Skocz do zawartości

Turystyka


SMORODINA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

http://www.hotofoto.pl/images/SMORODINA/parkdinokoacinek.jpg

 

Wczoraj odwiedziłem z Rodziną nowo powstały "Park Jurajski" w Kołacinku koło Brzezin ( łódzkie). Bardzo fajna rzecz dla dzieci i dorosłych. Po dinozaurach można przejechać do Rogowa (~ 10 km) i pospacerować w arboretum SGGW w otoczeniu różaneczników. Arboretum zajmuje 50 ha. Do zwiedzania muzeum przyrodnicze ( leśnictwa) na terenie przy arboretum. Można też kupić sadzonki drzew i krzewów. Polecam!!!

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

W takim razie jak chciałbym polecić gorąco Park Jurajski w Bałtowie k/Ostrowca Świetokrzyskiego.Dla dzieci i dorosłych rewelacja -spływ tratwą ,kraina koni SUPER !!!!!

VINCENT VEGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChefPaul

Dzięki Małgoś

Myślę, że w tym miejscu można polecać miejsca , których nie ma w przewodnikach. Jest nas tak dużo , że możemy opisać każdy rejon kraju i nie tylko.

Pozdrawiam

... może macie ochotę na "... i nie tylko" :) ... są miejsca na Florydzie których w przewodnikach nie ma np takie albo takie

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

W temacie turystyka chciałbym zapytać, czy ktoś z szacownych forumowiczów mógłby polecić "Agroturystykę" w górach :question: . Chodziłoby mi o tereny woj. Dolnośląskiego, Opolskie, Śląskie i ewentualnie Małopolskie. Jestem zainteresowany wypoczynkiem wraz z rodziną 2+2 w okresie po Świętach Bożego Narodzenia do Nowego Roku. Może wcześnie jeszcze, ale lepiej wcześniej niż za późno. A może ktoś z Szacownego grona mieszka w rejonie górskim i prowadzi agroturystykę miło by było wypoczywać i coś wspólnie „przerobić” , wymienić doświadczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przemo polecam Ci Duszniki Zdrój DW"Grunwald" 100 m od parku zdrojowego ceny przystępne 30-35 zł/osoba/mieszkałem tam/. Ewentualnie agroturystyka "Panderosa" ok 3 km od "Gruwaldu" cen nie pamiętam - pustkowie konie i przyroda. Niedaleko Zieleniec super warunki śniegowe. Okolice Dusznik to klimat alpejski jedyny w Polsce. Adresy poszukaj w necie.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Przemo . Jeżeli tak mogę to potwierdzam słowa SMORODINY. Byłem w Dusznikach Zdroju trzy lata temu w sanatorium mieszkałem w Parku Zdrojowym .Byłem również w Panderosie na konikach . Ceny były przystępne . Ja byłem tam w miesiącu wrześniu pogoda była przepiękna zjechałem całą Kotlinę Kłodzką Czas jak by się zatrzymał turystów już nie było no i szło zwiedzać jak kopalnia złota ,kopalnia uranu ,tereny przepiękne no i oczywiście najpiękniejsza polska jaskinia " Niedźwiedzia "

 

Jeżeli mamy podobne gusta to polecam

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Andrzej k czy poznajesz te miejsca?

Duszniki Pogórze

http://www.hotofoto.pl/images/SMORODINA/dusznikipodgrze1.jpg

Park Zdrojowy dom Chopina

http://www.hotofoto.pl/images/SMORODINA/domekchopina.jpg

Ranczo Panderosa

http://www.hotofoto.pl/images/SMORODINA/ranchopanderoza1.jpg

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak poznaję i mam bardzo miłe wspomnienia . Fotą się nie pochwalę bo nie miałem jeszcze cyfrówki ale postaram się parę zdjęć zeskanować to pokażę .Z Dusznik na ranczo chodziłem pieszo choć samochód był na parkingu co za frajda .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mieszkałem 200 m od Dworku Chopina DW "Grunwald" na łuku ul. Zdrojowej. Na piwko chodziłem do "Erato" lub do barku przy mostku do parku. Do "Panderosy" obowiązkowo na piechotę ciekawa trasa, a zwłaszcza podejście asfaltem ( od mostka) do Rancza. Ciekawe jak jeżdżą zimą w dół. Fajna trasa wiedzie do "Muflona". Miłe wspomnienia. Można jeździć na wycieczki do Pragi ( koszt 100 zł). Moje fotki to skany.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo oto linki:

http://panderoza.spanie.pl/

Dzięki Smorodina za powyższy link, właśnie czegoś takiego szukam. Mam parę adresów z internetu, ale lepiej jak ktoś poleci,, bo w życiu różnie bywało, na fotkach pięknie, a po przyjeździe okazywało się zupełnie coś innego. Mi przede wszystkim chodzi o Agroturystykę - dofinansowanie z pracy :grin: .

 

Dzięki jeszcze raz. A jeśli mogę to ponawiam swoją wcześniejszą prośbę, bo informacji nigdy nie za wiele :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Poszukuję miejsc w Wielkopolsce, które warto by było zwiedzić i zobaczyć, kilka już zwiedziłam, ale jeszcze nie wszystko. Blisko też mam Lubuskie, Zachodnio -Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, tam też chciała bym zwiedzić to co jest warte zobaczenia. Jutro jadę na bunkry w Boruszynie niedaleko Międzyrzecza, podobno warto zobaczyć. Pracuję z niepełnosprawnymi, więc często z nimi gdzieś wyjeżdżamy i nadal poszukujemy miejsc, które warto zobaczyć. Polecam Saknsen w Osieku nad Notecią koło Piły, warto zobaczyć, organizowany jest tam co jakiś czas żywy skansen. Podaję stronę www.muzeum.pila.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

http://dworki.3k.pl/album.php?dworek=50

Grazia zerknij na ten link( skopiuj do paska adresowego) jest to album dworów "Wielkiego Księstwa Wielkopolskiego" Możesz wytyczyć trasę zwiedzania z mapy i zorganizować wycieczkę objazdową.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

grazia . Tak na początek : Poznań Gniezno Biskupin a właściwie cały Szlak Piastowski , Kórnik ulubione miejsce Chefa Paula , Rogalin ,Lednica w sobotę jest któryś z kolei Zjazd Młodzieży i na razie tyle bo chyba tego roku zbraknie .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Boruszyn koło Międzyrzecza

Mała pomyłka Boryszyn, a nie Boruszyn, dlatego pewnie małe nieporozumienie.

 

Jak będziesz na pętli boryszyńskiej to polecam niedaleką Kaławę, w której jest rezerwat (muzeum) nietoperzy oraz wspaniałe podziemne trasy.

 

Jeżeli chodzi o wielkopolskie, to zapraszam do Wolsztyna, gdzie istnieje jedyna czynna w Europie Parowozownia, której parowozy kursują na trasie Wolsztyn - Poznań i Wolsztyn - Leszno.

Jest co zwiedzać.

Chętnie oprowadzę prywatnie lub zorganizauję poprze biuro turystyczne mojego taty jako wycieczke zorganizowaną z fakturka itp.

 

strona Wolsztyna

 

Parowozy

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Nic mnie tak nie cieszy, nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań, Gniezno, Kurnik, Rogalin, Biskupin już zwiedzone.

 

Oli zgadza się że Boryszyn, moja pomyłka, juz zwiedzone, ale jeszcze kidys wybiorę się z dziećmi i napewno odwiedzę miejsca proponowane przez Ciebie. Do wolsztyna postaram się wybrać i na pewno skorzystam z oferty oprowadzenia.

 

Postaram się umieścić kilka zdjęć, ale po niedzieli z Pętli Boryszyńskiej, jakość nie zabardzo, bo były robione w całkowitej ciemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.