Skocz do zawartości

Propozycja rozbudowania tematu dla poczatkujących


Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację vtec tylko kto czyta główną stronę ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum ma służyć dyskusji. Podstawowe kompendium wiedzy znajduje się na Stronie Głównej!

Ale co jest na Głównej, strawnego dla żółtodzioba? Natyka się na opis przerobu świniaka i parę dość zaawansowanych tematów praktycznych. Wyjątkiem jest Poradnik początkującego, domowego masarza. Część I i II. Ale z kolei to są teksty tak długie, że ludzie przyzwyczajenie do gg, fejsa i twittera po prostu się zniechęcają.

Nic dziwnego, że potem wchodzą na forum i proszą o pomoc w podstawowych zagadnieniach.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale nic mi to nie mówiło. Co to ta klasyfikacja?

No, kolego, na stronie głównej jest kurs obrazkowy klasyfikacji, więc nawet czytać nie trzeba. http://wedlinydomowe.pl/mieso/wieprzowina/1081-klasyfikacja-miesa-na-podstawie-rozbioru-lopatki-wieprzowej

Poprawiam się, należy rozpoznać rzymskie cyfry I, II, III :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowicjuszem na forum :rolleyes: , na początku było ciężko połapać gdzie czego szukać ale wystarczyło kilka wizyt trochę poczytać i wszystko jasne jak słońce, na wiosnę mam zamiar budować grilo-wędzarnie, z każdego projektu na forum coś plus swoje pomysły i projekt już mam a jak będzie czas na wyroby to już wiem gdzie uderzyć na forum ( to kopalnia wiedzy tylko trzeba temu poświęcić trochę czasu) a jeśli nowi wołają o pomoc znaczy ,że nie chce im się poczytać :wink:

Pozdrawiam i smacznego zadymiania !!!

 

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Podobnie jak chrupekln, jestem nowicjuszem, naczytałem się forum strasznie dużo. Od września regularnie czytam forum, co się podszkoliłem to moje ale ..

akademia Dziadka jest super ale z peklowaniem na mokro miałem problem - dopiero kalkulator mi pomógł, budowa wędzarni - normalnie kosmos temat tak zawiły.

Teraz ze wspomnianym chrupeklnem wałkowaliśmy jego budowle - masakra - czytając większość opinii o wędzarniach są same ohy i ahy tylko jeden AndyAndy prosto z mostu walił co i jak (akurat nie w tym temacie) - jak by było to w 1 miejscu to wierzcie mi lub nie ale by sporo ułatwiło chętnym do budowy. Znacz się jak by było czemu budować taką a nie inną, jakie wady ma murowana a jakie zalety - to w brew pozorom poważne pytanie.

Wędzonki, peklowanie mięs czy kiełbas - niby proste a pierwsze 5x to masakra - wiem po sobie.

Wędzenie - rzadki dym i gęsty dym - a co to takiego dla każdego z WAS to tak banalne pytanie, że szkoda w ogóle pisząc o dymie poruszać go a jednak...

Takich przykładów można mnożyć

Jak by był taki dział to podstawy było by łatwiej szukać - może nie każdy by to czytał ale niech na 100 nowych 10 przeczyta to o tych 10 mniej banalnych podstawowych pytań zada - będą zadać pytania ale już na wyższym stopniu

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej witam was serdecznie

bardzo proszę o podesłanie mi linka ( no niestety jakoś nie mogę znaleźć na tym forum )

gdzie mogę pooglądać zdjęcia waszych wędzarni, albo nawet wstawić zdjęcia swojej.

 

dziękuję za wyrozumiałość :lol:

---------------------------------------------------------- lepiej mieć parkinsona i trochę rozlać niż alzheimera i zapomnieć wypić. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Każdy post, informacja na temat wędzenia jest dla mnie ważna jako nowicjusza. Czytam, mimo, że nie nie komentuję. Zatem nic na marne nie idzie i każdy pomysł "ułatwienia dostępu do informacji " może okazać się dobry, lepszy... Na podstawie informacji zawartyć na tych stronach zaczęłam już budowę mojej wędzarni...i czytam dalej jak wędzić, co jest potrzebne..niekiedy mam wątpliwości i pytania, ale szukam i znajduję w końcu odpowiedzi...choć powiem, że czasem zajmuje mi to sporo czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Szukam tabeli DZIADKA i SZCZEPANA tej ostatniej, w excellu, gdzie można przeliczać wszystko. Mam ją oczywiście ale chciałem komuś nowemu dać link i nie teges. Może przy okazji tematu gdzieś na wierzchu ją podczepić oczywiście jeśli na wierzchu nie jest.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienks, znalazłem aczkolwiek jak ktoś szuka tabeli DZIADKA i SZCZEPANA razem to łatwo nie znajdzie, wg mnie oczywiście.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. 

Jestem "zielona" jeśli chodzi o domowe wędliny i wędzenie. Każda informacja , porada w jednym dziale bardzo by pomogła. Nie chodzi o to ,że się nie chce szukać. Nie zawsze ma się czas na siedzenie przy komputerze i wertowanie forum w poszukiwaniu odpowiedzi.  Proszę o wyrozumiałość ,a na pewno dodatkowy dział na marne nie pójdzie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam!!

jestem tu nowy  i zabieram  sie  zabudowe wedzarni.

nieiwem  czy juz ktos oto  pytał bo niewidze  takiego  watku  ale jesli  to  nie  problem  prosze  o  odpowedz.

slyszalem ze palenisko ma  byc od zachodniej  strony   na  dzialce  !??czy  to  jest  prawda   ma  to  jakies  znaczenie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz palenisko to dobrze aby wiatr nie wiał w nie bezpośrednio. Bo będzie Ci się szybko paliło a na sie tlić. A z której strony wieje to zależy od ukształtowania terenu. Każdy ma inne u Ciebie może najczęściej wiać z innego kierunku. Prawda jest też taka że po kilku wedzeniach poradzisz sobie też z wiatrem bezpośrednim w palenisko.
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.