Skocz do zawartości

[Ciasto] Magiczne ciasto


Rekomendowane odpowiedzi

Upieczone :grin: teraz czekamy jak ostygnie i do lodówki. Degustacja późnym wieczorem albo z rana :sad: .

Tortownica w sam raz na ciasto z 5 jajek a to już następnym razem.

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:clap: :clap:

 

Już wiem jak to działa ;) ponieważ "ciasto"jest bardzo płynne a białka muszą być ubite na sztywno (dlatego dodatek octu- który sugeruje dać w połowie ubijania nie na początku) i tylko lekko rozmieszane ręcznie to właśnie część ciasta z zawartością białek "pójdzie do góry" tworząc lekki biszkopt reszta zmieni sie w funkcji temperatury w budyń mocniej podpieczony dołem bo tam siłą rzeczy temperatura będzie najwyższa - w sumie proste i logiczne tylko trzeba na to wpaść i umieć wykorzystać prawa fizyki ;)

 

Przepis laduje w mojej kolekcji - DZIEKI ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiekłam "magiczne ciasto", według hiszpańskiego przepisu. Nie wiem jak je można nazwać po polsku, bo szczerze powiedziawszy to nie spotkałam się do tej pory z takim przepisem. W każdym bądź razie ciasto jest b. proste w przygotowaniu, a efekt końcowy zaskakuje :smile:

Ale rewelacyjny przepis.. czegoś takiego jeszcze nie jadłam i nie widziałam. :shock:

Agato ... dzięki za przepis, koniecznie muszę wypróbować. :wink:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak to działa

A ja nie :grin: Grzałka góra dół czy tylko dół .?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do magii brakło mi masła, ale patrząc po Waszych fotach to faktycznie magiczny wypiek.

Może jutro .......

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIro, zawsze jak nawet w przepisiejest margaryna daje maslo i nigdy nie bylo zle, ale tutaj Gatita podala albo maslo,albo trucizne, fuj mialo byc margaryne :grin:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie margaryna i zaraz się marek301 z rymowanką wstawi :grin:

To ja już wolę poczekać do jutra.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym cholera zrobił tylko dzisiaj cały dzień przy serach zapierniczałem a jutro do stolycy z Tusiaczkową pomykam :devil: Ale jak wrócę to w piątek na sobotę zrobię. W sam raz się przyda :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no i ja bym spróbował dla mojej LP zrobić tylko że się cholera zaparła i w post słodyczy nie rusza :(:(:( w święta też nie zabłysnę bo ciast będzie cała masa :( ale wciskam przepis do segregatorka w miejsce pt. : koniecznie spróbować !! :)

dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem jest to bardzo udany zakalec :tongue: :lol:

 

jak to czasem bywa, przypadek sprawia że tworzy się całkiem udana nowa receptura lub nawet technologia....

tutaj prawdopodobnie "twórca" miał w zamiarze zrobić ciasto typowe dla grupy ciast biszkoptowo-tłuszczowych, a że chciał poprawić delikatność struktury zastosował mleko...

jednak przy tak małym dodatku mąki dochodzi do rozwarstwienia i osiadania ciężkich składników na dnie....

i tak z jakże nierzadko irytującego efektu "zakalca" powstało magiczne ciasto :cool:

 

moja ciekawość też jest wielka ale chyba dopiero w niedzielę..... :wink:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roger, ciasta jest faktycznie mało. Zastanawiam się czy nie robić z podwójnien porcji, bo znika od razu :lol:. Pięknie Ci wyszło :clap:

 

arkadiusz, ja piekę na termoobiegu.

 

Pokermon, robisz wszystko dokładnie tak jak w przepisie, czyli mieszasz składniki i wychodzą Ci 3 warstwy !

 

Ależ się cieszę, że Wam ten przepis przypadł do gustu :grin: :grin:.

Blog kulinarny: Kulinarne przygody Gatity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.