 30 zł/kg

- Schab b/k - 65 zł/kg (proszę nie złorzeczyć :wink: - piszę tak jak mi podano )

 

SARNA :

- Comber - 70 zł/kg

- Udziec - 60 zł/kg

 

O nic innego się nie pytałem, bo trudno telefonicznie ustalać cały asortyment.

Właściciel prosił żeby przed zamówieniem jeszcze zadzwonić i ustalić telefonicznie asortyment i czas odbioru.

Robią nawet gotowe produkty - mogą być po obróbce termicznej (również na "gorąco") , lub surowe.

Wszystko kwestia dogadania się.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIK :

- Łopatka z/k - 20 zł/kg

- Karkówka z/k - 20 zł/kg

- Szynka z/k - 30 zł/kg

- Schab b/k - 65 zł/kg (proszę nie złorzeczyć - piszę tak jak mi podano )

 

SARNA :

- Comber - 70 zł/kg

- Udziec - 60 zł/kg

To są ceny chyba do przyjęcia ?

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Niestety muszę potwierdzić słowa kol. Chudziaka najlepiej zaprzyjaźnić się z myśliwym.To najtańsza i najpewniejsza forma zakupu, ponieważ będzie to świeże i myśliwy może wypowiedzieć się nam o jakości tuszy i wieku zwierzyny.A wiadomo na skupy oddawane są nie zawsze idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej cholernie drogo.

Może zaproponujesz coś alternatywnego :question:

Chętnie skorzystam.

Nie ma innej alternatywy prócz znajomego myśliwego i "brania na własny użytek". Wychodzi dużo taniej ale trzeba się nadźwigać, narobić. :grin:

 

Sklep z dziczyzną, dlaczego nie. Tylko gdzie się będziesz zaopatrywał? Legalnie to masz jedno źródło, na dodatek dostawy nieregularne z wielu powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze o takich mało popularnych mięsach jak, perliczki, baranina, cielęcina, jagnięcina, szary Kowalski niema możliwości tego kupić, obecnie moda na gotowanie, blogowanie, myślę, że chętni by się znaleźli.

W dużym mieście może i by się udało. Pamiętaj tylko o jednym, to są dość pokaźne nakłady finansowe plus mnóstwo papierków, uprawnień, zezwoleń. To, że ludzie pytają o mięso, którego normalnie nie można dostać w zwykłych sklepach, nie znaczy wcale, że pod Twoim sklepem będą stały kolejki. Część ludzi pyta z czystej ciekawości, z sentymentu, bo kiedyś ktoś im zaserwował, smaki dzieciństwa itp. Wcale nie znaczy, że oni są gotowi dokonać zakupu. Jak zobaczą cytowane tu już ceny, większość machnie ręką i pójdzie po wieprzowinę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nikt nie chciał dziczka po 3 zł za kilogram - ważył ok 140 kg po wypatroszeniu

Ja też bym takiego nie chciała :cool:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.