Skocz do zawartości

Ogórasy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Używam baniaków 5 litrowych po wodzie z marketów. Woda kosztuje 1,50 zł i za te pieniądze mam baniaczek i wodę bez chloru. Tylko trzeba kupować wodę z dużymi otworami. Zakupy robie : Lidl. kaufland, Biedronka. Jak otwieram baniak po ukiszeniu to przelewam sos do słoików i przekładam ogórki( rzadko to robię bo zaraz wszystko zjadam )Do baniaka wchodzi około 2,5 kg ogórków.Co do słoności to spróbuj zrobić solankę moim sposobem: duże ogórki 60g/l soli , przy małych 45g/l soli.

Fotkę powinienem załączyć dzisiaj będzie to zbiorówka kosz imieninowy z jedzeniem , które sam zrobiłem. Myślę, że nie zapomnę. dzisiaj pakuję po pracy samochód ponieważ jutro wyjeżdżam na urlop.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to zdecydowanie za duzo soli. ;) Jadalem juz ogorki srednie i male robione z dwiema lyzkami, czyli 6-oma lyzeczkami soli na litr ( lyzeczka 5, a lyzka 15ml ) i byly dla mnie zdecydowanie za slone, a Ty uzywasz 7 i pol lyzeczki na litr! ;) To jednak pozostane przy wyprobowanych moich 4 lyzeczkach - 24g soli na litr. Ogorki robie tylko male, najwieksze o dlugosci kciuka do nadgarstka, ale dzieki za przepis, moze zamiast w sloikach zrobie w baniakach na zime. ;) Teraz uzywam sloi 6l, kwadratowych z pokrywa szklana, na biezace potrzeby, a twisty na zime.

 

Pozdrawiam,

--

Smoczny Smok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomocy!

Tu, cyt. "...Pełna wersja znajduje się tu: http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1106 ..." powinien być art. DYMKA nt. Jego ogórasów, ale go nie ma. Ogórki czekają, ale jak je zrobić?

 

frapio

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę Frapio:

 

Ogórasy

 

Skład:

4 kg ogórków

2 litry octu

2 kg cukru

0,5 kg pieczarek

10 papryczek - ostrych (lub innych w zależności od upodobań)

trochę gorczycy (około 1/3 łyżeczki około 20 kulek)na słój 0,9 litra

chrzan

 

Przygotowanie ogórów:

 

Przekroić wzdłuż na 2 lub 4 części.

Posolić 1 łyżka soli na 1 kg ogórów, potrząsać tak aby się wymieszało - nie mieszać

łyżką!!!

Zostawić na 8 - 10 godzin pod przykryciem w temperaturze pokojowej.

Potem wsypać wszystko na sito na 30 minut do 1 godziny ( w zależności od jednorazowej ilości) tak aby dobrze odciekło!!!

Teraz można już układać w szkiełku wraz z pozostałymi składnikami.

 

Zalewa:

Tyle ile potrzeba (około 3,2 l)

2 litry octu doprowadzić do zagotowania, wsypać 2 kg cukru, mieszać aż do rozpuszczenia

całkowitego cukru (garnek trzymać pod przykryciem!!!). Schłodzić do około 50 st. C., zalać ogóry,

natychmiast zakręcić. Słoiki napełniać zalewą po same brzegi - i tak ubędzie.

Chrzany około 4 cm bieżące korzenia pokroić wzdłuż na 4 do 6 kawałków, pieczarki tylko na

pół, naciąć papryczki tak, aby w środku nie było powietrza - uwaga na ziarenka żeby się nie wysypały, w razie czego zebrać kuleczki i wsypać luzem do słoika.

 

Jeść po 3-4 dniach - Uwaga w miarę ostre.

 

Orientacyjna trwałość około 2 lat.

Autor: Dymek

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Widzę, ze jest duże zainteresowanie ogórkami.

Zapodam sałatkę z ogórków według receptury mojej małżonki.

 

Porcja na 8 słoiczków 0,6 L.

Zalewa:

1L wody

1 szklanka octu

1,5 szklanki cukru

7 łyżeczek musztardy sarepskiej (ostrej)

1 marchewka (średnia) pokrojona w plastry

3 płaskie łyżki soli

To wszystko zagotować i ostudzić

Ogórki (średniaki) obrać ze skóry, wydrążyć pestki i pokroić w paski (np. na 4 części)

 

Ogórki zapakować do słoika i dodać:

liść laurowy

ziele angielskie

1 ząbek czosnku (średni)

troszku gorczycy

troszku kopru

 

Zalać zimną zalewą. Krótko zagotować i zaraz wyjąć z wody.

 

Osobiście uważam, że najlepszą suróweczką jest Tatar, w końcu człowiek to nie koza żeby jadł trawę, więc nie ma sensu z żołądka robić kompostownik.

Przepis podaję dla tych, którzy mają inny pogląd w tym temacie i uważają, ze skoro małpy są roślino żerne to nam jako ich bliskim krewnym roślinki nie zaszkodzą.

 

Życzę SMACZNEGO

z ukłonami

 

Jondek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jondek Ten kompostownik to Ci się udało! przepis dla ślubnej dam a ja tak jak Ty nie jadam za wiele trawy.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anegdota z życia wzięta.

 

Stoimy w jednym porcie, cała moja załoga w kokpicie siedzi i degustuje zimne piwko. :grin:

obok zacumowana łajba wysokiej klasy, a na niej doborowe towarzystwo pije wodę mineralną.

Na to odzywka jednego z moich załogantów :

" Patrzcie ! ... Oni wodę piją ! ... Jak zwierzęta, jak zwierzęta"

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym człek różni się od reszty gadziny na tym padole.

Może wrąbać wszystko co ma nogi oprócz stołu i wszystko co fruwa oprócz samolotu.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Gdyby ktoś chciał cusik na ząbek po strzemiennym to bardzo proszę.

 

Porcja na 8 słoiczków od dżemu.

 

2,5 kg ogórków (preferowane średniaki)

pokroić w plasterki, zasypać solą, 5 średnimi cebulkami (pokrojonymi)

oraz liść selera (pokrojony)

 

Zalewa :

1L wody

1,5 szklanki octu

2 szklanki cukru

1,5 płaskiej łyżki soli

3 łyżeczki gorczycy

3 łyżeczki gorczycy

Zalewę gotować 10 minut

 

W gorącą zalewę ciepnąć ogurasy wymieszać, zapakować do słoiczków.

Gotować 10 minut

z ukłonami

 

Jondek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że najlepszą suróweczką jest Tatar,

:grin: :grin: :grin: potwierdzam :grin: :grin: :grin:

2,5 kg ogórków

jak zwierzęta, ........ jak zwierzęta :wink:

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
@SMORODINA, ale także innych robiących ogórki w baniakach - czy w pierwszych dniach należy upuścić gazu z baniaków, czy po zalaniu zakręcamy na amen i już nie ruszamy?
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wprawdzie nie robię w baniakach, tylko w słojach. Jeżeli dobrze zakręcony to po otwarciu ogórasy fajnie gazują i jak kogoś częstuję to mówię, że to ogórki gazowane (jak mineralna) :grin: . Zawsze syczą podczas gryzienia i wszystkim smakują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zakręcony to po otwarciu ogórasy fajnie gazują

nawet jak dobrze zakręcony to nadmiar gazu delikatnie uchodzi spod pokrywki - baniak jednak jest szczelniejszy

takie gazowane najlepsze na kaca :grin:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze bo nasze Polskie!

 

 

To chyba Chef Paul w tamtym roku zamieścił, nadal aktualne :)

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kaca to woda z ogórków.

Jeszcze lepszy sok z kiszonej kapusty i jajecznica taka nie bardzo zesmażona - oby nikomu nie było to potrzebne :tongue:

hmmm, teraz o tym piszesz? Trzeba było wcześniej, żeby jajecznicę wpisać do menu śniadaniowego na zlocie... :wink:

Zawsze byłem grzecznym chłopcem...

Dopiero teraz uczę się, jak robic DYM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.!!!Podaję przepis na ostrą sałatkę z ogórków,który to dostałem od znajomej gospodyni na Mazurach.Rewelacja.Robię takie sałatki od dwóch lat i cała rodzina i znajomi zachwycają się nimi.

Składniki:

5 kg ogórków (najlepiej średnie i twarde)

1/2 l. octu

1 kg.cukru

5 łyżek soli

15 łyżek oleju roślinnego

3 główki czosnku

2 płaskie łyżeczki chili ostrego

Ogórki umyć i pokroić w plastry o grubości 2-4 mm.(nie obierać) wrzucić do naczynia i przesypać 5 łyżkami soli.Odstawić na 6-8 godzin.W miedzyczasie przygotować zalewę:

Do naczynia wlać ocet i wsypać cukier zagotować i mieszać aż do rozpuszczenia cukru na koncu dodać olej wymieszać i odstawić do ostygnięcia.

Nastepnie przygotować czosnek , obrać ze skórki(3 całe główki ,ja lubię dużo czosnku to daję 3 duże) i pokroić na plasterki jak najcieniej (jest z tym trochę roboty,ale warto)

Gdy minie 6-8 godzin odcedzić wodę z ogórków ( tą solankę) dodać czosnek,chili i wlać zalewę .Wszystko dobrze wymieszać(ja używam wiaderka plastikowego) i przekładać do słoików.Nie trzeba pasteryzować tylko dobrze równo uzupełnić zalewą.

Do spożycia po 2 dniach.Palce lizać.

Oczywiście jeżeli ktoś lubi bardzo ostre to można dodać więcej chili.Pozdrawiam i życzę smacznego. :lol:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem ale czas najwyższy wypróbowac coś nowego.Myślę ,że będzie to niebawem.Pozdrawiam. :lol:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.