Skocz do zawartości

Ciasta i ciasteczka Anuś


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Dzisiaj zabawa z ciastem drożdżowym. Nazwane jako ''różę z serem '' dla mnie to raczej jak gniazdka

 

Piękne i smacznie wtglądają Aniu, masz kochana '' żyłkę'' kulinarną  :clap:  :clap:  :clap:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj na słodko czekoladowa lazania. 

Przepis z internetu podpatrzony, ale nie skopiowany.

Składniki na ciasto :

300 g mąki pszennej

2 łyżeczki kakao

2 żółtka

2 łyżki oleju

150 ml ciepłej wody

Z podanych składników zrobiłam ciasto jak na makaron, rozwałkowałam bardzo cienko i wykroiłam odpowiedni kształt pod formę.

Przepis na sos czekoladowy :

300 ml mleka z czego połowę doprowadzam do zagotowania a w pozostałej części rozprowadzam 2 łyżki budyniu czekoladowego w proszku. Do gotującego się mleka wlewam budyń i wszystko zagotowuje. Odstawiam na chwilkę do przestudzenia, a następnie dodaję żółtko i mieszam całość w celu połączenia się składników. 

Przepis na masę serową :

250 g serka mascarpone

250 g sera twarogowego

100 g czekolady białej rozpuszczonej w kąpieli wodnej

2 łyżki  budyniu śmietankowego

Nieco przestudzoną czekoladę dodajemy do masy serowej i miksujemy. Na końcu wsypujemy budyń i mieszamy do połączenia się wszystkich składników.

Układamy zaczynając od posmarowania dna formy sosem, następnie układamy płat ciasta, smarujemy ponownie sosem i wykładamy masę serową i kolejny płat ciasta, sos i masa serowa. na samym wierzchu musi być sos. Piekłam w piekarniku o temp. 180 stopni przez 50 minut.

Moje skromne uwagi :) ciasta jest dość dużo, więc można zrobić w większej formie, a mniej warstw, a porcję masy serowej zwiększyć o połowę. Po przestudzeniu posypać kakao. Można polać lazanie dowolnym musem owocowym.

post-53395-0-81527100-1592237996_thumb.jpg post-53395-0-46781300-1592238192_thumb.jpg

post-53395-0-57579500-1592238367_thumb.jpg post-53395-0-28956400-1592238582_thumb.jpg

post-53395-0-50198100-1592238832_thumb.jpg

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.