Skocz do zawartości

Wędzonki dla wegetarian


aero

Rekomendowane odpowiedzi

ja robiłem orzechy włoskie wędzone

Mój junior też któregoś dnia naobierał garstkę orzechów włoskich (tak do białości) i zażyczył sobie aby je uwędzić, rozłożyłem je chyba na jakiejś kratce i gazie no i ..... się uwędziły :shock:

a wrażenia smakowe?????

dobre żarcie -to jest to!!!

 

tel.608215213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam książkę w języku angielskim na temat wędlin wegetariańskich z przepisami

A czy ja sie moge usmiechnac do Ciebie :wink: :grin: na ten przegrany u andy przepis na kielbaski wegetarianskie. moze byc po angielsku :grin:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wrażenia smakowe?????

Muszę Ci powiedzieć, że byłem bardzo zdziwiony, myślałem że wyjdą niejadalne ale ... dało się to zjeść. Miałem takie trochę dziwne wrażenia smakowe - świeży orzech włoski + wędzonka - nie pasowało mi wyobrażenie tych smaków razem ale w sumie to była taka trochę inna ciekawostka :wink:

kilograma na raz bym nie zjadł ale garstkę czemu nie?

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się coś wykonać z wędzarni dla wegetarian.

Pomijając oczywiście sery.

Robiłem kiedyś szaszłyki: pieczarki, papryka, podgotowane małe ziemniaczki w łupinach (dzielona na pół), cebula. Pieczarki i ziemniaczki wcześniej posmarowane aromatyzowaną oliwą. Wędzenie gorącym dymem. Pycha.

"Bardziej miłuj tego, kto wytyka ci błędy, niż tego, kto cię wciąż chwali".

Aforyzm arabski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat na naszym wędliniarskim forum :)

Może to dziwne... ale swego czasu... w młodości... ( ech... kiedy to było...) przez 5 lat byłem wegetarianinem ... nie ortodoksyjnym, bo jajka jadłem, ale mięso i ryby... fe...

Ot tak mnie jakoś naszło... rastafari i religia Indyjska...

Ostała mi się książka

 

http://i50.tinypic.com/8vr9j9.jpg

 

Z której czerpałem garściami przepisy na potrawy bez mięsne :)

Cudem ją jakoś kupiłem we Wrocku, jeszcze jak studiowałem....

 

http://i47.tinypic.com/x1m3pd.jpg

 

a ten placek... z "grzybami" jak zrobiłem... poezja :)

Kumpel z krzesłem na smyczy chodził i wołał "misiek do nogi !!! :"

:)

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, :clap: :clap: :clap: 5 lat.. do tego to potrzeba zacięcia :) ja wytrwałem tylko kilka miesięcy hehe dawno temu :grin: ..nigdy więcej hehehe

Aero nie sprecyzowałeś za bardzo czy wykluczasz np. ryby.. wszelkie kiełbasy,kabanosy rybne są świetne :) jeżeli sery wykluczasz jako produkty pochodzenia zwierzęcego to może tofu spróbuj uwędzić.. potem wędzone tofu w kostkę i zamarynować w oliwie z ziołami..

Zdecydowanym ułatwieniem jest wzbogacanie takiej diety o ciekawe smaki, więc wędzona (do wysuszenia) papryka.. potem zmielona - ostra czy słodka.. doda każdej potrawie głębi nowego ciekawego smaku ;)

Ewentualnie (tak z wyobraźni) jakbyś nafaszerował plastry bakłażana farszem z orzechów włoskich i to uwędził.. myślę, że byłoby świetne danie ;) Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Proszę mi tu żadnych złotych szpadli nie wręczać ;-) 

Temat mało popularny, ale może ktoś ma jakieś swoje tajne przepisy na jakieś wegetariańskie kiełbaski? Mam wegetariańską córkę i chcę jej co nieco zrobić, ostatnio robiłem pasztet i wyszedł bombastyczny, teraz zakupiłem osłonki i myślę o czymś w rodzaju parówek, które oczywiście będą wędzone. W internetach szału nie ma z przepisami, znalazłem taki jeden http://www.olgasmile.com/parowki-wegetarianskie.html ale ilość różnych mąk jakie tam idą jest powalająca... inne zawierają mnóstwo soi, trochę do bani i monotonnie, plan jest użyć fasoli. 

Może ktoś podrzuci kawałek pomysłu?

 

P.S. córka robi świetny smalczyk wegański ;-)

Pozdrawiam, Sławomir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi tu żadnych złotych szpadli nie wręczać ;-) 

 

 

Oj tam oj tam ... no nie bądź taki skromny .... masz w gratisie całkiem za darmo mały "Złoty szpadelek" bo daleko Ci do rekordu .... ten wynosi 5 lat i 7 miesięcy wiec o "Złotą łopatę" musisz się bardziej postarać  ;)

 

post-45527-0-01924600-1449131326.jpg

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ale uśmiechnąć się przez chwilę zawsze można ... to jest zdrowe ;)

 

Wiesz wędliny wegetariańskie to takie z lekka abstrakcyjne pojęcie :( 

Przepis na kiełbasę jest na blogu który który zlinkowałeś wyżej http://www.olgasmile.com/kielbasa-wegetarianska.html 

to chyba najbardziej popularny taki wyrób do tego dodałbym kiszkę ziemniaczaną ale bez dodatku boczku czy słoniny i wszelkiego rodzaju "pasztety" z soi czy soczewicy z warzywami. Gdybym miał robić coś a'la parówki to ten link który dałeś ale celowałbym raczej w to że podstawą farszu byłaby soczewica i ziemniaki albo miksowana gotowana fasola właśnie do tego zmiksowane warzywa przyprawy i zioła problemem będzie "suchość i wiórowatosć" farszu.

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. córka robi świetny smalczyk wegański ;-)

 

Panta, mógłbyś podrzucić przepis na ten smalczyk.Mam  też "wariata" w domu.Jak zacząłem przygodę z WB, to synek dokładnie w tym samym miesiącu wrócił z jakiegoś kursu w W-wie już odmieniony :)  :facepalm:

 

P.S. Co się Panie w tej W-wie wyprawia  :mad:  :D  :D

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu proszę Cię bardzo:

 

http://www.olgasmile.com/smalec-wegetarianski-z-cebula.html

 

Na tym blogu znajdziesz inne ciekawe patenty dla "odmienionego" ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem niezle smakuje tez ciecierzyca , wiem ze robia z niej rozne kotlety moze mozna i jakas kielbaske skrecic :)

Edytowane przez chudziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu proszę Cię bardzo:

 

http://www.olgasmile.com/smalec-wegetarianski-z-cebula.html

 

Na tym blogu znajdziesz inne ciekawe patenty dla "odmienionego" ;)

 

Córka robi z fasoli, zdobędę przepis niebawem

Ciecierzyca, mąka z ciecierzycy, fasola, kasza jaglana, płatki drożdżowe, może i soczewica. Tak pomału rysuje się pomysł na parówki.

Edytowane przez panta_rei

Pozdrawiam, Sławomir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veganska kielbasa "szynkowa/mortadella/parowkowa"..

Wydaje mi sie ze jak na filmie pokazano, mozna mase nadziac w sztuczne oslonki nadajace sie do wedzenia a nastepnie calosc po uwedzeniu zaparzyc..

 

Sklad:

 

200 g. Tofu

300 g. Woda

80 g. Olej slonecznikowy/rzepakowy

1 Lyzeczka majeranku

0,5 Lyzeczki muskatu

0,5 Lyzeczki pieprzu

4 Lyzeczki dobrej soli

1 Lyzeczka czosnku granlowanego

1 Lyzeczka cebuli granulowanej

0,5 Lyzeczki kardamonu

0,5 Lyzeczki kolendry

1 Lyzeczka maczki "Guma guar" .. Objasnienie na Wiki.. https://pl.wikipedia.org/wiki/Guma_guar

0,5 Lyzeczki ekstraktu drozdzy

1 Lyzka pasty pomidorowej.

 

Te skladniki powyzej pozadnie zmiksowac !

 

Po zmiksowaniu, mase dodac do 200 g. maczki proszku Seitan/Saitan.. (Na scenie veganskiej jest on napewno znany)..

Calosc dobrze wyrobic, i albo zrobic jak na filmie, albo nadziac w sztuczne oslonki. W tym drugim przypadku odwazyl bym sie produkt podwedzic a nastepnie sparzyc albo uparowac jak we filmie..

Czas parzenia/parowania na ta ilosc wynosi 60-70 minut.

Gosc na filmiku twardo zachwala smak i konsystencje tego wyrobu.

Prosze obejrzec material do konca na ktorym przedstawia on inne specjaly kuchni veganskiej..!!

Jesli Pani/Pan popelni wedlinke wg. wyzszej receptury oraz sie nia pochwali na forum, to pomoge przetlumaczyc tez inne smakolyki w tej kategorii..

Proponuje tez aby eksperymentowac z suszonymi grzybkami, papryka albo chilli jako dodatek.. :)

 

Tu filmik po niemiecku ale rozumaly (mysle):

 

   https://www.youtube.com/watch?v=4fl59FvfS38

 

 

 
Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przepisy na glutenie wszystkie dość podobne ;-) 

 

Przepis na smalec pochodzi ze strony jadłonomia, robiła wersję bez śliwki, smak zadziwiający ;-) Niejeden by się oszukał.

 

Wegetariański smalec 
z suszoną śliwką
 
Składniki:
 
  • 1 puszka fasoli, lub 1 1/2 szklanki ugotowanej fasoli
  • 2 cebule
  • 4 suszone śliwki
  • 2 liście laurowe
  • 1 ziele angielskie
  • 1 jałowiec
  • 1 goździk
  • 1/2 łyżeczki majeranku
  • 1 łyżka sosu sojowego
  • sól i świeżo mielony czarny pieprz
  • delikatny olej do smażenia
Przygotowanie:
  1. Cebulę posiekać w kostkę, na patelni rozgrzać olej i dodać posiekaną cebulkę wraz z zielem, jałowcem, goździkiem i liśćmi laurowymi. Smażyć na małym ogniu do czasu, aż cebulka będzie złota. 
  2. W międzyczasie fasolę zmiksować przy pomocy blendera razem z sosem sojowym, majerankiem, sporą szczyptą pieprzu, soli i 1/4 szklanki zimnej wody, odstawić. Śliwki pokroić na małe kawałki. 
  3. Z podsmażonej cebulki wyłowić przyprawy, z którymi się smażyła. Dodać podsmażoną cebulkę oraz pokrojone śliwki do zmiksowanej fasoli, miksując krótko na niezbyt wysokich obrotach. Ważne jest, żeby wszystkie składniki się połączyły, ale żeby blender nie zmielił ich na gładką pastę - kawałki cebulki i śliwek powinny być wyczuwalne. Doprawić do smaku solą i pieprzem, można dodać też kilka kropli sosu sojowego więcej. Najlepiej smakuje po schłodzeniu w lodówce, obowiązkowo na dobrym chlebie i z kiszonym ogórkiem. 

Pozdrawiam, Sławomir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.