Skocz do zawartości

Ciasta i ciasteczka Anuś


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Anus, to ile takich przedbiegow bedziesz miala ?

Następny trening w sobotę :cool:

 

 

Anuś... przepis ciekawy i prosty,

Haluś bardzo prosty .. i pączki są pyszne :)

 

 

Szalejesz Anuś

Powoli się rozkręcam :laugh:

 

 

Dwa z lukrem poproszę.

Tier ... też lubię z lukrem .. zaraz podam :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna chata, jak jak zwykle spóźniony i na pewno nic już nie zostało.

Pączki z wyglądu bardzo smakowite, jakoś tak dziwnie podświadomie poczułem ich zapach a raczej aromat  :)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej spodobało się uszczegółowienie - gdzie ten spirytus trzeba wlać

"50g spirytusu do ciasta"

 

Wyglądają tak apetycznie, że chyba zrobię pierwsze w swoim życiu pączki....

A miałam się odchudzać.....ehhh

W przepisie było 25 gram spirytusu .. ale pomyślałam, że przecież nie zaszkodzi dać więcej :laugh:

Jeśli mogę doradzić ... to jak robisz to pierwszy raz to bez nadzienia, bo ciasto jest dość luźnej konsystencji .. i ciężko będzie zrobić je tak aby nadzienie nie wydostało się podczas smażenia. :) a później próbuj z nadzieniem do woli.Spirytus dodaje się po to, aby ciasto  nie wchłaniało tłuszczu podczas smażenia.

Zrób sobie jeden dzień przerwy w odchudzaniu ... wtedy kiedy będziesz piekła te pączki :laugh:

 

Kurna chata, jak jak zwykle spóźniony i na pewno nic już nie zostało.

No nie zostało ... :tongue:

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poćwiczę, tak jak piszesz. Jak to coś będzie miało ręce i nogi to się pochwalę.

Z przyjemnością obejrzymy  :)  dasz radę :thumbsup:

 

 

Pozdrawiam - też Ania :)

Witaj Aniu ... Imienniczko :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i poszło.... Pierwsze pączki

Aniu :clap: jeśli możesz to pokaż przekrój ... robiłaś z marmoladą czy bez ? a jak smakują ?

Bardzo się cieszę, że ktoś się pokusił o zrobienie tych pączków :) ... no właściwie to nie ktoś ... tylko Ania :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmoladę dodałam zgodnie z Twoją sugestią - czyli naszprycowałam upieczone.

 

A smakują tak, ze połowy już nie ma. Moja 6 latka wchłonęła już 3, co przejdzie obok stołu to jeden spada na talerzyk :)

 

Zdjęcia przekrojów słabe ale jako tako czytelne:

 

 

Dziękuję za inspiracje i porady.

Przepis trochę zmodyfikowany - taki mix Twojego przepisu i teściowej.

Edytowane przez goie1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i poszło.... Pierwsze pączki  
 

 NO i pierwsze koty za ploty  :clap:

 Aniu, jesli ciasto jest miekkie i ciezko Tobie zrobic rowne i gadkie, to mozesz lekko rozwalkowac takie ciasto( tylko nie cientko)  i pozniej wykroic szklanka, beda mialy ladny brzeg , zwlaszcza ze nie nadziewasz przed pieczeniem. 

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegam kilka rzeczy do poprawki- za słabo wyrobiłam, a jak już wyrobiłam to sobie przypomniałam, ze nie dodałam alkoholu. Dodałam go więc już do wyrobionego ciasta i jeszcze raz zarabiałam.

Teraz od ciasta odrywałam kawałki i formowałam kuleczki. Następnym razem wykroje szklanką tak jak piszecie.

Pozdrawiam

Ania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do kawy ... wycieraczka :laugh: bo tak właśnie się nazywa to ciasto. Pomysł znalazłam tutaj http://przepisdlaciebie.pl/przepis_na_plecione_ciasto_wycieraczka. Jednak nie skorzystałam z doboru takich samych składników, tylko podejrzałam sposób przekładania ciasta. Składniki jak na chałkę.

Składniki:

500g mąki pszennej

1/2 szklanki cukru

3 żółtka 

300 ml mleka

15 dag masła

drożdże suche 7 g ( jedno opakowanie)

cynamon ... dałam dwie łyżeczki

cukier puder do posypania

2 łyżeczki kakao ( dla mnie zdecydowanie za mało)

Do przesianej mąki dodajemy cukier drożdże, letnie mleko rozpuszczone razem z masłem, oraz żółtka . Do połowy ciasta dodajemy kakao i odstawiamy do wyrośnięcia.

post-53395-0-18245800-1422979799_thumb.jpg

Następnie wałkujemy placki i kroimy na paski około szerokości około 5 cm. Układanie jest podane w linku.

Odstawiamy na kilka minut do ponownego wyrośnięcia.

post-53395-0-72758000-1422980037_thumb.jpg

Przed samym włożeniem do piekarnika smarujemy rozmąconym żółtkiem.

post-53395-0-05765200-1422980303_thumb.jpg

Piekłam 25 minut w temp 160 stopni. Ciasto nie jest zbyt wysokie, więc tyle czasu wystarczy.

Po upieczeniu posypałam cukrem pudrem zmieszanym z cynamonem.

W pośpiechu nie zrobiłam zdjęcia, tylko posypałam cukrem pudrem.

Jeden kawałek z cukrem to wierzch ciasta a drugi kawałek to jego spód... chciałam pokazać jak wygląda.

post-53395-0-91781600-1422980902_thumb.jpg

:)

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ominęła mnie inauguracja pyszności. 

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znów ominęła mnie inauguracja pyszności
 

 To nic Boggie, kto je ostatki ten jest piekny i gladki http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,022_pW_orig.gif

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak na podwieczorek .. kilka bułeczek z truskawkami i budyniem.

post-53395-0-53989600-1434658283_thumb.jpg

post-53395-0-59564900-1434658302_thumb.jpg

post-53395-0-39884000-1434658333_thumb.jpg

 

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak na podwieczorek .. kilka bułeczek z truskawkami i budyniem.
 

 MAsz szczescie Anus  :mad: , ze moje dziewczyny spia, bo od razu i ja musialabym od ciebie przepisy brac  :clap:  :clap:  :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.