Skocz do zawartości

Ogórasy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mam potrzeby takich ilości robić, ale nie widzę przeciwwskazań - przecież tak robią przetwórnie
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nie chce mi się robić w słoikach więc wpadłęm na pomysł z beczką... :grin:

U nas w domu w takich bekach kisiło się kapustę.Na ogórki można kupić 30L.Znajomy kisi tak ogórki.Trzyma je w "sklepie" - ogórasy rewelacja, twarde, chrupkie, po prostu sam smak.Jadłem takie na 3 zlocie , chyba robione przez Abratka w bańce 5L i trzymane w studni :thumbsup:

 

http://allegro.pl/item1164879150_beczki_30l.html

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadłęm takie na 3 zlocie , chyba robione przez Abratka w bańce 5L i trzymane w studni :thumbsup:

 

Tylko skąd ja wezmę studnię? :grin: :tongue: U nas pod narwią dokładnie to chyba jest miejscowość kruszewo, ogorki trzymają w beczkach w rzece przynajmniej było tak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorki trzymają w beczkach w rzece przynajmniej było tak kiedyś.

http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=6&ved=0CDIQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.minrol.gov.pl%2Findex.php%3F%2Fpol%2FJakosc-zywnosci%2FProdukty-regionalne-i-tradycyjne%2FLista-produktow-tradycyjnych%2Fwoj.-zachodniopomorskie%2FJeziorowy-ogorek-kiszony&ei=Ye9eTMS5DaGHOO_7yZYP&usg=AFQjCNHlnwal0HdTwB30XZves-zZa9UlPQ&sig2=_vOO82EJK2VRyiPOa9AouA

 

Ważna jest również stała temperatura przechowywania produktu pod wodą (w naturalnym zbiorniku), czyli 3-4ºC, co daje niepowtarzalny smak i aromat produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba robione przez Abratka w bańce 5L i trzymane w studni :thumbsup:

w bańce tak ale w studni nie :lol:

kiszenie ogórków w bańce ma tę zaletę że są szczelnie zamknięte i w pewnym momencie wzrost ciśnienia powoduje zatrzymanie kiszenia, dlatego są długo dobre,

po rozcięciu bańki przekładam do słoików i do lodówki

 

w mojej piwnicy nie jest aż tak bardzo zimno a ogórasy są bardzo dobre

 

Oczywiście jak zawsze ważnym czynnikiem jest sam surowiec....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy kiszą w baniakach 5 l po wodzie mineralnej . :smile:

W ubiegłym roku kisiłam ogórki w bańce 5 l na próbę i muszę przyznać że są bardzo smaczne.Nawet zapomniałam o nich i stały w piwnicy chyba rok.

PO otwarciu również stały w kuchni dość długo i zapewniam że nic się z nimi nie działo.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy kiszą w baniakach 5 l po wodzie mineralnej

Też tak robiliśmy. W bankach po wodzie są zawsze bardziej twarde :grin:

Robiony był eksperyment przez znajomego. Te same ogórki, ta sama zalewa, bańka 5l i słoik szklany. I w słoiku są bardziej miękkie.

 

Dlaczego :question:

Pytałem kolegę technologa z Hopa i powiedział mi, że wody się nie konserwuje, ale opakowania są odpowiednio przygotowane do zalania :devil: Dlatego woda może stać w słońcu dość długo.

Czyli ogórki są twardsze w butelkach typu PET bo są konserwowane.

 

A przy okazji ile ciekawych rzeczy dowiedziałem się na temat produkcji płynów do picia :shock:

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki samolub i podziel się tą wiadomością :) Wiem, że woda o smaku jabłkowym nie ma wiele wspólnego z jabłkami, ale poznałbym chętnie jak "nie wiele"!

Dlaczego w baniaczku ogórki są konserwowane a w słoiku nie jak wkład jest ten sam?

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że woda o smaku jabłkowym nie ma wiele wspólnego z jabłkami, ale poznałbym chętnie jak "nie wiele"!

Zjedzenie opakowania po tym płynie bardziej Ci nie zaszkodzi niż wypicie jej zawartości.

 

Dlaczego w baniaczku ogórki są konserwowane a w słoiku nie jak wkład jest ten sam?

Różnica w opakowaniu! Opakowania są przygotowane do długotrwałego przechowywania produktów.

 

Powiem, że szczegółów nie chciał podawać, ale powiedział "jeśli już coś chcesz wypić to kup w kartoniku, to będzie lepszy wybór".

Chemia i jeszcze raz chemia z dodatkiem wody.

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogórki zalewam gorącym płynem, zakręcam słoiki i pasteryzuję je ok. 10 minut.

W jakiej temp. się pasteryzuje?? Czy po prostu gotować 10 min. na małym ogniu?? :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 100 :wink:

Ciepły słoik wstawiam do ciepłej wody, doprowadzam do wrzenia i od momentu zagotowania liczę 10 min :grin:

Dzięki :smile:

 

Mam 3 kg ogórków i pozostałe składniki więc komplet jest. Jutro rano po pracy małe leżakowanie i do roboty. Tylko nie wiem czy na podaną przez Ciebie ilość zalewy to mi wystarczy czy może za dużo ogórasów?? :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy na podaną przez Ciebie ilość zalewy to mi wystarczy czy może za dużo ogórasów?? :smile:

Trudno powiedzieć, bo to zależy mn.: od wielkości słoików i tego jak bardzo upychamy...

Według moich oględnych obliczeń wychodzi ok. 10 słoików 0,6 l

A ile to ogórków?? Jak zrywam z grządki, to nie ważę :wink: , no chyba, że testuję nowy przepis gdzie to jest konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, bo to zależy mn.: od wielkości słoików i tego jak bardzo upychamy...

Według moich oględnych obliczeń wychodzi ok. 10 słoików 0,6 l

A ile to ogórków?? Jak zrywam z grządki, to nie ważę :wink: , no chyba, że testuję nowy przepis gdzie to jest konieczne

Dzięki :smile: :smile:

 

 

Właśnie rozmawiałem z kumplem i rano mi dostarczy 10 słoików 0.5L po takim "kolejowym jedzeniu". Powinno wystarczyć na 3 kg ogórków :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.