Skocz do zawartości

Renesi ciasta wszelakie


renesi

Rekomendowane odpowiedzi

Focaccia

 

 

350 g mąki pszennej

230 ml wody

1 łyżeczki soli

1 łyżeczka cukru

2 łyżki oliwy z oliwek

8g drożdży

1 kulka mozzarelli starta na tarce na grubych oczkach

garść natki pietruszki, pokrojonej

oliwki bez pestek, pokrojone

3 łyżki oliwy z oliwek do posmarowania wierzchu

1 łyżeczka soli morskiej gruboziarnistej do posypania wierzchu

 

 

Z wody cukru drożdży i niewielkiej ilości mąki zrobić rozczyn pozostawić do wyrośnięcia Mąkę przesiać do miski dodać rozczyn sól i oliwę zagniatać ciasto do momentu jak zacznie odchodzić od rąk Zostawić w ciepłym miejscu pod przykryciem do podwojenia objętości Możemy zrobić jedną dużą focaccie ja zrobiłam 3 małe Ciasto uformawać w kulę Dwie kule ciasta połączyłam z oliwkami , serem i pietruszką jedną rozwałkowałam na środek położyłam oliwki , ser i pietruszkę skleiłam i rozwałkowałam jeszcze raz Ułożyć na blaszce i pozostawić na 20 min , po tym czasie focaccie posmarować oliwą i posypać solą palcami robimy małe wgłębienia W focacci z farszem w środku zrobiłam na środku małą dziurkę w celu odpowietrzenia podczas pieczenia

Focaccie wkładamy na 25 min do piekarnika rozgrzanego do 200c

Można ją jeść na ciepło i na zimno mnie osobiście smakuje bardziej ta z farszem w środku ale to już nie jest focaccia a raczej przypomina pieróg ukraiński czuburiak

Focaccie mażna robic z rozmarynem i oliwkami bądź z pomidorami suszonymi i cebulą

Jest to jedno z moich dań piknikowo -wycieczkowych, świetnie nadaje się do zup typu gulaszowa albo zamiast kanapek

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renesi, :thumbsup: :clap: :clap: :clap: cudo.. focaccia to moje ulubione pieczywo domowej roboty ^^

spróbuj posypać wierzch pestkami dyni :P robię tak jak mają dzieciaki siostry być.. wyjadają pyszne pesteczki z wierzchu :grin: Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia50, możesz pominąć oliwki zamiast oliwek można dać pomidory suszone

PanBoczek, ty lubisz coś pokombinować więc kombinuj z tymi pestkami dyni

NIE NAPISALAM CHODZI O DROŻDŻE INSTANT ŚWIEŻYCH POWINNO BYĆ 25 G

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE NAPISALAM CHODZI O DROŻDŻE INSTANT ŚWIEŻYCH POWINNO BYĆ 25 G

to bardzo duza ilosc drozdzy na 350 g maki.

wg przepisow jakie spotkalam na focaccia zwykle 20 g bylo wystraczajace na 500 g maki. Sprawdz, czy po wystudzeniu, kiedy masz kawalek bulki odkrojony nie masz zapachu drozdzy. Reniu, to na prawde bardzo duza ilosc.

Ale wyglad jest imponujacy twoich Focaccia :clap:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paolodoro, to juz lepiej, tylko ze napiszales 1,5 grama lub 7 g suchcyc drozdzy. & g suschych to bardzo duzo, nie rowna sie to 1,5 g swiezych, odpowiednik w siwezych to okolo 20-25 g .

A u mnie znajomi wlosi robia z ziolami i solana wierzchu, inni wlasnie tak jak Renesi napisala, z oliwkami i suszonyi pomidorami. To juz zalezy od indywidualnego smaku.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNAM, w orginalnym przepisie są drożdze instant 8 g tym razem nie miałam instant i dałam świeżych 25g taki przelicznik znalazam kiedyś na cincinie torebka drożdży instant gdzie jest 7 g odpowiada 25g świeżych drożdży

Nie było czuć drożdży

 

[ Dodano: Pią 01 Mar, 2013 09:35 ]

paolodoro, poproszę o przepis na te chlebki piadina oczywiście razem ze zdjęciami nigdy o nich nie słyszałam

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 grama świeżych drożdży lub 7g suszonych

Raczej 15 gramów czyli 1,5dkg.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tort z kremem z bitej śmietany i czekolady Dekoracja jest wykonana z tego samego kremu ale zwiększyłam zawartość czekolady

 

Krem

500g śmietany kremówki

200g białej czekolady

Śmietanę wlać do garnka dodać czekoladę podgrzewać na małym ogniu do rozpuszczenia czekolady Dobrze schłodzić najlepiej w lodówce ubić na sztywno

 

Tradycyjnie jak co tydzień od 2 miesięcy chlebek

 

 

Miałam smaka na szarlotkę ale miałam za mało jabłek wiec dołożyłam morele suszone , rodzynki i wsypałam sypką cytrynową galaretkę Taka kombinacja okazała się trafnioną

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazurek orzechowy

 

ciasto

400 g mąki krupczatk

120 g cukru pudru

250 g masła

1 jajko, 4 żółtka

50 g mielonych migdałów.

cukier waniliowy

 

masa

200 g wyłuskanych orzechów włoskich, zmielonych

200 g cukru pudru, 100 g masła

3 jajka,

1 łyżeczka soku z cytryny

1/2 szklanki śmietanki 18%

1/2 laski wanilii, 25 ml brandy

3 łyżki cukru pudru, 2 łyżki soku cytrynowego na lukier

 

 

 

Masło ucieramy z cukrem i cukrem waniliowym dodajemy po jednym żółtku ucieramy do puszystości dodajemy jajko i migdały Wstawiamy na 1 godz do lodówki

 

Zadotawać smietanę z wanilią dodać orzech kiedy pojawią się bąbelki dodać masło i dodawać po jednym żóltku ciągle mieszając podgrzewać około 2 mni Zdjąć z ognia białka ubić z cukrem dodać do masy orzechowej dodać sok z cytryny zagotawać Dodać brandy Upieczone ciasto posmarować kremem

 

[ Dodano: Czw 28 Mar, 2013 21:25 ]

Pandoro di Verona

 

[ Dodano: Czw 28 Mar, 2013 21:39 ]

Miały byc zajączki

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renesi - szkoda ,że u mnie już mazurki zrobione bo podoba mi się Twój przepis na masę orzechową :thumbsup:

A jaki masz przepis na Pandoro di Verona bo wygląda smakowicie .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudziak, to jest najlepszy mazurek jaki kiedykolwiek upiekłam a masa orzechowa jest obłędna :thumbsup:

 

Pandoro di Verona

 

Babka drożdżowa , maślana z Werony Przepis znalazłam na cincinie

 

450 g mąki manitoba (ja dałam tortową )

135 g cukru

170 g masła

4 jajka

18 g świeżych drożdży

woda

1 łyżeczka soli

1 strąk wanilii

masło + cukier do formy

cukier puder do posypania

 

 

 

Starter:

15 g świeżych drożdży

60 g ciepłej wody

50 g mąki

1 łyżka cukru (około 10 g)

1 żółtko

W rondelku wymieszać wszystkie składniki za pomocą trzepaczki (rózgi). Ciasto ma być rzadkie, bez grudek, o jednorodnej konsystencji.

 

Starter zostawiamy w cieple do podwojenia objętości

 

ETAP I

do startera dodajemy 200g mąki 3g. drożdży rozpuszczonych w 2 łyżkach wody 25g cukru 30g masła 1 jajko

ciasto wyrabiamy dość dokładnie zostawiamy odkryte na 45 mni w cieple do wyrośnięcia

 

ETAP II

 

Do ciasta z pierwszego etapu dodajemy

 

200g mąki

100g cukru

2 jajka

1 łyżeczka sali

wanilia

 

można dodać brandy

Wyrabiamy około 10 min odstawiamy do podwojenia objętości Potem wstawiamy do lodówki na około 30 min Ciasto wyjąć z lodówki wyrobić rozwałkować w kwadrat położyć na nie 140g miękkiego masła masło musi mieć co najmniej ten pokojową .Ciasto złożyć w kopertę przewałkować złożyć potrójnie i wstawić do lodówki na 20min Czynność tą powtórzyć jeszcze 2 razy Zrobić z ciasta kulę ułożyć w formie do pieczenia i zostawić w cieple na 4 godz Pieczemy 10 min 170 stopni 20 min 160 stopni Po wystygnięciu posypujemy obficie cukrem pudrem

 

Uwagi

 

mąka powinna być wysokoglutenowa

 

do formy wkładamy mały kawałek ciasta bo ciast znacznie przyrasta ja piekłam w dużej formie do babki i małej papierowej

 

Pandoro di Verona jest czasochłonna nie jest to przepis na ciasto włóż do miski wymieszaj ale smaku jej nie zapomina się nigdy Naprawdę wart pokusić się choć raz na zrobienie tej babki każdy się nią zachwyca

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masło ucieramy z cukrem i cukrem waniliowym dodajemy po jednym żółtku ucieramy do puszystości dodajemy jajko i migdały Wstawiamy na 1 godz do lodówki

renesi - mąkę dajemy na końcu i zagniatamy ciasto - tak ??

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Słodka fantazja na upalne dni

Bardzo proste w wykonaniu Na dno naczynia wylewamy wodę zagotowaną z cukrem i cytryną dodajemy żelatynę pierwsza warstwa musi być przezroczysta kiedy nasza mikstura zacznie krzepnąć układamy owoce pamiętając że spód formy bedzie wierzchem Następne warstwy zależą od naszej pomysłowości U mnie były to serek maskarpone z bitą śmietaną i mus malinowy do każdej warstwy dodajemy żelatynę na wierzch formy możemy ułożyć biszkopty Wstawiamy do lodówki do całkowitego zakrzepnięcia Formę wyjętą z lodówki możemy na chwilę zanurzyć w gorącej wodzie następnie przykrywamy np. talerzykiem i odwracamy po chwili masa powinna odklejc się od formy albo odwracamy formę i podgrzewamy suszarką

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renesi

cudowne ciasto i pewnie tak samo smakuje :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

na upalne dni... degustacja takiego ciasta to sama rozkosz.. :clap: :clap:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodka fantazja na upalne dni

Piękne przecudowne i zapewne super smaczne-orzeźwiające. :clap: :clap:

Na samą myśl aż dostaję gęsiej skórki z wychłodzenia :grin:

Kawał dobrej i smacznej pracy poczyniłaś :grin:

Kiedyś sam próbowałem robić galaretki wielokolorowe i trzeba mieć nerwy co by czekać na zastygnięcie kolejnych warstw. :clap:

 

Naprawdę naszła mnie ochota :grin:

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na upalne dni... degustacja takiego ciasta to sama rozkosz.. :clap: :clap:

Szkoda że u mnie upalnych dni nie ma zostaje mi tylko rozkoszować się smakiem

To prawda czekanie jest denerwujące w szczególności dla łasuchów :wink:

Świat jest na tyle duży, żeby zaspokoić potrzeby wszystkich. Ale zawsze będzie za mały, by zaspokoić chciwą jednostkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.