Skocz do zawartości

Film. Prezentacja uboju i rozbioru


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

zamiast szlachtować swinię na żywca.

Prezes chyba zapomniał o uboju rytualnym :rolleyes: .

Czy uważasz, że bardziej przydatny będzie film zassany gdzieś z youtube i uragąjący wszelkim zasadom?

Nie nie uważam, ale świńce czy innemu zwierzęciu jest wsio rawno czy ogłuszą ja obuchem i zabija czy uśpią gazem i zabiją ( ta metoda jakoś mi się źle kojarzy.Wole tą z prądem).Żaden ubój nigdy nie będzie humanitarny jedynie co można trochę zmniejszyć cierpienie zwierząt.Niestety albo stety człowiek to drapieżnik stojący na szczycie drabiny pokarmowej i to się raczej nie zmieni.

Wszyscy skupili się na uboju a mnie w tym filmie podobała się ta zautomatyzowana linia do rozbioru.

Podkreślę jeszcze raz.Film jako ciekawostka tak ,ale jako film instruktażowy dla naszych potrzeb jest zupełnie nieprzydatny.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Prezes chyba zapomniał o uboju rytualnym

nie zapomniał... dla mnie takie postępowanie jest niezrozumiałe i świadczy o bestialstwie tych wyznań....

owszem w naturze drapieżniki (zazwyczaj) nie ogłuszają - my mając "większą świadomość" możemy to czynić....

 

będąc na początku grudnia po świnkę mieliśmy do zabicia dwie sztuki... pierwsza(ta dla mnie) padła od celnego "strzału" obuchem i już tak pozostało, natomiast druga po kłuciu obudziła się... :???: przyznam że widok chodzącej, wykrwawiajacej i dyszącej resztkami sił zwierzyny nie był zbyt sympatyczny.....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę, że ten film nie jest udostępniany jako film przydatny naszemu hobby. Proszę go odbierać pod kątem zaspokojenia potrzeb wszystkich tych, którzy muszą znać także początek drogi.

Wybrałem akurat ten, gdyż możliwie najmniej drastycznie przedstawia te wstydliwe dla człowieka procesy.

Proszę mi wierzyć, że wybór był najlepszy.

Na niektóre aspekty życia mam od dawna wyrobione poglądy, z którymi często nie zgadza się choćby moja rodzinka. Dla przykładu: zawsze tłumaczę bratu i moim bratankom (są od lat myśliwymi), iż najsprawiedliwiej byłoby, gdyby myśliwy polował uzbrojony tylko w nóż (bez ambon z zanętą, nagonek, noktowizorów i innych bajerów itp.), co zrównałoby nieco szanse zwierzyny. Upolowanie koziołka, dzika, czy zająca byłoby wtedy prawdziwym odzwierciedleniem męskości.

PS.

Film wrzuciłem także dlatego, by wywołać dyskusję (do której zapraszam) na tematy "tabu" (wszyscy wiedzą, tylko obyczaj nakazuje milczeć). :smile:

 

[ Dodano: Sob 29 Gru, 2012 13:37 ]

Jakie jest zainteresowanie filmem, niech powiedza liczby: do tej chwili film został pobrany przez prawie 200 osób!.

W tej chwili wrzucam na Rapida film nr 2 (pojemność płyty DVD), na którym znajdziecie prezentacje producentów róznego rodzaju maszyn i urządzeń masarskich. Są także animacje ułatwiające poznanie zasad działania np. wilków do mięsa.

Mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj będe mógł podać pierwsze linki do tej płyty.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten film nie jest udostępniany jako film przydatny naszemu hobby.

teraz się zgadza :cool: - należało to powtórzy bo niektórzy mylnie zakwalifikowali ten materiał jako "szkoleniowy"....
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za starania z wyszukania takiego właśnie filmu , nie słuchaj tych którzy tylko gadają , aby gadać ( nie przeczytali początku , a potem głupie gadanie , po co ściągałem itd - nikt im nie kazał ) Przecież na początku pisało że nie jest to film szkoleniowy

Film robi wrażenie , jeszcze raz duże podziękowania za udostępnienie materiału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dobre filmy, pokazujące postępy techniki w przemyśle mięsnym tylko że nie dla wszystkich , a szczególnie dla tych co nigdy nie widzieli . Z drugiej strony pokazują jak technika niszczy stanowiska pracy i produkuje bezrobocie.
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony pokazują jak technika niszczy stanowiska pracy i produkuje bezrobocie.

Masz rację Dziadku, ale my na to nie mamy jakiegokolwiek wpływu.

 

A jak ta świnka trafiła na stół do rozbioru to już dla większości z nas sprawa drugorzędna.

Ile razy mam pisać, że właśnie w tym materiale chodzi o ubój, gdyż bardzo duża liczba naszych forumowiczów od lat mnie męczyła o zorganizowanie takiego pokazu. O zainteresowaniu tym aspektem technologii świadczy choćby liczba pobrań filmu, która w ciagu paru dni przekroczyła 200.

PS.

Nie będę już więcej dyskutował na ten temat. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć (może jedyny raz) proces uboju w warunkach najbardziej humanitarnych, niech zasysa film; jeśli nie, prosze dodać temat do ignorowanych.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOchani nie ma tu co szabel wyciągać.... materiał dla zainteresowanych warty obejrzenia jako ciekawostka.

 

Maxell, ze sposobu opisu w pierwszym poście można było taki wniosek wyciągnąć bo konstrukcja zdań była taka a nie inna....

 

w każdym razie warto ten materiał było wrzucić...

 

co do filmu bardziej "przydatnego" warto byłoby zorganizować taki materiał 0- nie musi być drogi Maxellu robiony przez "profesjonalne" firmy kasujące spore pieniążki....

ot mamy tu paru zdolnych "w wideo" :tongue: wystarczy znaleźć tylko w miarę dobre miejsce uboju gospodarczego a taki wcale nie brakuje.....

i już mamy materiał "niskobudżetowy" ale dla nas "realny"....

a na koniec dwie podstawowe klauzule: " tylko dla naprawdę zainteresowanych" i tylko dla rzeczywistych "człoków WB"

 

tyle w temacie.....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być drogi Maxellu robiony przez "profesjonalne" firmy kasujące spore pieniążki....

A kto tutaj mówi o pieniądzach?

Moim zdaniem ten materiał jest wystarczający. Głównym zadaniem, jakie ma spełnić, poza pokazem uboju i odsłonięciem tego tajemniczego zjawiska, jest wyrobienie szacunku do mięsa, że nie wspomnę już o aspekcie psychologicznym. Każdy na pewno inaczej odbierze ten film, ale wszyscy głęboko go przemyślą.

Wrzucając na stół półtuszę, forumowicz nie potraktuje jej już jak dotychczas traktował kawał mięcha. I o to właśnie chodzi.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rozumiesz moje intencje.... chciałbym być dobrze zrozumiany.....

 

Jako pasjonaci wyrobów wędliniarskich możemy mieć różne podejście... - jedni jak to DZIADEK mówi myślą że szynki rosną na drzewach i jeśli są zbyt wrażliwi na przyjęcie prawdy to niech tak pozostanie i faktycznie temat dają do ignorowanych...

jednak sądzę że duża grupa osób chciałaby poznać "drogę mięsa"......ale też bardziej szczegółowo a nie tylko jako "ogólne zasady"....

 

piszesz że materiał jest wystarczający - a ja mówię że dla kogoś kto zna ten proces to i owszem ale dla laików to już chyba nie bardzo....

 

mówiąc o nakręceniu takiego materiału mam na myśli precyzyjny "pokaz" z pełnym wyjaśnieniem czynności.. "co , jak i dlaczego..." - pokazanie jak i gdzie ciąć co usuwamy itd.

ja wiem że raczej praktyka powinna to zapewnić..... ale w każdej szkole najpierw jest teoria......

taki materiał byłby pomocny szczególnie dla tych którzy chcieliby uczestniczyć w "pozyskaniu" surowca osobiście.....

w takim filmie nie byłoby taśmociągów , maszyn itd. - tylko siekierka noże i praca ludzkich rąk... czyli to co jest nam bliższe, bliższe naturze... bez maszyn....

jak pogodzić tradycyjną hodowlę z niemożnością tradycyjnego uboju?

 

piszesz też o poszanowaniu mięsa - a kto mówi że przemysłowy ubój szanuje a gospodarczy już nie??? to właśnie my powinniśmy tego nauczyć :rolleyes:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pis67, musisz próbować "wstrzelić" się - plik jest duży i niestety dzienny limit transferu szybko się wyczerpuje
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam serdecznie,

 

Czy jest jeszcze możliwość udostępnienia filmiku 1 i 2?

 

1. JoteR 1 i 2 
2. bogdan b 1 i 2 
3. Miro 1 i 2 
4. Gwizdek 1 i 2 
5. Bagno 1 i 2 
6. JacekC 1 i 2 
7. Wosiu 1 i 2 
8. mtomaszko 1i 2 
9. tompi 1 i 2 
10. boggi 1 i 2 
11. Markerus 1 
12. majchal 1 i 2 
13. tomaszek1770 1 i 2 
14.Marek z Bielska 1 & 2 
15.WujTom 1&2 
16.Henrykos62 1i2 
17.Karolszymczak 
18.Hahar 1 i 2 
19. stan- 1 
20.Piksiak 
21.mario 1 i 2 
22.yogi 1 i 2 
23. spec202 1 i 2 
24. sd 1 i 2 
25.frapio 1 i 2 
26.J.W 
27.mobilek 1 i 2 
28 adamP 1 i 2 
29 bucek 1 i 2 
30 jareknew 1 i 2 
31 Majki110 1 i 2 
32 jędrek12 1 i 2 
33 szum73 1i2 
34 sylwek_57 1 i 2 
35 gluszec 1 i 2 
36 vlodi 1 i 2 
37. tato 1 i 2 
38. abratek 1 i 2 
39.burn11 1 i 2 
40. rzeznik 1 i 2 
41.Jan Gromada 
42. Podlasiak 1 i 2 
43. Batiar 1 i 2 
44. stolarzM 1 
45. z_bychu 1 i 2 
46. arkadiusz 1 i 2 
47. jpionka 1 i 2 
48. wiesiorek 1i2 
49. łysy100 1 i 2 
50. szemkel 1 i 2 
51. jacekbl1 1 i 2 
52. iretaci 1 i 2 
53. nemo19788 
54. syniokk 
55. Franko 
56. Robson reddevil 1i 2 
57. Nadir69 1 i 2 
58. MAREK-ZAN 1i2 
59 vacpol 
60 kudłaty 1i2 
61 karol8919 1i2 
62. fazy 1i2
63. arturbb 1 i 2

64. Rafosyp 1 i 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy jest jeszcze możliwość udostępnienia filmiku 1 i 2?

 

1. JoteR 1 i 2 
2. bogdan b 1 i 2 
3. Miro 1 i 2 
4. Gwizdek 1 i 2 
5. Bagno 1 i 2 
6. JacekC 1 i 2 
7. Wosiu 1 i 2 
8. mtomaszko 1i 2 
9. tompi 1 i 2 
10. boggi 1 i 2 
11. Markerus 1 
12. majchal 1 i 2 
13. tomaszek1770 1 i 2 
14.Marek z Bielska 1 & 2 
15.WujTom 1&2 
16.Henrykos62 1i2 
17.Karolszymczak 
18.Hahar 1 i 2 
19. stan- 1 
20.Piksiak 
21.mario 1 i 2 
22.yogi 1 i 2 
23. spec202 1 i 2 
24. sd 1 i 2 
25.frapio 1 i 2 
26.J.W 
27.mobilek 1 i 2 
28 adamP 1 i 2 
29 bucek 1 i 2 
30 jareknew 1 i 2 
31 Majki110 1 i 2 
32 jędrek12 1 i 2 
33 szum73 1i2 
34 sylwek_57 1 i 2 
35 gluszec 1 i 2 
36 vlodi 1 i 2 
37. tato 1 i 2 
38. abratek 1 i 2 
39.burn11 1 i 2 
40. rzeznik 1 i 2 
41.Jan Gromada 
42. Podlasiak 1 i 2 
43. Batiar 1 i 2 
44. stolarzM 1 
45. z_bychu 1 i 2 
46. arkadiusz 1 i 2 
47. jpionka 1 i 2 
48. wiesiorek 1i2 
49. łysy100 1 i 2 
50. szemkel 1 i 2 
51. jacekbl1 1 i 2 
52. iretaci 1 i 2 
53. nemo19788 
54. syniokk 
55. Franko 
56. Robson reddevil 1i 2 
57. Nadir69 1 i 2 
58. MAREK-ZAN 1i2 
59 vacpol 
60 kudłaty 1i2 
61 karol8919 1i2 
62. fazy 1i2
63. arturbb 1 i 2

64. Rafosyp 1 i 2

65. AndrzejGdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę materiałów do udostępnienia, ale do czasu opracowanie metody bezpiecznego transferu, wszystko wisi w powietrzu.

Dla niektórych uczestników kursu dziczyzna także mam dwa filmy, ale mimo prośby o wspólne znalezienie sposobu przekazania materiałów - cisza.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.