Skocz do zawartości

Jak to robi na Czarnym Lądzie Kolega Adam


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

to, że tradycja Polska zawitała w RPA to sukces - dzięki Tobie oczywiście

Witam serdecznie. Przede wszystkim dziekuje za dobre slowo - na poczatku przygody z wedzarnia to naprawde wazne...

Odnosnie cytatu powyzej - raczej sie z tym nie zgadzam - to dzieki WAM - forumowiczom, dzieki Waszej pomocy, przepisom, poradom - to wszystko jakos zaczyna wychodzic. Wczoraj rozmawialem ze znajomymi, ktorzy mieszkaja tutaj ale przyjechali z Elblaga - spytalem sie o smak szyneczki - czy smakowalo ... prawie nic nie odpowiedzieli ... tylko, ze bardzo im to przypomnialo rodzinny dom i wyroby ich rodzicow ... - bardzo sie ciesze, ze mamy nasze polskie przysmaki na koncu swiata ... jeszcze raz to podkresle - to tylko i wylacznie dzieki WASZEJ pomocy. Wielki uklon w Wasza strone ...

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 330
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

adamafryka, w mieście którym mieszkasz jest okolo 3,7 mln mieszkańców - tak pisza statystyki , jesli u rdzennej ludności też wywołasz swoimi wyrobami uczucie teskonoty za Polska - to będziemy mieli napływ nowych mieszkańców , może poprawi to nasza statystykę demograficzną -żąrtuje oczywiście , moja córka mieszka tak ze za granicą znacznie bliżej jednak Polski , ale kiedy zabiera do siebie moje wyroby i serwuje je na spotkaniach wsród polskich przyjaciół reakcje sa podobne .Gratuluję sukcesu Pozdrawiam
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej - jak obiecalem - przesylam dwie fotki wedlin, ktore sa tutaj dostepne - UWAGA- w sklepie, ktory cieszy sie tutaj dobra renoma.

Mozecie mi uwierzyc, ze smaku to nia ma wogole a zapach taki, ze lepiej tego nie otwierac. :)

 

 

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze smaku to nia ma wogole a zapach taki, ze lepiej tego nie otwierac

Adam to masz duże pole do popisu,konkurencji brak :grin:

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam u nas jest podobnie, bez smaku i o konsystencji gumy od majtek.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chyba Was troszke zaskocze :)

Moja kochana zona ze znajoma stwierdzily, ze sprobuja zrobic cos, aby rozpowszechnic polska kuchnie.

W soboty sa organizowane tzw. " markety " - ludzie spotykaja sie od rana do poznego popoludnia, pija kawke, ciesza sie dobra pogoda i zawsze cos smakuja.

Zona ze znajoma wystartowaly z polskimi ciastami i pierogami. Pierogi w 3ech wariacjach - z serem, kapusta i grzybki i oczywiscie z mieskiem.

Wyobrazcie sobie jakie bylo nasze zdziwienie gdy wszystko rozeszlo sie " na pniu". Przed poludniem juz wszystko bylo kupione...

Chyba pomysle o otworzeniu strony na FB z polskimi wyrobami i doloze do tego najukochansze wedzonki :)

 

Pozdrawiam :)

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozeszlo sie " na pniu". Przed poludniem juz wszystko bylo kupione...

gratulacje pomysłu i realizacji a przede wszystkim sukcesu biznesowego. Już widzę rozsiane po całym świecie sieci restauracji ADAM'S :grin: :clap: :thumbsup:

My brain: it's my second favorite organ /Woody Allen/

But what was the first

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, gratuluję przedsiębiorczej LP ;) pisałem ci kilka postów wcześniej... rzucaj robotę i rób wędliny !!! z tego co piszesz to popyt jest, konkurencji praktycznie żadnej, zapewnij podaż i masz gwarantowany sukces nie wiem jak tam z przepisami sprawa wygląda, ale myślę że dużo łatwiej niż u nas w kraju.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was wszystkich baaardzo serdecznie. Dzisiaj WAZNY dzien - dzien wedzenia :)

Zdaje sobie sprawe, ze wedzenie to koncowka calego procesu i chyba wazniejsze jest dobre zapeklowanie miesa, ale ... dzien wedzenia to u mnie swieto :)

Oczywiscie do biura nie poszedlem - znajomi czekaja jutro na rezultaty :)

Ponizej kilka fotek ...

 

 

zaczynam dymic :)

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchyl wędzarnie, masz za dużo dymu !!!

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem w polowie wedzenia i wyglada to jak na zdjeciu ponizej.

Jest kilka szynek, schaby i boczus. Na jutro mam jeszcze wiecej boczku i losos ... mniam :)

 

 

ponizej fotka czego uzywam do wedzenia - jadłoszyn, orzesnik i ... ten pierwszy woreczek z lewej - pojawila sie nowosc na rynku - sa to scinki z debowych beczek, w ktorych przechowywane bylo wino - jest cholernie drogie, ale zapach dymu ... przepiekny

 

 

[ Dodano: Sro 12 Cze, 2013 12:52 ]

Uchyl wędzarnie, masz za dużo dymu

ups ... to o tym nie wiedzialem - DZIEKUJE za porade - juz uchylilem.

Szczerze - to myslalem, ze wlasnie im wiecej dymu tym lepiej.

Jeszcze raz - wielkie dzieki

 

[ Dodano: Sro 12 Cze, 2013 12:55 ]

temperatura w srodku - trzyma sie miedzy 40 a 50 stopni, poniewaz nie mam cienia na podworku i wedzarnia stoi na sloneczku.

 

[ Dodano: Sro 12 Cze, 2013 13:00 ]

jeden scham przed wedzeniem przekroilem na pol i jedna polowe posmarowalem miodem z pasieki mojego taty - nie wiem czy to cokolwiek da, ale kto nie probuje to nie wie. Moze nastepnym razem zamocze w miodzie na cala noc przed wedzeniem.

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Witaj Adam ! Dajesz czadu równo :cool: :clap: :thumbsup:

jedna polowe posmarowalem miodem z pasieki mojego taty

''eksperymenty '' są dozwolone ... Daj znać jak wyszło , ale mnie się widzi , ze warstwa miodu nie pozwoli na przeniknięcie dymu w głąb wędzonki... :rolleyes: Poczekamy jednak ....może fachowcy się wypowiedzą... :rolleyes: Pozdro!
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poprzekladalem juz - no boczus troche za dlugo polezal blizej paleniska. Generalnie staram sie przekladac co 30 min - ale boczus uciekl mojej uwadze.

 

Mam pytannko do forumowiczow - gdzies uslyszalem / przeczytalem, ze po zaparzeniu szynki nie mozna jej od razu ciac na polowe, poniewaz wyschnie, ze trzeba poczekac az sie ostudzi - najlepiej do nastepnego dnia i wtedy probowac. Czy to jest prawda?

 

Pozdrawiam serdecznie

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować możesz od razu.

Taka ciepła szynka z wędzarni przed parzeniem, to dopiero jest smak. :thumbsup:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!

Tak poprzekladalem juz

na obu zdjęciach ułożenie wygląda identycznie i dlatego myślałem że nie przekładasz :) co do cięcia to ja nigdy nie "dzielę" na ciepło, myślę że to tak samo jak w przypadku pieczystego mięsiwa, ono również powinno „odpocząć” kilka-naście minut przed krojeniem żeby się soki rozeszły równomiernie po mięśniach,

jak pokroisz gorące to soki wylecą i mięsko będzie suche, ale czy tak jest również w przypadku naszych wędlin to na 100% nie wiem i niech się jeszcze ktoś wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za podpowiedz - czyli cos w tym jest :)

Juz 4,5godz wedzenia - powoli bede konczyl :)

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamafryka, daj wyrobom po wedzeniu odpocząć . uformowac się , w parzeniu jak osiagniesz wewnatrz temperature 68-72 stopnie ,wyjmij z wody wedzonki ostudz ( ja odstawiam swoje wedzonki na około 12 godzin , studze na zewnatrz okolo 6 godzin ,u Ciebie to moze byc trudne, potem do lodówki na okolo 6 godzin ) po tym cyklu do spożycia .Wyrob ustabilizowany nie bezdzie suchy.Gratulacja Pozdrawiam .P.S . jednie boczek prubóje zaraz na gorąco - ale to z łakomstwa.
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% nie wiem i niech się jeszcze ktoś wypowie.

W technologi wędzenia i parzenia wyrobów jest wszystko opisane.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrob ustabilizowany nie bezdzie suchy

Bardzo dziekuje za podpowiedz ... juz 4,5godz wedzenia za mna - zdjecie ponizej...

nie wiem czy dam im odpoczac czy zaraz bede jadl - boczek na 100% pokroje na popoludniowa jajecznice ... mniam :)

 

[ Dodano: Sro 12 Cze, 2013 15:29 ]

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.